Pochodnia w mroku

Okładka książki Pochodnia w mroku
Sabaa Tahir Wydawnictwo: Akurat Cykl: An Ember in the Ashes (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
An Ember in the Ashes (tom 2)
A Torch Against the Night
Akurat
2017-06-28
2017-06-28
Data 1. wydania:
2016-08-30
Jerzy J. Malinowski
fantasy dla młodzieży literatura angielska miłość nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo podstęp przyjaźń ucieczka walka o przetrwanie walka o władzę

Okładka książki A Thief Among the trees Nicole Andelfinger, Sonia Liao, Sabaa Tahir
Ocena 4,0
A Thief Among ... Nicole Andelfinger,...
Okładka książki Star Wars: From a Certain Point of View Ben Acker, Tom Angleberger, Ben Blacker, Meg Cabot, Rae Carson, Adam Christopher, Delilah S. Dawson, Paul Dini, Alexander Freed, Jason Fry, Christie Golden, Claudia Gray, E.K. Johnston, Paul S. Kemp, Ken Liu, John Jackson Miller, Nnedi Okorafor, Daniel José Older, Madeleine Roux, Gary D. Schmidt, Cavan Scott, Sabaa Tahir, Chuck Wendig
Ocena 6,8
Star Wars: Fro... Ben Acker, Tom Angl...

Oficjalne recenzje i

Jesteś pochodnią w mroku. Jeśli tylko zechcesz zapłonąć*

Link do recenzji

1161 164 88

Jakie to było dobre, ta część podobała mi się bardziej niż pierwsza, zdecydowanie polecam.

Nie skończyłam. Zatrzymałam się na 58%. Nie chce wracać. Po prostu nie podoba mi się.

"Pochodnia w mroku" wywołała we mnie mieszane uczucia. Poziom był trochę niższy niż w poprzednim tomie, akcja bardziej jednostajna.

Akcja zaczęła się dokładnie w miejscu, w którym zakończyła się w pierwszym tomie. Całość skupia sie na przeprawie Lai i Eliasa do więzienia Kauf, co nie jest łatwe, gdy jest się poszukiwanym przez wojska Imperium, a Helen, Kruk Krwi, depcze im po piętach.

Z jednej strony, mamy tu w końcu Laię i Eliasa razem w podróży. W pierwszym tomie bardzo podobały mi się ich wszystkie interakcje i tu też cieszyłam się, że w końcu mogą być sobą i nie muszą się ukrywać, jak to było w Czarnym Klifie. Koniec ze skradzionymi momentami. Jednak w odróżnieniu od pierwszego tomu, nie ma tu już takiego rozwoju postaci.

Elias wciąż jest moim ulubieńcem. Jego los intrygował mnie najbardziej. Podziwiam go, że mimo wszystkich trudności, mimo całej tej okropności, która go w życiu spotkała, wciąż potrafi walczyć za to co uważa za słuszne, widzi dobro w świecie i nie dał się złamać.

Minusem jest też fakt, że książka jest długa, i zdecydowana jej większość przedstawia drogę... Przez to miałam wrażenie, że mało się dzieje, a historia się dłużyła. Wątek Heleny był bardziej dynamiczny, ale chociaż ciekawa z niej postać, nieszczególnie ją lubię.

Było kilka rzeczy, które mnie zaskoczyły i zaintrygowały, jednak ostatecznie podczas czytania środkowa część książki trochę mnie wymęczyła i mam ochotę teraz na małą przerwę, zanim zabiorę się za kolejny tom.

Ocena: 6,5

Czasem akcja pędziła, czasem zwalniała. Najbardziej nienawidziłam perspektyw Helleny; strasznie mnie irytowała.

Całkiem intrygująca historia z (całe szczęście) nie do końca sztampowymi bohaterami. Trochę się nudziłam, ale technicznie książka jest naprawdę na poziomie. Język jest w porządku, pomysł na fabułę nie najgorszy a detale zadowalające. Zaskakująco miłe obroty spraw i ciekawe wątki.

Cudeńko! Uwielbiam tych bohaterów, więc książkę czytałam z zapartym tchem. Tym bardziej, że dowiadujemy się nowych rzeczy, co sprawia, że po skończeniu tej od razu ma się ochotę na kolejną. I oczywiście w tej książce widać wspaniały styl pisania autorki i nie do końca oczywisty wątek miłosny. Bardzo polecam.

Dobra rozrywka, chociaż w pewnym momencie jest chaotyczna

Dobra rozrywka, chociaż w pewnym momencie jest chaotyczna

Ta seria jest naprawdę dobra!!

Ta seria jest naprawdę dobra!!

Jeszcze lepsza niż pierwsza część - więcej magii, podróż i niesamowite zwroty akcji! Bardzo polecam