Jak myśleć pozytywnie - 21 ćwiczeń

poradniki
Marta Bartosik
2020-06-13
2020-06-13
coaching rozwój osobisty poradnik pozytywne myślenie

Polecam!!! Książka jest płynnie napisana, czyta się z ciekawością. Profesjonalna grafika. Autorka podchodzi do czytelnika z empatią i zrozumieniem. Zanim ją kupiłam zastanawiałam się czy jest coś czym można zaskoczyć czytelników w sytuacji, kiedy rynek pełen jest przeróżnych poradników ...i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. W książce zostały zebrane wszystkie ważne (także dla osób mających wcześniej kontakt z rozwojem osobisty) aspekty w jednej pozycji. Ogromny plus za dodatnie szczegółowych informacji dotyczących kalkulacji wagi, tętna, żywienia, linki do stron z aplikacjami, medytacjami, itp. Zapisuję pozycje na pulpicie i na pewno będę do niej często zaglądać.

Więcej recenzji na blogu hopeandfaaith.blogspot.com

Jak już wcześniej pisałam to ciągle miałam etapy, kiedy próbowałam sztywno narzucić sobie zmianę i odciąć się. Robiłam to przeważnie na siłę i bez większego przemyślenia. No i planu. Te zmiany były na siłę. Jednak nauczyłam się kilka rzeczy o sobie, ale potrzebowałam w tym momencie czegoś, co mi pomoże to wszystko zrozumieć i usystematyzować. Takim czymś jest dla mnie ebook o pozytywnym myśleniu i nastawienia stworzony przez Martę Bartosik.
Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam tą publikacją to pomyślałam, że to kolejna książka typu „uśmiechaj się, tylko positive vibes”. Musze się też przyznać, że podchodziłam do niej trochę sceptycznie i obawiałam się, co ona przyniesie.
W tym momencie muszę się odnieść do tego, że cieszę się, że powstaje, co raz więcej ebooków, a nie książek w formie papierowej. Nie dość, że można ją mieć zawsze przy sobie, to jeszcze jest to mega ekologiczne. Ebook jest w formie pdf, czyli otworzymy to na każdym urządzeniu, bez większych wymagań programowych.
Spodobała mi się szata graficzna, w środku są cudowne fotografie. Jest ona po prostu delikatna, utrzymana w jasnych, pastelowych kolorach. Język jest łatwy i przyjemny w czytaniu. Cena jest przystępna do treści. Nie jest zbytnio wygórowana.
W środku znajdziemy 21 zadań, czyli akurat na 3 tygodnie zmian. Tak jak już wspominałam, większość rzeczy podświadomie już znałam i wiedziałam. To właśnie ten ebook pozwolił mi na usystematyzowanie tego wszystkiego i dokładne przeanalizowanie. Są to proste i nieskomplikowane ćwiczenia, które będą idealne dla każdego, kto chce zacząć myśleć pozytywnie. Ja sama nie sądziłam, że większość rzeczy będzie do mnie pasować. W momencie czytania byłam po prostu w szoku, jak z każdą stroną byłam, co raz bardziej przekonana do zmiany nastawienia myślenia. Też tutaj plusem jest wstawienie spisu treści na początku, a nie na końcu publikacji. Dzięki czemu mamy możliwość na starcie zapoznania się z tym, co będziemy czytać. Kolejną zaletą jest to, że mamy w każdym „rozdziale” ćwiczenia, które pomogą nam się przybliżyć do celu, a nie ma samej suchej teorii. Kolejność jest też ważną rzeczą, bo mamy stopniowo ułożone. Jest to poniekąd dosyć istotna kwestia, bo pokazuje w jaki sposób mamy się zmieniać.
Nie chcę się zbytnio rozpisywać o ćwiczeniach, bo jeśli miałam by omówić każde to zdradziłam bym całą książkę. W pierwszym zadaniu od razu mi się spodobało, bo pozwala na oczyszczenia i pokazanie, że dobro nadal istnieje, tylko trzeba to zauważyć. Przy okazji mamy też dobrze wytłumaczoną każdą rzecz, np. czym są afirmację. Jest dużo skupiania się na własnych emocjach i ich analizowania. Każde ćwiczenie jest na coś nastawione i po prostu ma nam pomóc też lepiej zrozumieć siebie. Tak jak już pisałam, ćwiczenia są ułożone etapami, które mają swoją określoną kolejność. Ogromnym plusem jest to, że mamy dodatkowo dużą ilość materiałów do pobrania ze strony internetowej Autorki. W ebooku znalazły się do tego odnośniki w postaci linków. Treść jest rozbudowana i dogłębnie opisana. Dowiedziałam się masy nowych rzeczy. No po za praktykowaniem wdzięczności, co już robiłam wcześniej. A co najważniejsze to nic się nie powtarza. Autorka powiązała ze sobą ważne kwestie. Jeszcze warto wspomnieć, że ćwiczenia są różnej długości i jest wielka różnorodność. Mamy także wspomniane o odżywianiu! Chyba jedyną wadą, bardziej tym, co do mnie nie przemówiło, było ćwiczenie z motywującymi cytatami. Są dla mnie trochę takie grażynowate i nie czuje się z nimi dobrze.
Celem książki jest zbudowanie prawdziwego pozytywnego myślenia i nastawienia. Jestem przekonana, że to się świetnie udało Autorce. Na pewno wiele osób skorzysta z tego i zmieni swoje życie na lepsze.

Więcej recenzji na blogu hopeandfaaith.blogspot.com

"Ten eBook jest Twoją drogą do zbudowania prawdziwie pozytywnego myślenia i nastawienia".

Odpowiednie nastawienie to rzecz niezbędna do wszelakich zmian jakich dokonujemy w naszym życiu. Pozytywne myślenie to zaś klucz do sukcesu, jaki pragniemy osiągnąć na wielu polach. Na co dzień jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to, co "siedzi" w naszych głowach, ma tak istotne znaczenie. Na szczęście powstają takie poradniki jak ten – pełne konkretnej i praktycznej wiedzy w tym właśnie temacie.

Marta Bartosik od ośmiu lat pracuje w marketingu online, a od sześciu zasila ekipę domu mediowego MediaCom, gdzie jest odpowiedzialna za 70-cio osobowy zespół pracujący w obszarze digital marketingu. Jej pasją jest coaching, prowadzi warsztaty dotyczące budowania pewności siebie wśród kobiet. Więcej informacji na temat działalności autorki można znaleźć na jej stronie domowej - https://www.martabartosik.com

"Jak myśleć pozytywnie – 21 ćwiczeń" to publikacja poradnikowa podzielona na 21 rozdziałów ukazujących poszczególne kroki niezbędne ku temu, aby myśleć pozytywnie, a co za tym idzie, osiągać wymarzone cele i odczuwać pełnię szczęścia.

Marta Bartosik oddaje w ręce czytelników ebook przedstawiający skondensowaną wiedzę na temat tych płaszczyzn naszego życia, które mają najistotniejsze znaczenie przy pozytywnych zmianach, jakich chcemy dokonać. Warto przy tym podkreślić, że cała książka została napisany w dość lapidarny sposób, co oznacza, że odbiorca otrzymuje samą praktyczną wiedzę, bez zbędnych opisów i zapychaczy, które często w tego typu publikacjach, potrafią znużyć i zniechęcić do dalszej lektury. Tutaj wszystko podane jest w odpowiednich proporcjach, czyli klarowny i przejrzysty podział na poszczególne rozdziały, a w nich wszystko co niezbędne, czyli życiowe porady i przede wszystkim to, jak je zastosować.

Cały poradnik ukazuje 21 różnych zadań, z których każde odnosi się do innej płaszczyzny naszego życia. Jest więc mowa o redukcji stresu, afirmacjach, kotwiczeniu pozytywnych emocji, czy też chociażby planowaniu. Muszę przyznać, że wśród wszystkich rozdziałów, kilka wzbudziło moje głębsze zaintrygowanie. Otóż niezwykle odkrywcze okazało się dla mnie ćwiczenie w rozdziale o działaniu zgodnie z własnymi wartościami. Dużą dawkę wiedzy przekazała ta część materiału o zdrowym żywieniu, będąca wielką pigułką nowych wiadomości w temacie różnych interesujących wzorów na obliczenie kaloryczności, czy też różnego rodzaju niebezpiecznych połączeń smakowych. Ważnym okazał się także rozdział o stosowaniu afirmacji, który utwierdził mnie w swoich przekonaniach na ten temat.

Każde z ukazanych przez autorkę ćwiczeń staje się cegiełką w budowaniu złotego środka na osiągnięcie wewnętrznego zadowolenia będącego wynikową wiary w siebie, budowania trwałych relacji oraz efektywnego zarządzania swoim czasem. W ebooku znajdziecie mnóstwo ważnych i przede wszystkich niezwykle praktycznych porad, które można zastosować już dzisiaj, teraz, w tej właśnie chwili. Niektóre zadania pozwolą wam uporządkować chaos w głowie i w swoim domu, a inne nastawić się na długofalowe cele.

"Jak myśleć pozytywnie – 21 ćwiczeń" to przede wszystkim niezwykle motywująca książka, do której będę z pewnością wracać wielokrotnie. Ogrom wiedzy i inspirujących myśli, jakie w niej odnalazłam, pozwolą mi bowiem jeszcze skuteczniej dążyć do wytyczonych sobie celów, a co za tym idzie, osiągać pełnię szczęścia. Zmiany zaczynam już od dzisiaj, czyli przestaję pić herbatę z cytryną, bo jak się okazuje, nawet to ma wpływ na moje pozytywne myślenie.

W końcu powstała książka, która daje konkretne rozwiązania. Czytałam wiele materiałów dostępnych na rynku i wszędzie dostawałam mnóstwo opisów i anegdot, a nigdzie dokładnych zadań i poprowadzenia mnie przez zagadnienia związane z praktykowaniem wdzięczności, docenianiem siebie, afirmacją czy też dodatkowo zwróceniem uwagi, że nawet na to czy jestem szczęśliwa i pozytywnie nastawiona, wpływają takie rzeczy jak aktywność fizyczna, sen czy odpowiednie odżywianie się.

Książka podchodzi kompleksowo do zagadnienia pozytywnego myślenia i stanowi zbiór zadań, które wdrażam po kolei do swojego życia. Polecam każdemu, kto myśli o tym, by polepszyć sobie jakość życia!

• Psychologia l
  • » samorozwój
  • Duchowość i psychologia - chcę przeczytać
  • Z polecenia do kupienia ...

Dodaj cytat z książki Jak myśleć pozytywnie - 21 ćwiczeń