You Can Have Manhattan

P. Dangelico Wydawnictwo: Amazon literatura obyczajowa, romans
Amazon
2019-09-10
2019-09-10

Na P. Dangelico trafiłam przypadkiem, ale wydaje mi się, że po tej książce spokojnie mogę powiedzieć, że zostałam jej fanką i na moją listę "do przeczytania" trafią chyba wszystkie jej książki niezależnie od wysokości ocen i opinii.

Sydney i Scott to świetnie wykreowane postacie i cała ich historia, choć opierająca się na znanym wątku można by rzec "ślubu nie z ich woli", jest według mnie naprawdę unikatowa. Bardzo lubię w twórczości Dangelico to, że podczas czytania przeżywam każdą emocję towarzyszącą bohaterom - od radości, przez poczucie odrzucenia do smutku. Poza tym uważam, że autorka świetnie kreuje postacie i nie robi z facetów jaskiniowców, a z kobiet głupiutkie trzpiotki. To są postacie z krwi i kości, które mają dobre intencje, ale popełniają błędy jak my wszyscy.

Z czystym sercem dodaję "You can have Manhattan" do listy ulubionych.

Polecam!

"Nie jest możliwe zaplanowanie przyszłości przez kogoś, kto nie potrafi żyć teraz"
Alan Watts
Parafrazują słowa z cytatu żyjąc przeszłością marnujemy swój czas, potencjał i nie dajemy sobie miejsca na szczęście. Uraza, niechęć, pretensja, żal - te słowa które przemykały mi przez myśl podczas czytania i z pewnością mogę je przypisać protagoniście książki Scott'owi. Już dawno nie czytałam o kimś tak bardzo niedojrzałym, zadufanym w sobie i głupim; jego zachowanie nie zasługuje nawet na cień mojej uwagi, więc skupie się na postaci Frank'a i Syd.
Frank to dojrzały mężczyzna, znawca "ludzkich dusz" i właściciel imperium Blackstone'a. Facet jest uparty jak osioł i ogromnie pewny siebie, zupełnie jak jego syn Scott i z pewnością na tym podobieństwa się kończą. Frank dowiadując się o swojej nieuchronnej śmierci i chcąc utrzymać swoje imperium w mocy postawia zaaranżować ślub swojego syna i przyszłej CEO firmy Syd. I wiecie co? Ślub dochodzi do skutku, ledwo... Kontrakt ślubny ma trwać 3 lata. Pomijając zgubny fortel Frank'a zgodzilibyście się spędzić 3 lata z osobą którą szczerze nienawidzicie? Wydaje się to b. mało prawdopodobne i tak się dzieje.
Możesz mieć Manhattan to dziwna książka. Nic tu się nie trzyma logiki.
Jest kilka stron "perełek" poświęconych Sydney, głównie jest przeszłości i tym jak sobie poradziła z traumą. Szkoda, że tak mało jest w tym temacie.
Książka kończy się happy end'em. Jutro z pewnością o niej zapomnę.

Alan Watts

• Law
  • Rich
  • Wątek miłosny (YA, NA, romanse, SMUT)
  • In English
  • English