Odległe brzegi

Świat Książki
Distant shores
literatura obyczajowa, romans
2020-08-12

Bardzo kobieca powieść o dojrzałości i zrozumieniu, które przychodzi z wiekiem. Bez zbędnych opisów autorka przedstawia punkty widzenia różnych osób, z ich racjami, marzeniami i myślami. Uważaj o czym marzysz.

Ta książka jest zupełnie inna niż pozostałe tej autorki. Inna nie znaczy gorsza. Choć spodziewałem się tragicznych wydarzeń, zwrotów akcji, szybkiego tempa, tajemnicy sprzed lat- nie znalazłam ich. Czy się rozczarowałam? Może troszkę, ale doceniam temat poruszony przez autorkę, niewątpliwie bliski wielu kobietom. Spokojna akcja i bohaterka, która w końcu postanawia...

"Chciała patrzeć, jak siwieją mu włosy, a szare oczy tracą blask, i jednocześnie wiedzieć, że to nie ma żadnego znaczenia, ponieważ ich miłość jest głębsza."

Nie wiem jak ocenić tę książkę Napisana przez moją ulubioną autorkę, ale jakoś tak inaczej. Spodziewałam się zachwytów nad powieścią , a jednak się zawiodłam. Watek z Jackiem i jego błyskotliwą karierą wydał mi się jakiś sztuczny, a sama Elizabeth mdła. Nic mnie w tej powieści nie porwało niestety.

Są opinie, że to najsłabsza pozycja w twórczości Kristin Hannah. Możliwe... Jednak uważam, że to ciekawe studium kryzysu małżeńskiego. Po 24 latach małżeństwa nagle coś wkrada się w związek. Jakże często partnerzy rozmijają się w swoich oczekiwaniach, choć wydaje się, że nie ma potrzeby zmian. Może warto na jakiś czas zatrzymać się?

To już szósta w kolejności powieść docenianej przez czytelników autorki licznie nagradzanych powieści lubianej pisarki - Kristin Hannah. Jej bohaterami jest małżeństwo z ponad dwudziestoletnim stażem, którego przyszłe losy mimo pozornego szczęścia uległy zachwianiu. Między małżonkami wytworzyła się swego rodzaju stagnacja, próżnia uczuciowa i wypalenie. Do tego doszły...

Lekka, przyjemna, prosty język i mocno potrzebowałam takiej lektury, dlaczego? Każdy w swoim życiu ma taki punkt gdzie poprostu stoi i boi się ruszyć i właśnie o tym jest ta książka.
Polecam!

Książka, która pozwala się zatrzymać i zastanowić nad tym co jest ważne. Na tle innych pozycji tej autorki jestem troszkę zawiedziona

Dziwne, książka faktycznie nudna i po przeczytaniu poprzednich pozycji autorki nużąca. Jednak w jakiś sposób mocno we mnie uderzyła. Bardzo utożsamiałam się z uczuciami glownej bohaterki chociaż mam mam dopiero 30 lat, mężatką jestem od 7, dziecko posiadam tylko jedno. Ogromnie mnie poruszyła, nie mogłam się oderwać.
Oczywiście, że nie jest tak dobra jak 'Slowik' jednak...

Nie powaliła mnie. Daleko jej do Słowika. Książka napisana pięknym językiem, od razu da się wyczuć styl K.Hannah, ale sama fabuła nudna. Czytanie tej pozycji okropnie mi się dłużyło.
Jest to przede wszystkim opowieść o dojrzałej kobiecie, która po latach pozornie szczęśliwego małżeństwa, dochodzi do wniosku, że zatraciła siebie. Teraz gdy staje na rozdrożu ma 2 możliwość,...

Dyskusje

• 2021