Telefon od anioła

Okładka książki Telefon od anioła
Guillaume Musso Wydawnictwo: Albatros Cykl: Madeline (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2012-01-01
Data 1. wydania:
2011-03-31
Joanna Prądzyńska

Bardzo ciekawa historia. Trochę nieprawdopodobna, ale wciągająca, szczególnie druga połowa. Polecam! To była moja pierwsza pozycja tego autora, ale z pewnością nie ostatnia.

Super. Jak do tej pory pierwsza książka tego autora z bardzo przyziemnym wątkiem, taka lekka a zarazem nietuzinkowa opowieść. Musso ma to coś co trudno w jego powieściach zduplikować: styl, charakter, dobór bohaterów oraz niepowtarzalna historia...

Początek książki - zamiana telefonów brzmi mało realistycznie, jednak jak najbardziej może się zdarzyć. I tutaj z jednaj strony rozumiem ciekawość Madeline i Jonatana, aby odkryć, co kryje komórka drugiej osoby. Zresztą, razem z bohaterami miałam ochotę dowiedzieć się, jakie to sekrety kryją telefony. Oraz ich właściciele.
Sprawa, która pojawia się w drugiej części książki mnie wciągnęła. Była zaskakująca i niezwykła. Kiedy jednak doszło do rozwiązania całej tajemnicy, poczułam się nieco rozczarowana. Zupełnie nie przemawia do mnie taki bieg zdarzeń. Mam przeczucie, że sytuacja jest kompletnie nierealistyczna, a autor zamiast solidnego kryminalnego wątku, wolał wpleść tam jak najwięcej akcji. Niestety, nie przypadło mi to do gustu. Mam jednak wrażenie, że taki jest po prostu styl Musso. To trzecia jego książka, którą przeczytałam i trzecia, w której zakończenie nieco mnie rozczarowuje... Choć nadal uważam, że "telefon od anioła" jest całkiem dobrą książką.

Sprawa, która pojawia się w drugiej części książki...

Wierzycie w przeznaczenie? A może to co się dzieje jest tylko jednym wielkim zbiegiem okoliczności?
"Telefon do Anioła" to trzecia książka Guillaume Musso, którą przeczytałam. Po przeczytaniu książki "7 lat później" jakoś się zniechęciłam. Nie wiem dlaczego, przecież kiedy autor ma wiele książek nie warto opierać się na jednej, która się nie spodobała. Z tą było inaczej wciągnęłam się od samego początku. Kobieta i mężczyzna. Dwoje nieznajomych niechcący zamieniających się telefonami komórkowymi na lotnisku. Przypadek? A może przeznaczenie?
Bardzo podobał mi się pomysł autora. Sprytna podmiana telefonów i pierdyliard dzielących te dwie osoby kilometrów. A żeby tego było mało sprawa kryminalna w tle. Tego było mi trzeba!

Książka "Telefon od Anioła" była moim pierwszym spotkaniem z panem Musso i przyznam, że bardzo udanym. :) Ciekawa historia, która trzymała w napięciu do końca. Zakończenie zupełnie mnie zaskoczyło - jak w większości książek tego autora, chociaż muszę przyznać, że to właśnie zakończenia w jego historiach podobają mi się najmniej. ;)

Ciekawa historia. Przypadkowe spotkanie, a jednak losy Madeline i Jonathana połączone zostały już szybciej. Około 330 stron (a książka liczy 407) wciągające, fabuła poprowadzona w zaskakujący sposób. Jednak końcówka nieudana...jak kolejny odcinek "Gliniarza i prokuratora".
Ocena 7 , za 330 stron.
Ogólnie polecam.

Ocena 7 , za 330 stron.
Ogólnie polecam.

Guillaume Musso.. Ten autor chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. To kolejna pozycja, która trzymała mnie w napięciu już od pierwszych stron. Książka pozwoliła mi na pełne odczuwanie akcji, zarówno tych mroczniejszych.., jak i spokojniejszych, rozgrywających się w pięknych miejscach Paryża. Niebiańskie opisy, wspaniały dobór bohaterów, zawroty akcji. Wieczny szok. Rewelacja!

kolejna książka tego autora i muszę przyznać wciągajaca jak chodzenie po bagnach

To jedna z moich ulubionych książek Guillaume Musso. Pozornie balany wątek przypadkowej zamiany telefonów, a wychodzi z tego nieprawdopodobna historia. Niby romans, ale emocje i niecierpliwość czytelnika sięgają zenitu.

Musso zaskakuje. Kolejna książka tego autora i kolejny raz zaskoczenie i nieco inny styl. Niepowtarzalna historia, był twist chociaż parę razy autor naprowadził czytelnika na rozwiązanie.