Ostatnia nuta

literatura piękna
Maria Kabat
muzyka obietnica wypadek

Na półkach: , , , ,

Piękna historia, którą powinien przeczytać każdy. Jest tak żywa, prawdziwa... świetnie wpasowuje się do obecnych czasów. Myślę, że wiele osób, rodzin, małżeństw znalazłoby w niej swoje odbicie. Kto mówi, że pieniądze szczęścia nie dają? Ponoć ci, którzy je posiadają. Ale kto docenia prawdziwą wartość rodziny i ukochanej osoby? Ten, kto je traci. Niezwykle wzruszająca,...

Świetna książka. Dawno nie czytałem tak dobrego utworu. Poruszone różne wątki, dająca do myślenia. Wciągająca przez co ciężko ją zamknąć i zostawić na później. Miłość, wspomnienie wojny, wpływ pieniędzy na życie rodziny.
Do tego ta niespodzianka na sam koniec czytania.
Cieszę się, że trafiłem na tą książkę i ją przeczytałem.

Lubicie powieści Nicholasa Sparksa czy Richarda Paula Evansa? to konieczne sięgnijcie po tego autora.
Ethana poznajemy, gdy czuwa przy łóżku umierającej żony Anny. Powraca on we wspomnieniach do początku ich znajomości, potem ślub, pierwszy dom i jego pożar, ciąża i poronienie, kolejna ciąża i kolejne poronienie, aż po pięciu poronieniach ciąża bliźniacza z której przeżyje...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Do przeczytania namówiła mnie moja Mama, tak pewnie nie trafiła by ta powieść w moje ręce. Ale cieszę się z tego spotkania. "Ostatnia nuta" to idealna książka, aby uświadomić nam jak ciężko jest zapracować na swoje szczęście, a jak szybko możemy je stracić. Jak niektóre decyzje i wybory życiowe wpływają na naszą przyszłość. Czasami wydaje się nam, że dobrze robimy, że...

Okładka: 6,75/10
Treść: 6,75/10

Sięgnęłam po tę książkę zaciekawiona wyjątkowo wysoką oceną i bardzo dobrymi opiniami. Gatunek ten nie należy do moich ulubionych, ale zdarzało mi się już w życiu czytać książki romansopodobne i niektóre z nich mi się podobały. Miałam nadzieję, że w tym wypadku będzie podobnie.

Pierwsza część powieści wywołała u mnie przekonanie, że się...

Rewelacja! Świętna historia ukazująca miłość dwojga ludzi i trudną rzeczywistość. Piękne, zaskakujące zakończenie, które wywołuje uśmiech na twarzy. Książka na prawdę godna polecenia!

Książka świetna. Z początku jakoś nie mogłam sie w nią wkręcić jakoś byłam sceptycznie nastawiona, za to później nie mogłam sie od niej oderwać tak około 100 strony się w nią wgłębiłam.
Zakończenie totalnie mnie rozwaliło ja się pytam jak tak można wkręcić czytelnika :) wybaczam ten niewinny żarcik autorowi i polecam zapoznać się z książką i mieć ją w swojej kolekcji.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dziwi mnie aż tak wysoka ocena tej książki. Nie jest zła, ale nie zrobiła na mnie wrażenia. Na pewno nie sięgnę po inne pozycje tego autora.

Przepiękna książka o miłości i wybaczeniu.
Zmusza do refleksji o tym, co jest w życiu naprawdę najważniejsze. Naprawdę warto ją przeczytać, momentami bardzo zaskakuje i wzrusza.

Czasami tak ciężko dokonać wyboru w życiu. Czasami wybór jest prosty, ale sami go sobie utrudniamy.

Książka o wielkiej miłości, wybaczaniu i nieustannej gonitwie za pracą, marzeniami..

Zdecydowanie polecam!

• 2014