Obietnice, których trzeba dotrzymać

literatura piękna
978-83-7508-450-4
Joanna Piątek
literatura angielska

Cztery gwiazdki za przepisy, których w książce jest całkiem sporo i to ciekawych.
Pozostałe gwiazdki „odpadły” m.in. za przewidywalne zakończenie, stary jak świat motyw o odkrywaniu sensu życia w gotowaniu i totalny brak akcji.

Książka w której wszystko jest wyważone. Takie się wydaje. Tragedia rodziny staje się podłożem historii, która pokazuje jak kruche jest życie i jak ważna w nim jest miłość osób nam bliskich, spokrewnionych, choć nie zawsze.

Była to moja druga powieść o tym, że ktoś dowiaduje się o tym że niedługo umrze. Nikt tak naprawdę nie wie jak w takiej sytuacji by się zachował....

Smutna i wesola. Momentami przedługa. .....o obietnicach składanych sercem których najciężej dotrzymać....

Większość opisów i rozwój akcji nie są na najwyższym poziomie, ale pomimo tego książka kryje w sobie coś szczególnego. Co to takiego? Przemawia przez nią niesamowita szczerość. Dla momentów, w których uśmiecha się serce warto ją przeczytać.

Książka, która przedstawia czym tak naprawdę jest wartość rodziny i jej wsparcie, ale niestety zostają one dopiero docenione w obliczu tragedii.

Polecam dla każdego, ponieważ na każdej stronie książki czuć serce, które Jane Green w nie włożyła, żeby przekazać to co najważniejsze.

smutne

Jest taka piękna, że aż brakuje słów. Wzbudzi uśmiech, radość, smutek oraz trwogę. Wielorakość uczuć jest tutaj ukazana idealnie, ale czy skończy się dobrze? Czy jednak pewne straty będą nieuniknione? Niestety, tego Wam nie zdradzę. Musicie dowiedzieć się sami. :)

Książka bardzo wzruszająca. Mimo wszystko bardzo polecam. Jedna z lepszych książek, które przeczytałam.

Nie lubię długich obyczajowych wstępów o niczym, jak do setnej strony nic się nie dzieje, odkładam taką książkę na półkę. W tym przypadku tak było. Plus- książka posiada wiele dość ciekawych przepisów kulinarnych.

Poruszająca, momentami zabawna książka o prozie życia. Książka z tych smutnych, jednak mimo wszystko.

• 2013
  • Z biblioteki