Zamiana

Okładka książki Zamiana Beth O'Leary Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Zamiana
Beth O'Leary Wydawnictwo: Albatros Seria: Mała czarna literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Mała czarna
The Switch
Albatros
2020-08-12
2020-08-12
Łukasz Praski
literatura obyczajowa zamiana mieszkanie zmiana los
Inne

Wyróżniona opinia i

Zamiana

przeczytanych książek 1036 napisanych opinii 717

Bardzo milo napisana ksiazka. Czyta sie przyjemnie i nie wymagajaco. Polecam wszystkim jako wakacyjna, leniwa rozrywke na plazy.
Fabula dotyka powaznych tematow jednakze skupia sie bardziej na kreowaniu zabawnych historii z zycia babci i wnucznki.

Kupiłam tę książkę pod wpływem rekomendacji w księgarni. Sam pomysł fabuły wydawał się być ciekawy. Jednak jest to taka opowiastka dla licealistów. Napisana ptostym językiem, wątki i bohaterki bardzo wyidealizowane, happend.

Poszczególne rozdziały poświęcone raz babci raz wnuczce, panuje w książce równowaga.

Niezwykle mało ambitne, niektóre wątki cholernie mnie irytowały, ale całość bardzo przystępna i nie taka najgorsza. Początek był naprawdę fajny, ale gdzieś tak od połowy przestało mi się podobać. Bohaterowie zaczęli zachowywać się po prostu dziwnie.

Historia dla totalnego relaksu, lekka... Ale mogło być lepiej.

Świetnie się to czytało. Książka jest napisana w sposób zabawny, przemyślany, ciekawy. Styl pisania Beth O'leary ma w sobie coś, co sprawia, że człowiek z łatwością jest w stanie wyobrazić sobie wszystko o czym pisze.
Poza tym, jestem pewna, że większość z nas chciałoby przeżyć w swoim życiu taką zamianę.
I mieć taką babcię jak Eileen.

Kompletnie nie moja bajka. Obie bohaterki wybitnie wkurzające, historia nudna, bez zwrotów akcji i jakichkolwiek, w mojej ocenie, głębszych emocji. Słuchałam jej w audio i chyba tylko dlatego, a raczej na pewno, udało mi się ją skończyć. Nie polecam!

"Nie umiałabym zrozumieć sama siebie, gdybym nie stała się kimś innym."

"Kiedy tracicie kochaną osobę, nie tracicie wszystkiego, co wam dała. Coś wam po sobie zostawia."

Leena nie potrafi pogodzić się ze stratą ukochanej siostry. Ucieczki od dręczącej jej tęsknoty poszukuje w pracy i to jej poświęca się bez reszty. Kiedy jednak zawala ważną prezentacje zostaje wysłana na...

To druga książka tej autorki, którą przeczytałam i o wiele lepsza niż jej "Współlokatorzy". Pomysł bardzo fajny-coś innego, szczególny ukłon w kierunku starszych ludzi, chociaż jak dla mnie to wiek tu starszej Pani dość przesadzony jak na rzeczy które robiła;) Oby jednak jak najwięcej tego typu starości!! Dałabym więc dodatkowego plusa, jednak niestety, został tu dodany...

Zamiana, wnuczka i babcia,.Eileen tak obie mają na imię, bardzo mocna wiez rodzinna, zamieniają sie mieszkaniami na 2 mące po to aby odpocząć od swoich problemow...a troszkę ich jest... polecam sporo zabawy, smutku, miłości...

Ciepła historia z odrobiną romantyzmu, ale też dramatyzmu.
Niestety, mocno odstaje jakością od Współlokatorów.

1 782
    1 216