Kochaj albo jedź

Okładka książki Kochaj albo jedź Penny Reid Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Kochaj albo jedź
Penny Reid Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Winston Brothers (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Winston Brothers (tom 1)
Danuta Górska

Wyróżniona opinia i

Kochaj albo jedź

przeczytanych książek 1198 napisanych opinii 530

Lato to idealna pora na romanse, prawda? Dlatego też zdecydowałam się sięgnąć po książkę Penny Reid Kochaj albo jedź i sprawdzić, co ciekawego ma do opowiedzenia autorka. No i miałam ochotę na coś lekkiego i niezobowiązującego. Wszak wakacje rządzą się własnymi prawami.

I co z tego wyszło? Liczyłam na lekką i zabawną historię. I można powiedzieć, że to otrzymałam, chociaż… nie zagrało dokładnie tak, jak sobie tego życzyłam. Nie oznacza to, że męczyłam się z lekturą. Co to, to nie. Całkiem sprawnie pochłonęłam tę powieść, jednak… Nie poczułam chemii z tymi bohaterami, więc nie sądzę, bym chciała do tej serii wracać. Niemniej jestem przekonana, że znajdzie się gros czytelniczek, które autorka rozkocha w swoim piórze na zabój. Grunt, by czytać to, co sprawia nam przyjemność… 🙂

Podobało mi się w tym romansie to, że nie jest wulgarny. Zmęczyłam się bowiem książkami „dla kobiet”, które ociekają erotyzmem, który jest prostacki i ordynarny. Tutaj autorka faktycznie stanęła na wysokości zadania. Erotyka jest, ale nie „bije po oczach”. Penny Reid postawiła na budowanie atmosfery i pozostawianiu pola dla wyobraźni i to jest ogromny plus tej książki.

Oczywiście jak przystało na romanse – nieważne czy wakacyjne, czy nie – nie może być za kolorowo, więc na drodze bohaterów pojawiają się różne przeszkody i zawirowania, które sprawiają, że fabuła jest naprawdę ciekawa i ciężko oderwać się od książki. Penny Reid i tutaj postawiła na budowanie akcji i ciągnięcie wątków tak, by wszystko „grało i śpiewało”, dzięki czemu nie nudzą się i bohaterowie i czytelnik w trakcie lektury.

Plusem są też postaci wykreowane przez autorkę. Penny Reid stworzyła bowiem bohaterów, którzy wydają się do cna prawdziwi. Mają wady i zalety. I problemy takie, jak każdy z nas i z którymi mierzą się każdego dnia. No i charaktery, które potrafią wzniecić niejeden pożar, więc trudno będzie ich zapomnieć.

I jak już pisałam, być może nie zostałam fanką tej serii, ale nie mogę odmówić tej książce tego, że jest to dobrze napisany romans, w którym można się zaczytać. Można też rozkochać. Ale trzeba to lubić. Mam na myśli romanse. Ja lubię od czasu do czasu jakiś przeczytać, ale traktuję je jako przerywnik pomiędzy innymi gatunkami.

Po 380 stronach podziękowałam autorce. Zrobiłam DNF.

Duane miał być tym złym bratem bliźniakiem, niestety okazało się całkiem coś innego.
Jessica jest dziewczyną roztrzepaną, miała tylko jedno marzenie, wyjechać ze swojego rodzinnego miasteczka i zwiedzać świat nic innego jej nie interesowało.

Nastawiłam się na dobrą lekturę, a bardzo się rozczarowałam. Książka napisana prostym językiem, bez jakiś rewelacji. Nie potrafię jednoznacznie określić co takiego mi nie pasowało w tej historii. Po prostu mi nie siadła.

Po 380 stronach podziękowałam autorce. Zrobiłam DNF.

Książka kupiona pod wpływem impulsu... zaciekawiła mnie przede wszystkim okładka i informacja, że jest to część serii o przystojnych 6 braciach :) Ale naprawdę nie zawiodłam się na tej pozycji. Napisana bardzo lekko, a zarazem ciekawie. Historia z nutą pikanterii od pierwszych stron, gdyż główna bohaterka od lat nastoletnich podkochiwała się w.... bracie bliźniaku głównego bohatera, ale jedna chwila, pomyłka w rozpoznaniu braci i zaczyna się jazda bez trzymanki dla naszych bohaterów. Wielka tylko szkoda, że póki co nie można przeczytać pozostałych historii z serii, gdyż nie zostały jeszcze wydane w naszym kraju....

Bardzo fajna historia. Zaczyna się ciekawie, a potem robi się jeszcze ciekawiej i nie można się nudzić. W sam raz na odpoczynek i odstresowanie się od dnia codziennego.

Na półkach: , , , , , , ,

„Nie wszyscy, którzy wędrują błądzą”
J. R. R Tolkien, bractwo pierścienia

Kochaj albo jedź - książka, która mnie zafascynowała, oczarowała od samego początku...odkładałam ją od dłuższego czasu i teraz zastanawiam się dlaczego...akcja zaczyna się z przekąsem...i tak trzyma do samego końca...dostaniemy tu dużą dawkę poczucia humoru ( wszyscy bracia Winston są niesamowici - jedyni w swoim rodzaju - kocham ich wszystkich - przyspieszają bicie serca )...jest to książka o marzeniach tych większych jak i pospolitych, ich realizacji, o spełnieniu samego siebie, szukaniu celu w życiu, konieczności kompromisu, weryfikacji swoich oczekiwań, celów i ambicji...o miłości, która trwa od młodzieńczych lat i takiej co zaskakuje jak tornado...fabuła jest wielowątkowa - co powoduje, że nie ma czasu na nudę...opowieść jest subtelna z otoczką delikatnego erotyzmu...bardzo świetni, autentyczni, przesympatyczni bohaterzy główni i drugoplanowi - po prostu są cudowni...świetne, lekkie pióro, dobry warsztat autorki, który sprawia, że wchłaniany książkę, nasze serca są skradzione a dusza raduje się na taki romans...
Z niecierpliwością czekam na historie kolejnych braci Winston 🙂 cudowna okładka, którą koniecznie trzeba dotknąć 😍

„Dobrze jest mieć cel podróży; ale to podróż się liczy, nie jej cel”
Ernest Hemingway

„Nie wszyscy, którzy wędrują błądzą”
J. R. R Tolkien, bractwo pierścienia

Długo zabierałam się za tę opinię, zdecydowanie za długo. Tyle, że ciężko mi było zaszufladkować sobie w głowie tę historię. Finalnie oceniam ją po prostu przeciętnie 😏
Jessica od młodości podkochiwała się w jednym z braci Winstonów. Bliźniacy od zawsze byli jak ogień i woda, ale ją interesował Beau, ten młody, życzliwy i grzeczny. Sama też całe życie starała się być kobietą z klasą, ale nie da się ukryć, iż tkwiła w niej też nuta szaleństwa. Po latach jej losy ponownie łączą się z tą rodziną, a na jej drodze niespodziewanie staje Duane, ten niegrzeczny i zabawny bliźniak. Jessica przez dłuższy czas wzbrania się przed uczuciami wobec niego, ale okazuje się, że natury nie da się oszukać.
Historia miała bardzo dobre wejście. Poznajemy ciekawą bohaterkę, która ma nietypowe zainteresowania i intrygujący sposób życia. To, co zwróciło moją uwagę to mocno amerykański klimat, tutaj czuć to 'coś' i dobrze się wchodzi do takiej książki. Tak do połowy była sielanka, fajne stopniowe budowanie napięcia oraz mocno zabawne dialogi. Niestety od drugiej połowy, jakby ktoś podmienił bohaterów czy może autorkę. Brakowało mi akcji, bohaterowie stali się przewidywalni do bólu, a całość straciła gdzieś swój urok. Osobiście uważam, że całość była momentami zbyt rozciągnięta w opisach, brakło mi tutaj jakiegoś elementu zaskoczenia, jakiegoś ciekawego zwrotu akcji. Bohaterowie mieli dobrze wykreowane tło psychologiczne, ale ten potencjał nie został do końca wykorzystany. Pokochałam Duaen'a, totalnie wciągnęłam się w losy pozostałych braci Winstonów, ale brakło tej 'kropki nad i'. To nie jest tak, że ta książka mnie zmęczyła, po prostu byłam nieco zawiedziona takim zakończeniem historii, która miała naprawdę dobry wstęp. Mimo wszystko autorka mnie zaintrygowała i chętnie poznałabym historie pozostałych braci :)

Ja jestem kupiona :)

Ja jestem kupiona :)

Początek bardzo namiętny i zapowiadało się ekscytująco, niestety później zrobiło się nudno i przewidywalnie. Liczyłam na romansik z zadziornymi bohaterami ...

To moje drugie spotkanie z autorką, pierwszą jej książką jaką przeczytałam była “Randka z homo sapiens” i wciąż pozostaje ona moim ulubieńcem. “Kochaj albo jedź” też mi się podobało, ale jednak już nie tak samo jak “Randka”.

Książka opowiada o Beau (czy tylko ja mam problem z zapamiętaniem jego imienia) i Jess. Kumple z dzieciństwa i wrogowie. Jess kochała się w bracie bliźniaku Beau, a Beau kochał się w Jess. Spotkanie po latach, impreza, alkohol i drobna pomyłka może prowadzić tylko do jednego do… chęci spróbowania bycia razem. Ale czy im się to uda? Czy Jess zrezygnuje ze swoich marzeń? Tego musicie przekonać się sami. ;)

Historia przedstawiona w książce jest dobra, nawet bardzo. Bohaterowie są dojrzali, nie podejmują głupich decyzji. Ich poznawanie siebie po latach jest stopniowe. Nie doświadczymy nagłego stwierdzenia “kocham Cię od 15 roku życia bądź moja”, tylko chcą spróbować. Poznać siebie na nowo. Zobaczyć czy to było tylko zauroczenie czy przerodzi się to w coś więcej. To było słodkie. Może nawet za słodkie, w pewnym momencie musiałam odłożyć książkę na trochę i ochłonąć.

Oprócz samych bohaterów poznajemy również dobrze tych drugoplanowych postaci. Braci Beau. Pokochałam Cletusa, jego tom chce jak najszybciej. Mam tylko nadzieję, że nie straci w nim swojego poczucia humoru. Rodzinę i przyjaciół Jess. Bardzo jestem ciekawa tomu o przyjaciółce Jess.

Polecam. Humor. Świetni bohaterowie. Ciekawa historia. Problem z gangiem motocyklowym. To wszystko, a nawet więcej dostaniecie tutaj. ;)

Jak w krzesanym.

Miłość bywa zaskoczeniem. Ideały zwykle są przereklamowane, a los kapryśny. Brodacze w akcji! Pierwszy tom serii zapowiada mnóstwo emocji i pięknych chwil w kolejnych odsłonach. Przygotujcie się na uczuciowy rollercoaster.

Seria o Brodaczach zaczyna się z przytupem. Jest tu nieco jak w góralskim tańcu krzesanym: szybko, mocno, z ogromną dawką pozytywnej energii i stopniowym podążaniem za partnerką. Nie brakuje zaskoczenia, bo w życiu też jest ich całkiem sporo.

Jessica od dzieciństwa kocha się w Beau. Miły, uroczy, łagodny, zawsze uśmiechnięty, taki „do rany przyłóż”. A w dodatku zabójczo przystojny. I rudy. Z brodą. Jego brat bliźniak, Duane, to arogancki ponurak, istne przeciwieństwo Beau. Choć też nie brakuje mu seksapilu. W końcu to bliźniacy. Jedna pomyłka kieruje Jessicę ku Duanowi. I ta pomyłka stanie się początkiem wyjątkowego uczucia, które rozpala wszystkie zmysły. Duane ma trochę za uszami. Czy to nie będzie przeszkoda na drodze do realizacji miłosnych pragnień?

Trochę się przekonywałam, żeby sięgnąć po tę powieść, ale szkoda, że zwlekałam, bo jest całkiem dobra. Niby jedna z wielu powieści o miłości, jednak ma swój niezaprzeczalny urok. Autorka subtelnie opisuje rozterki uczuciowe zarówno damskiej, jak i męskiej strony. Cytaty po podróży na początku każdego rozdziału, pięknie wprowadzają w kolejny etap życia bohaterów, ubogacają czytelnika i są pretekstem do refleksji. Jest klimatycznie, z wrażliwością i jedyną w swoim rodzaju energią. Seria o brodatych braciach Winstonach zapowiada się bardzo dobrze.

Jak w krzesanym.

Dodaj cytat z książki Kochaj albo jedź