Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu

Remigiusz Ryziński Wydawnictwo: Czarne literatura faktu
9788381910200
Czarne
Seks Polska intymność tabu bdsm
literatura faktu
9788381910200
Seks Polska intymność tabu bdsm

Bardzo ciekawe, ale raczej nonfik niż reportaż. Fabularyzowany, ale dobrze się czyta - język jest literacki, żywy, nie jest ani śmieszny, ani nadmiernie dosłowny, po prostu w sam raz.

Świetny reportaż, fakty bez oceniania i bez zbędnej egzaltacji. Dla przeciętnego polaka raczej nie do strawienia (co widać po zniesmaczonych komentarzach nawet tutaj). Ocenia się raczej styl, jakość, podejście do tematu, starania autora a nie temat! Opisani ludzie nikomu nie szkodzą, więc nie wiem w czym problem. Ksiądz pedofil chyba polaka mniej gorszy niż "te...

Remigiusz Ryziński w swoim podsumowaniu pisze "taka jest dziś Polska". Prawda jednak jest daleka od stwierdzenia autora. Polska jest zupełnie inna, bardziej katolicka, bardziej pruderyjna, zdecydowanie bardziej zwyczajna. Historie przedstawione w książce stanowią jedynie promil, a co najwyżej procent, całego społeczeństwa i bezpodstawne jest ocenianie ogółu na ich...

Remigiusz Ryziński w swoim reportażu oddaje głos wielu bohaterom - striptizerce, swingersom, poliamorystom, dominom, osobom nieheteronormatywnym. Zabiera nas na plażę nudystów, do klubu nocnego, do kina porno. Mówi o zdradzie kontrolowanej i specjalnie organizowanych, biletowanych orgiach... Myślicie, że to wszystko jest odległe i dzieje się gdzieś hen za oceanem? Otóż nie...

Nie. Po prostu nie.
Tak to jest jak chce się wydać nieudolny erotyk, ale trochę wstyd, to się daje łatkę 'reportaż' i można sobie pisać o biustach, przyrodzeniach i dziwnych wojażach w celu 'riserczu'. Mam wadę wzroku a i tak mi smutno, ze straciłam na to resztki widzenia.

Dobrnąłem do połowy. Strasznie ciężki styl pisania. Walczy się o każdą stronę. Jeżeli kogoś ta tematyka wybitnie interesuje to ok, ale oczekiwałem czegoś więcej.

Książka niewiel wnosząca. Zbiór prawdopodobnie w dużej mierze wymyślonych i zakraszonych wyobraźnią autora historii, o czym świadczą pewne szczegóły zawarte w treści, które trudno stwierdzić, z jakiej perspektywy należałoby analizować. Niewiele różni się od zwykłych porno opowiadań. W połowie ksiązki zmuszałem się, żeby jej nie odłożyć. Jak dla mnie pozycja...

Wyśmienicie napisany reportaż, a temat przecież do opisania bardzo trudny i kontrowersyjny. Rewelacja.

Czuć, że autor zdecydowanie odrobił lekcję. Jest to porządna pozycja, zdecydowanie warta czasu.

Książka dla wszystkich tych, którzy ciekawi są zachowań seksualnych Polaków... monogamia, wierność, miłość, odpowiedzialność... przeszłość, przeżytek... a może nowa definicja satysfakcji i sposób na szczęście?

Każdy oceni wg siebie.

Moim zdaniem można przeczytać jeśli ktoś lubi zagłębiać się w takie tematy. Czasem książka potrafi znudzić, ale inny fragment jest ciekawszy...

• 2020
  • 2020
  • Literatura faktu
  • 2021
  • E-book
  • Legimi

Remigiusz Ryziński Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu Zobacz więcej

Video

Video