Jeden pocałunek

Julia Quinn Wydawnictwo: Amber Cykl: Rodzina Rokesby (tom 1) Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
Because Of Miss Bridgerton
literatura obyczajowa, romans
2020-03-26
Ewa Morycińska-Dzius
Romans Historyczny [Amber]

Nietuzinkowa bohaterka na którą po wielu romansach wręcz wyczekiwałam, bardzo mi się spodobała😍 Ogólnie bardzo miło spędziłam ten czas😊 bardzo chętnie przeczytałabym ją drugi raz ale irytują mnie dwie rzeczy w tej książce mianowicie: nieskończona sprawa z zaginionym bratem oraz ta dziwna sprawa z paczką i wgl ta tajemnicza akcja w barze - nic nie zostało wyjaśnione😲 I...

Pani Quinn niestety bardzo mnie zawiodła. Muszę przyznać, że fabuła była tak nijaka, że ledwie przebrnęłam, chociaż twarda ze mnie sztuka, bo niewątpliwie jestem ogromną wielbicielką gatunku. Najsłabszą stroną książki są według mnie dialogi, wydają się być nijakie i infantylne, ich banalność i bzdurność uderza odrobinę w inteligencję odbiorcy, ponieważ obnaża bardzo niski...

Chociaż lektura ta należy do tzw. czytadeł, to po pani Quinn spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Jednym słowem: nuda.

Opis romansu historycznego "Jeden pocałunek" wskazywał na znany motyw hate-love. W książkach różne rzeczy się zdarzają, zwłaszcza jeśli chodzi o miłość. Jednak w przypadku tej lektury ten motyw średnio mnie przekonywał ze względu na wiek bohaterów.
Billie ma 23 lata, czyli na czas przedstawiony może już pomału zacząć uchodzić za starą pannę, z kolei George jest przed...

Na półkach: , , , ,

To chyba najbardziej nudna książka Julii Quinn którą przeczytałam.
Uwielbiam autorkę za poczucie humoru w jej książkach, niestety w tej pozycji "quinnowego" humoru brakuje.

Książka należy do cyklu "The Rokesby" tom 1.

Ogromną sympatią darzę Julie Quinn i bardzo lubię światy jakie wymyśla, ale uczciwie przyznaję, że ta książka strasznie mnie wymęczyła.
Rozwleczone dialogi i porozciągane do granic sceny, to wymagało ode mnie ogromnej energii.
Billie i George - chłopczyca, która potrafi zjednac sobie ludzi i przygnieciony poczuciem obowiązku...

Na półkach: , , , , , , , , ,

książka o kolejnej osobie z rodu Bridgerton. książka zdaje się z cyklu Bracia Rokesby. Był ostatnim mężczyzną którego miałaby poślubić. Miłość zmieniła poglądy obojga.

,,Jeden pocałunek" to powieść otwierająca nowy cykl Julii Quinn, tym razem o rodzinie Rockeby. Świetnie się ta seria bo już na początku dostajemy opowieść o zupełnie niecodziennej parze.

Billie i George znają się od dzieciństwa. Majątki ich rodzin ze sobą graniczą a cała ferajna dzieci spędzała wspólnie dzieciństwo. Dziewczyna była najlepszą towarzyszką psot jego młodszych...

Przyjemna, lekka, momentami zabawna. Czekam na kolejną część, podobno nie długo będzie wersja anglojęzyczna- kontynuacja historii Edwarda ;)

Billie to dwudziestotrzyletnia dama, która zamiast sukien woli spodnie, a zamiast utartych w tej epoce kobiecych zajęć woli towarzystwo mężczyzn, zarządzanie gospodarstwem, a jak ma czytać książki to tylko o rolnictwie.
Spotykamy ją w niecodziennej sytuacji, gdyż po nieudanej interwencji w sprawie kota na drzewie, dziewczyna utknęła na dachu ze zranioną kostką.
A na pomoc...

• Romans historyczny