Każdy

2020-08-03
Jerzy Kozłowski

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Wielka amerykańska powieść na hamburskim lotnisku

Link do recenzji

1880 14 280

Początek bardzo ciekawy, ale cała historia jest w zupełnie innym klimacie. Głównymi bohaterami są żołnierze - pierwszy walczy w Wietnamie, drugi na misjach w późniejszych konfliktach. Autor przekonuje, że wskutek wyborów stajemy się tacy, a nie inni. Tak, ale postacie Tiiliego i Elroya są dla mnie niewiarygodne: bezrefleksyjni, nie wyrażający opinii czy uczuć. Pobudki, dla...

Wbrew pozorom powieść nie jest elektryzującym thrillerem psychologicznym , a powody porzucenia kilkuletniego chłopca czytelnik poznaje już po przeczytaniu kilkudziesięciu stron powieści . To książka, która moim zdaniem zainteresuje Amerykanów oraz osoby pasjonujące się życiem tego kraju. Obejmuje okres czasu od 2010 roku do przewidywanej przyszłości 2029 roku.
Powieść...

Spodziewałam się czego innego. Czy to dobrze czy źle? Nie wiem.
Historia ludzi splątanych losami. Rzetelnie opisane relacje między bohaterami.
Wysuwa się jednak na przód brak zachowania równowagi w przedstawieniu historii życiowych poszczególnych bohaterów.
Głównym bohaterem okazuje się ktoś inny niż mógłby to sugerować opis na książce i to chyba zaskakuje najbardziej.

Świetna książka!

Chyba za wiele się spodziewałam. Prawie nie zdarza mi się porzucać książki na 327 stronie (czytam do setnej). Ciągle jednak miałam nadzieję , że znajdę jakiś punkt zaczepienia. Niestety nic takiego się nie stało - jak dla mnie jeden wielki rozgardiasz i chaos. Nie udało mi się wejść w klimat. Szkoda.
Zapewne nie byłyśmy sobie pisane

Ogrom emocji, morze emocji, aż boli , boli do głębi , jak tu się pozbierać ????? Historia jakże smutna i jaka prawdziwa !!!! To niesamowite jak autor nakreślił bohaterów , bo ta powieść bohaterami stoi , fabuła to tylko dodatek . Takie książki chcę czytać !

Świetna książka! Fakt, opis jest mylący, ale to ten typ książki, który się "smakuje". Delektowałam się każdą linijką! Nie ma tu wartkiej akcji, ale jednak cały czas trzymała mnie w napięciu.

Bardzo interesująco skonstruowana fabuła! Do opowieści o wojnie w Wietnamie podeszłam z wielką niechęcią, ale autor szybko mnie przekonał do swojej historii. Książka ukazuje całkowicie zmaskulinizowany świat, w którym kobiety są jedynie ledwie zuważalnym i ledwie tolerowanym marginesem. To bardzo rozczarowujące...

początek był fajny

Historia trzech mężczyzn, których wojna i zbieg wydarzeń wiąże ze sobą, wszyscy borykają się z brakiem więzi i korzeni, wstydem i strachem przed budowaniem trwałych relacji. Czytałam z przerwami, konstrukcja powieści była dla mnie chwilami zbyt skomplikowana i trudno było za nią podążać.

• 2020
  • 2021