Witajcie w Ameryce

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Ekscerpt z tragedii

0 Link do recenzji

Na półkach: , , , ,

Książka o małej objętości, ale wypełniona ogromem emocji.
Świat jedenastoletniej dziewczynki, jej rodzina, traumy,
codzienność - to wszystko opisane w mistrzowski sposób.
Kolejny raz proza skandynawska nie rozczarowuje,
gorąco polecam!

""Przestałam mówić, gdy moje dorastanie zaczęło zajmować we mnie zbyt dużo miejsca."

Kolejna dojrzała, przejmująca, ale krótka historia dramatu. Historia dziewczyny, która przestaje mówić po tym, jak spełniła się jej modlitwa o śmierć ojca. Historia o tym, że milczenie jest bronią. Ochroną. Manipulacją. Ciemnością.

"Ciemność była wszędzie.Ciemność miała zapach. Pachniała...

Bardzo drobna książka. Drobna bohaterka, uwikłana w dom wypełniony świetlistą matką i opresyjnym, chorym ojcem. Dobrze oddaje strach dziecka przed dorosłymi i o dorosłych. Pięknie napisana. Nie wiem jednak czy zostanie ze mną na dłużej.

Linda Boström Knausgård „Witajcie w Ameryce”

Patologia w rodzinie może przyjmować różne formy, czasem jest widoczna na zewnątrz, a kiedy indziej jest wewnątrz na pozór zwyczajnej rodziny. Ellen przestała mówić. Po rozpadzie małżeństwa jej rodziców postanowiła, że nigdy się już nie odezwie. Ojciec – znęcał się nad rodziną fizycznie i psychicznie, matka – osoba dominująca w...

Dyskusje

• 2020