Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 39.52 zł

Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety

Jacek Piekara Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 14) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
cykl inkwizytorski
Cykl Inkwizytorski (tom 14)
fantastyka, fantasy, science fiction
cykl inkwizytorski

Ten tom szedł mi jakoś opornie - może dlatego, że wylewające się z niego nieszczęście, strach i niepewność powodowały, że nie byłam w stanie robić sobie z nią dłuższych posiedzeń. Cały czas stresuje mnie co autor zrobi z Nataszą, której przecież w kolejnych chronologicznie tomach nie dość, że nie ma jako postaci, to nie jest ona nawet wspominana przez Mordimera. Obawiam...

Tom drugi Trylogii Ruskiej z Cyklu Inkwizytorskiego świetnie kontynuuje wydarzenia z Przeklętych krain. Niestety szkoda, że tak mało w nim Nataszy a tak dużo Ludmiły. Irytuje mnie ta kobieta coraz bardziej. No ale sam tytuł mówi, że kobiety w tym tomie nieźle namieszają w życiu Mordimera. Aż się nie mogę doczekać tego co znajdę w Przeklętym Przeznaczeniu.

Jacek Piekara skradł moje serce już od pierwszego tomu opowiadań o Mordimerze, to samo tyczy się kolejnych tomów, cały czas trzymając wysoki poziom!

Na półkach: , , , ,

Kolejna część cyklu z akcją na Rusi nie zachwyciła. Zdecydowanie wolę te przygody inkwizytora Mordimera Madderina dziejące się w Cesarstwie. Tylko z sympatii dla autora oraz faktu, że bardzo lubię cykl inkwizytorski ocena nie jest jeszcze niższa.
Plusy:
- kolejne wymagające zadania MM w czasie pobytu na Rusi;
- pomimo małej dynamiki akcji czyta się dobrze;
- przedstawienie...

Wciąż na Rusi przeżywamy razem z Mordimmerm liczne przygody i kontakty z niebezpiecznymi kobietami Nataszą, Ludmiłą i Nontle.
Całość jest przyjemna, luźna i ponownie nic nie wnosząca do "ogólnej intrygi". Działania Mordimmera są daleko różne od podstawowych zadań inkwizytora i może dlatego cały czas czuję w ruskiej trylogii powiew świeżości.

Chętnie przeczytam ostatnią...

Było lekko lepiej niż w przypadku poprzedniej części, ale ta cała historia dziejąca się na Rusi jest męcząca.

Wieki minęły od momentu, kiedy po raz ostatni miałam do czynienia z cyklem inkwizytorskim Jacka Piekary. Wspomnienia miałam dobre, więc byłam pełna nadziei na przyzwoitą rozrywkę w mrocznym, alternatywnym świecie, gdzie Chrystus nie zmartwychwstał ale zszedł z krzyża i wyrżnął w pień wrogów. Liczyłam na mroczną, przewrotną, pełną czarnego humoru intrygę a dostałam zaledwie...

Mam słabość do Mordimera Madderdina i cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary, dlatego nie mogłam się oprzeć i sięgnęłam po jego kolejną odsłonę serii pod tytułem Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety. Choć muszę przyznać, iż potrzebowałam trochę czasu, żeby przetrawić początek trylogii ruskiej, który nie sprostał moich oczekiwań, a z Mordiego zrobił pantofla, który utracił...

Miałem ocenić na 6. Ale zapomniałem wpisać recenzji zaraz po przeczytaniu. A tydzień po... cóż... poza tym, ze najsłabsza w książek trylogii ruskiej W pełni zgadzam się z opiniami, ze FABRYKA SŁÓW i odcinanie kuponów.
Ruska trylogia powinnna być jednotomowa. I wybrane powinny być tylko najlepsze elementy.
Ale wtedy mniej kasy.....

Dyskusje

• 2020