Przyjaciel człowieka

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Światy Pilipiuka (tom 11) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
fantastyka fantasy Pilipiuk opowiadania
Światy Pilipiuka (tom 11)
fantastyka, fantasy, science fiction
fantastyka fantasy Pilipiuk opowiadania

Recenzje oficjalnych recenzentów i

W obliczu śmierci

1 Link do recenzji

Ujdzie w tłoku. Książka nie powala. Odnoszę wrażenie, że połowa opowiadań napisana na siłę jako tzw. wypełniacze. Tytułowe opowiadanie "Przyjaciel człowieka" zupełnie beznadziejne i nigdy bym nie nazwał nim książki. Polecam ją tylko tym osobom, które czytały inne książki z tej serii.

W dobie szalejacego COVID-19 dziwnie sie czyta o epidemiach, bakcylach i innych zarazach.
Ciekawy zbior opowiadan. Dobrze sie czyta.
Zasluzona 7.
Polecam

Bardzo dobre, długie opowiadania, typowo Pilipiukowe. Na szczęście autor nie obniża standardów :)

Opowiadania Andrzeja Pilipiuka z cyklu " Światy Pilipiuka" uważam za jego najlepsze dzieła. Zarówno pod względem fabularnym jak i czysto literackim. Tym razem jednak poczułem lekki zawód. Dlaczego? Cóż, Wielkiego Grafomana dopadła chyba choroba wtórności. Zbiór "Przyjaciel człowieka" niczym mnie nie zaskoczył, momentami nawet lekko przynudzał.

Z czterech opowiadań...

Kolejna książka niesamowicie zdolnego, genialnego polskiego pisarza. Fascynujące opowiadania opowiadania w świecie niedopowiedzeń, tajemnic i niezbadanej przeszłości. Wciągające aż do ostatniego wyrazu. Dla miłośników dobrej, polskiej literatury. Moglyby byc w kanonie lektur.

Tylko jedno, ostatnie opowiadanie warte przeczytania.

Jeden ze słabszych, jeśli nie najsłabszy, zbiór opowiadań Pilipiuka. Dopiero ostatnie opowiadanie na poziomie poprzednich Światów Pilipiuka.

Cztery nowe opowiadania z serii "Światy Pilipiuka" w tym 3 z moimi ulubionymi bohaterami to dla mnie uczta i tym razem się nie zawiodłem!
Czwarte opowiadanie również ciekawe, cieszy mnie niezmiernie fakt że pan Andrzej stale trzyma poziom i wymyśla coraz to nowe wciągające przygody Storma i doktora Skórzewskiego, za co autorowi dziękuję.

Z początku stary dobry Pilipiuk, jednak ostatni z czyerech rozdzialow to widoczny rozwoj na plus. Cos pieknego. To opowiadanie mogloby byc w kanonie lektur pod rozwage. Jestem pod wrazeniem.

Kolejna książka genialnego pisarza w moim domu.Pilipiuk to mistrz i tak ja uważam.
Uwaga książka,jest cześcią \Światów Pilipiuka.

Mamy tu cztery opowiadania :
Oto one :
Duchy Povegli
moim zdaniem dobre opowiadanie,przybliżające nam rok 1938 we Włoszech.
Pojawia się tu doktor Skórzewski.
Ciekawostki na temat lobotommi.Bardzo przydatne.

Przyjaciel człowieka.

Słabe,dość...