Demony zemsty. Beria

Adam Przechrzta Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Demony (Adam Przechrzta) (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Adam Przechrzta Demony
Demony zemsty. Beria
Demony (Adam Przechrzta) (tom 6)
fantastyka, fantasy, science fiction
Adam Przechrzta Demony

Znakomity kolejny tom cyklu. Wartka akcja, trochę historii, wyraziści bohaterowie. Jednym słowem rewelacyjna rozrywka!

nie ma spraw nie do załatwienia, arcymistrzowie potrafią je jednak ustawić w takiej kolejności żeby efektem domina przy minimalnym wkładzie własnym je rozwiązać.

Beria do pokonania, czyli Razumowski wlaczy ze swoim znienawidzonym wrogiem. Ksiązka w niczym nie dostaje od pozostałych z cyklu demonów. Jest poprostu swietna, czyta się bardzo szybko i aż chce się czytac dalej.

„Nie zginę –zapewniłem. –Znasz ten psalm? „Chociaż idę doliną cienia i śmierci, niczego się nie boję…“ Amerykańscy żołnierze, zmienili zakończenie: … „bo to właśnie ja jestem najgorszym skurwysynem w tej dolinie“.

No cóż, przyjdzie nam się chyba pożegnać z charyzmatycznym pułkownikiem GRU (a teraz, radzieckiej, milicji) Aleksandrem Rozumowskim, pozostawiając go we...

Trochę słabiej niż w poprzedniej części, ale kto dotarł aż tutaj za Saszką nie będzie zawiedziony.

Przechrzta zawsze w formie. Mądra, wciągająca, aż żal ją kończyć. Razumowski is in da house ;)

Czytając serię o Razumowskim, mam tylko jedno uczucie. Żeby się nigdy nie skończyła. Z każdą kolejną książką mam większy niedosyt odkładając ją na półkę. Autor potrafi tak poprowadzić akcje, ze reżyserzy filmowi powinni czerpać z jego książek.
Tym razem po śmierci wodza narodu, towarzysza Stalina, Razumowski musi walczyć o swoje życie. I to z największym swoim wrogiem,...

W swojej najnowszej książce A. Przechrzta trzyma wysoki poziom z poprzednich części. Jak zwykle książkę czyta się szybko i przyjemnie, akcja toczy wartko i szybko , pojawiają się nowi bohaterowie, ale też wracają starzy, dobrze znani z poprzednich tomów, ale jak to sam zauważył gł. bohater jak by obcy. Na duży plus dla autora można zaliczyć bardzo dobrą znajomość wszystkich...

Dobra i bardzo cenię autora, ale autor zaczyna powoli i niebezpiecznie popadać w schematy. Pomimo to polecam.

Niestety rozczarowanie. Czy to ja się zmęczyłem, czy książka jest słabsza od poprzednich? Obawiam się, że jednak to drugie. Brakuje ikry, w zasadzie to dzieje się ciągle to samo, plus coraz częściej mam wrażenie, że kolejne rozwiązania fabularne są szykowane na szybko, i - za przeproszeniem - byle jak.

• 2020
  • 2020