Demony zemsty. Beria

Okładka książki Demony zemsty. Beria
Adam Przechrzta Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Demony (Adam Przechrzta) (tom 6) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Demony (Adam Przechrzta) (tom 6)
Demony zemsty. Beria
Fabryka Słów
2020-04-24
2020-04-24
Adam Przechrzta Demony

Ostatnia książka z serii, więc opisując odniosę się do wrażeń z całej serii.

Podobała mi się mieszanka, którą przygotował Przechrzta:
1) wartkiej akcji (i owszem czasami ocierająca się swoją konwencją o granicę "zabili go i uciekł" - nawet bardzo ale wdzięcznie tej granicy nie przekraczająca,
2) ciekawostek historycznych i historyczno- fikcyjnych, zachęcających do doczytywania więcej na niektóre tematy i wyłapania, które elementy fabuły są oparte na faktach, a które tylko do nich luźno nawiązują,
3) Opisu systemu jakim był związek radziecki i refleksji nad nim przez pryzmat ewolucji głównego bohatera. To ostanie dzieje się jakby na marginesie i w początkach serii ma się wrażenie, że autor w postawie bohatera prawie pochwala ten system, ale jest tylko początkiem powolnej, ale widocznej ewolucji, która dzieje się równolegle z odkrywaniem przez głównego bohatera swojej przeszłości.

Czyta się szybko i przyjemnie. I tego właśnie od tej serii oczekiwałem.

Ostatnia książka z serii, więc opisując odniosę się do wrażeń z całej serii.

Podobała mi się mieszanka, którą przygotował Przechrzta:
2) ciekawostek historycznych i historyczno- fikcyjnych, zachęcających do...

Żałuję, ze nie zakończyłem na "Demonach Wojny". Każdy kolejny tom tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że socjalistyczne normy nie zaginęły w społeczeństwie, czekam z niecierpliwością na 84 tom serii: "Demony czasu hałasu. Macierewicz"

Razumowski nie rozczarowuje.
Ostatni tom cyklu wojennego autorstwa Pana Przechrzty.
Stalin umiera, rozpoczyna się bezwzględna walka o wpływy i władzę w której niekoniecznie miejsce znajdzie nasz poczciwy Razumowski..
Parę wątków się wyjaśnia, kilka pozostaje niewyjaśnionych.. Zakończenie dla mnie niekoniecznie satysfakcjonujące, spodziewałam się trochę fajerwerków.. a tu spokój... i taki niedosyt..

Razumowski nie rozczarowuje.
Ostatni tom cyklu wojennego autorstwa Pana Przechrzty.

Przyszedł czas , żeby rozliczyć się z Berią- albo on albo czystki. W międzyczasie rozwijane są główne wątki dotyczące Doskonałych i rodziny głównego bohatera. Cały cykl odebrałem bardzo pozytywnie. Zaciekawił mnie tak bardzo, że zacząłem oglądać dokumenty o Stalinie i Berii. Wiem , że w przyszłości autor zamierza kontynuować losy Razumowskiego , jednak teraz priorytetem jest cykl materia Secunda z Olafem Rudnickim.

Razumowski w końcu rozlicza się z Berią . Zawiązuje splątane przez kolejne tomy niteczki . Już nie zwykły komandos ale ...no właśnie ,kto . Urósł Saszka niepomiernie a mimo to pozostał tym samym. Autor nadal nie daje mu możliwości ułożenia sobie życia osobistego ,wersja samotnego szeryfa nadal żywa . I tak sobie myślę , biorąc pod uwagę ostatnie strony książki , że może nam as wojennoj rozwiedki wyskoczyć gdzieś w latach bliżej nam współczesnych . Wcale nie jako zasuszony staruszek , mistrz Su tez nie wyglądał na swoje kilkaset lat...:D

Praktycznie wszystkie części trzymają ten sam dobry poziom. Mi się podobało, dobra rozrywka.

nie ma spraw nie do załatwienia, arcymistrzowie potrafią je jednak ustawić w takiej kolejności żeby efektem domina przy minimalnym wkładzie własnym je rozwiązać.

1938

Znakomity kolejny tom cyklu. Wartka akcja, trochę historii, wyraziści bohaterowie. Jednym słowem rewelacyjna rozrywka!

Książka bardzo dobra jak i cały cykl. Mam nadzieję, że jeszcze przeczytam o pułkowniku Razumowskim.

A jednak!

A jednak!