Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety

Jacek Piekara Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 14) fantastyka, fantasy, science fiction
Biblioteka Akustyczna
Cykl Inkwizytorski (tom 14)
fantastyka, fantasy, science fiction
2020-05-22

Krótko bo i nie ma o czym pisać : " Przeklęte Kobiety" są jeszcze gorsze niż pierwszy tom ruskiej trylogii czyli " Przeklęte Krainy" . Książka jest okropnie przegadana a akcji jest jeszcze mniej niż w pierwszej części. Po raz kolejny całość akcji można by było zmieścić w 200 stronach a nie 400, ale cóż ilość słów trzeba nabić tak jak nazwa wydawnictwa mówi : FABRYKA. ...

Lepsza niż przeklęte krainy ale dalej nie na poziomie wcześniejszych opowiadań. Mniej wątku miłosnego co mnie cieszy bo strasznie irytuje mnie Mordimer pantoflarz, ale jeszcze brakuje mu jeszcze do inkwizytora jego ekscelencji biskupa Hez-Hezronu, młota na czarownice!!!

Coraz większe odcinanie kuponów niestety. Zarówno w "ruskich" częściach, jak też w Kościanym Galeonie i Płomieniu i Krzyżu T. 2-3. Ta książka do połowy była nudna jak flaki z olejem, a wydarzenia w zasadzie nieistotne. Dopiero od połowy coś ruszyło. Wolałbym żeby autor pisał mniej, a nadal na poziomie pierwszych 4 tomów oraz pierwszych trzech prequeli.

II tom ruskiej trylogii kontynuuje opowieść o losach Mordimera na obczyźnie. Skrótowo można określić że poziom nieznacznie się obniżył od I tomu, jednak ciekawie kreowany świat Rusi sprawia, że czyta się historię z zaciekawieniem. Oczywiście pojawiają się opinie krytykujące, iż Piekara rozmienia się na drobne (zarzut ten już dawno temu podnosiłem) oraz że coraz mniej...

No jest inkwizytor. Spoko. Ale to nie jest ten inkwizytor. Daleko mu do Młotu na czarownice.

Nie zachwyciła mnie ta część. Jakoś tak się dłużyła, pisana jakby na siłę. Pewnie dałabym sobie spokój z czytaniem, ale mąż wypożyczył z biblioteki także 3 część (Przeklęte przeznaczenie), więc się przemogłam i powiem wam, ze 3 część - Przeklęte przeznaczenie znacznie lepsza.

i cyk zarabiamy kaskę, no co zrobić jest popyt, będziemy pisać, szkoda że Piekara rozmienia się na drobne i coraz bardziej upada w moich oczach. Mordimer Madderdin to tutaj taki bardziej mordimerek, żal d..ę ściska jak daleko odszedł od pierwowzoru.

Wy, którzy szukacie cynicznego, twardego inkwizytora, dla którego jedyną latarnią moralności wyznaczającą kierunek podróży jest on sam porzućcie wszelką nadzieję! Lecz jeśli chcecie poczytać lekko humorystyczną literaturę, z zawartością tradycji dawnej dzikiej Rusi, pisaną krętym językiem zahaczającym o staropolski, to będziecie mieć dużo radości z tej książki. I choć...

Lepiej niż w pierwszym tomie cyklu ruskiego nie jest. Poziomem jest to moim zdaniem najsłabsza odsłona przygód Inkwizytora. Perypetie uczuciowe są tak infantylne, że powoli zastanawiam się nad zakończeniem moich przygód ze światem Jezusa Mściciela.
Nie polecam...

Kolejny dobry tom przygód Mordimera, i myk już czytam ostatni z Ruskiej trylogii, ciekawi mnie jak sprawy się potoczą i jak cała historia się zakończy?

• 2020
  • 2020