Gra w klasy

Muza
2008-01-01
2008-01-01
Zofia Chądzyńska
literatura iberoamerykańska mozaikowa kompozycja egzystencjalizm

Zanim wynaleziono role playing games, był Cortazar!

1918

Tym razem, po wakacyjnej przerwie, w ramach akcji książkowej Book Trotter, odbyła się podróż, jak to powiedział papież Franciszek, powtarzając kwestię za Janem Pawłem II, „do dalekiego kraju”, czyli do Argentyny właśnie. Na swojej półce z książkami znalazłem książkę Julio Cortazara „Gra w klasy”, to już dalej nie kombinowałem, tym bardziej, że książka jest ciekawa, do tej...

Momentami męcząca, ale oryginalna gra intelektualna z czytelnikiem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lata temu zachwyciłam się tą książką. Teraz nie robi takiego wrażenia. Sam koncept - dekonstrukcja powieści, fabuły, autotematyzm - nadal są esencją tego dzieła i choćby dlatego warto to przeczytać, ale poza tym jest to jednak fabularna wydmuszka z egzaltowanymi bohaterami.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No niestety, ale trochę tą książkę wymęczyłam. Czytałam po kilka rozdziałów przeplatając je innymi lekturami i chyba tylko dzięki tym przerwom się nie poddałam. Za instrukcją autora najpierw przebrnęłam przez część pierwszą, a potem skakałam z rozdziału na rozdział według podanego przez niego scenariusza. Nie powiem, było to dość oryginalne przeżycie, momentami mocno...

Jedna z tych książek, które trzeba przeczytać w liceum. Wtedy wszyscy znajomi się nią zachwycali, ja przeczytałam jako dorosła osoba i pretensjonalność tej lektury mnie przerosła.

Nieco się zawiodłam na tej sławie.

Jakże przyjemnie się gra, gdy gra jest celem, a nie rezultat

bardzo ciężka lektura , przeczytana tylko w wersji podstawowej ,drugi raz nie dałem rady

Dałam radę przeczytac, tylko "podstawową" cześć, bez bawienia się w przeskakiwanie po rozdziałach.

9 095
    5 999