Wieczny początek. Warmia i Mazury

literatura polska
literatura piękna
Sulina
literatura polska

Książka Beaty Szady „Warmia i Mazury” jest drugą obok „Poniemieckiego” Karoliny Kuszyk, pozycją która opowiada o kulisach i następstwach zmiany granic naszego Państwa po II WŚ. Obydwie książki wydane zostały w odstępie kilku miesięcy w ramach serii Sulina wyd. Czarne.

Obszerną, i dość osobistą recenzję „Poniemieckiego” umieściłem tutaj....

Wspaniały reportaż o regionie, z którego pochodzę.
Skarbnica wiedzy o Warmii, Mazurach i przede wszystkim ludziach je zamieszkujących - i wcale nie taka podręcznikowa. Historia/rie o poszukiwaniu tożsamości, naprawdę przedstawione w interesujący, wciągający sposób.

ps. Warmia to nie Mazury ;)
Miłego zaczytania !

Nie ma tu nic, czego bym już nie czytał o przesiedleńcach. Historie bardzo podobne do historii śląskich. Dziękuję jednak autorce za odtworzenie klimatu regionów, za prostotę stylistyczną i za szczerość przekazu.

Seria Sulina to seria książek, których wspólnym mianownikiem jest to, że na rozmaite literackie sposoby odkrywają przed czytelnikiem nieznane oblicza i przejawy fenomenu zwanego Europą, że zdradzają jej często wstydliwe sekrety i głęboko ukryte tajemnice.
Tym razem opowieść tyczy się o najbardziej zagadkowym i oderwanym na setki lat od Polski terenie jakim są Warmia i...

Potraficie wyobrazić sobie, że ciągle rozpoczynacie życie od nowa? Bohaterowie książki Pani Beaty Szady zmuszeni byli ze względów politycznych, ekonomicznych czy przyrodniczych zmieniać otaczającą ich rzeczywistość. Migrować.
Dzięki rozmowom z bohaterami tu ukazanymi możemy zobaczyć Warmię i Mazury. Zmiany jakie w trakcie II Wojny Światowej i po niej się dokonały. To...

• Reportaż
  • 2020