Kup teraz - 11 ofert w cenie od 21.49 zł do 31.36 zł

Gdzie są architektki?

Despina Stratigakos Wydawnictwo: Centrum Architektury sztuka
Where are the women architects?
Agnieszka Rasmus-Zgorzelska
Centrum Architektury
architektura kobiety
Where are the women architects?
sztuka
Agnieszka Rasmus-Zgorzelska
architektura kobiety

Bardzo ważna książka, mnóstwo badań i źródeł, tak naprawdę to wierzchołek góry lodowej , świetny sposób na zgłębienie problemu.

„Gdzie są ARCHITEKTki?” – czyli o kwestii równości płci w branży.

Esej Despiny Stratigakos traktuje o przyczynach nieobecności kobiet w architekturze. Temat ten jest dość kontrowersyjny i jak dotąd praktycznie nie był badany. W branży architektonicznej większość stanowią niestety mężczyźni, być może dlatego wątek ten przez cały czas umykał z oczu jej badaczom. Wszyscy...

• Architektura
  • 2020
  • 2021
  • Kobiety
  • Feminizm
  • Dziewczyny

Dodaj cytat z książki Gdzie są architektki?