Oczy skóry: Architektura i zmysły

sztuka
978-83-63786-01-4
Michał Choptiany
architektura teoria architektury filozofia

Książki o architekturze to ksiązki o architekturze, ciężko się je czyta - zagadnienie, które może być napisane i skumulowane na formacie A4 jest rozwinięte do postaci ponad 100 stron.
Ale to jest potrzebne, aby zrozumieć stosunek autora do swojej idei - uważam, że to niezbędne.
Tak jak niezbędna jest ta pozycja dla każdego studenta architektury i ludzi z nią...

Nauczmy się znowu dotykać i nie kryjmy swojej wrażliwości, myślę, że o to chodzi.

Juhani Pallasmaa, utalentowany i uznany architekt-praktyk, intelektualista imponujący prostotą stylu i wyrafinowaniem myśli, dokonuje rzetelnej rewizji współczesnej kultury. Krytykując epistemologiczne uprzywilejowanie wzroku zwraca naszą uwagę ku reszcie zmysłów. Świadome obcowanie z architekturą jest czymś czego można się nauczyć...

Pełna recenzja książki na...

Przyjemna do przeczytania. Ubogaca.

Dobra, skoro i tak nigdy nie napiszę o tej książce nic tak dobrego, jak ona sama, podsumuję lapidarnie: kupujcie za każdą cenę.

(Mała wskazówka: jeżeli lubisz Zumthora, to i z Pallasmą powinieneś/powinnaś znaleźć nić subtelnego porozumienia.)

"Klamka jest uściskiem dłoni budynku". Genialne.

• Chcę w prezencie
  • Sztuka