Legenden der Schattenjäger-Akademie

Cassandra ClareMaureen Johnson Wydawnictwo: Arena Seria: Ze Swiata Nocnych Lowcow literatura młodzieżowa
Tales from the Shadowhunter Academy
Data 1. wydania:
niemiecki
Arena
Tales from the Shadowhunter Academy
literatura młodzieżowa
niemiecki
Ze Swiata Nocnych Lowcow
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Świetna historia o Simonie! "Opowieśc z Akademii nocnych łowców" czytało się lekko i szybko jak wszystko o Nocnych Łowcach. Nie sposób ich nie uwielbiać.

Bardzo podobało mi się, że dostaliśmy szansę na poznanie dalszych losów Simona. Bardzo polubiłam go w drugiej połowie Darów Anioła i nie mogłam się pogodzić z tym, jakie niejasne miał zakończenie. Cieszę się, że dostał...

Wygląda jak zbiór szkiców i pomysłów, które nie trafiły do głównej serii. Czasem zabawne, czasem ma klimat, głównie fragmentaryczne i bazujące na nostalgicznym spotykaniu w każdym rozdziale kolejnego ze starych kumpli :/ Mimo to, całkiem miło wrócić do tych postaci :3

1934

Na półkach: , , , , ,

Jestem taka trochę... rozczarowana. Uwielbiam twórczość Cassandry Clare, zarówno "Dary Anioła" jak i "Diabelskie maszyny", jednak "Opowieści z Akademii Nocnych Łowców" w porównaniu do wcześniej wymienionych serii są dość nudne i przegadane. Wiem, że Simon stracił pamięć, jednak może dałoby się w inny sposób stworzyć całą historię?
Chyba najbardziej irytowały mnie podchody...

Zawiodłam się na tej książce...

Uwielbiam twórczość Cassandry Clare, do jej książek mam ogromy sentyment. Niestety po przeczytaniu ,,Opowieści z Akademii Nocnych Łowców" doszłam do tego, (co wielu ludzi przede mną) wniosku, że Clare nie potrafi pisać razem z innymi. Pokochałam świat, oraz bohaterów, których stworzyła, a właśnie nad bohaterami ubolewam najbardziej....

Po długiej przerwie nadszedł czas na powrót do świata Nocnych Łowców :)

Książka wyjaśnia wiele niedomkniętych kwestii. Przeplatane są także wydarzenia z przeszłości. Może w książce nie ma jakieś super akcji jak z serii Dary Anioła, jednak pozwala dużo lepiej zrozumieć emocje i działania bohaterów. Dla fanów pozycja obowiązkowa. Naprawdę świetnie się ją czytało. Wywarła na mnie duże wrażenie.

Dla osoby, która już jakiś czas temu zakończyła swoją przygodę z książkami Cassandry Clare, lektura okazuje się rozczulająca i pełna nostalgii. Nawet moja niechęć do Simona pozwoliła mi cieszyć się odkrywaniem sekretów Akademii Nocnych Łowców.

Nie wnosi zbyt wiele nowego do świata Nocnych Łowców ale szybko i przyjemnie się czyta.

Jest to fantastyczna książka oraz historia tego co wydarzyło się po stoczonej walce jak również to z czym teraz zmagają się bohaterowie, Co prawda główną rolę odgrywa Simon jednakże nie brakuje tu innych bohaterów. Obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników Darów Anioła. <3

Opowieści są obowiązkową lekturą dla fanów serii "Dary Anioła". Bohaterem jest były wampir Simon, który wraz z nieśmiertelnością stracił wspomnienia. W tej ksiązce czytelnik dowie się jak skończyła się ta historia. Jest również zgrabnie wplecione kilka historii, które pozwalają nam zrozumieć co się działo wcześniej.
Dla mnie jest to przede wszystkim książka o tolerancji....

1 854
    1 649