Opowieści z Akademii Nocnych Łowców

Cassandra ClareMaureen Johnson Wydawnictwo: Mag Seria: Ze Świata Nocnych Łowców literatura młodzieżowa
Tales from the Shadowhunter Academy
Data 1. wydania:
2015-09-15
Małgorzata Strzelec
Mag
czary demony fantasy dla młodzieży książki fantasy literatura angielska fantasy magia niebezpieczeństwo podstęp utrata pamięci walka dobra ze złem wampir
Tales from the Shadowhunter Academy
literatura młodzieżowa
Małgorzata Strzelec
Ze Świata Nocnych Łowców

Nie wnosi zbyt wiele nowego do świata Nocnych Łowców ale szybko i przyjemnie się czyta.

Jest to fantastyczna książka oraz historia tego co wydarzyło się po stoczonej walce jak również to z czym teraz zmagają się bohaterowie, Co prawda główną rolę odgrywa Simon jednakże nie brakuje tu innych bohaterów. Obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników Darów Anioła. <3

Opowieści są obowiązkową lekturą dla fanów serii "Dary Anioła". Bohaterem jest były wampir Simon, który wraz z nieśmiertelnością stracił wspomnienia. W tej ksiązce czytelnik dowie się jak skończyła się ta historia. Jest również zgrabnie wplecione kilka historii, które pozwalają nam zrozumieć co się działo wcześniej.
Dla mnie jest to przede wszystkim książka o tolerancji....

Kolejna opowieść z universum Nocnych Łowców ,napisana przez Cassandrę Clare do spółki z Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson i Robin Wasserman. Nie jest to książka ,którą można przeczytać nie znając historii z "Darów Anioła ". Ostrzegam ,jeśli jeszcze nie przeczytaliście serii o Nocnych Łowcach ,nie czytajcie tej książki ani tej recenzji.
Książka opowiada o historii Simona...

Jak się domyślam, przeważnie po książkę sięgają osoby, które wciągnęły już cały cykl darów anioła i mają niedosyt. Na moje oko właściwie to z tego wynika tak wysoka ocena, a niestety nie z jakości tego, co w środku.
Wiadomo, jak to jest, jeśli się człowiek już raz zaprzyjaźni ze światem i jego bohaterami to później łatwiej mu nie dostrzec bądź przymknąć oko na...

Mimo ,iż nie przepadam za głównym bohaterem, to książka przypadła mi bardzo do gustu. Szczególnie podobały mi się przeplatanie dawnych historii o innych bohaterach z teraźniejszością Simona. Uważam że warto przeczytać tą książkę ,choćby dla wspomnianych w niej opowieści o innych łowcach.

Przygody Simona , który próbuje zostać Nocnym Łowcą a jednocześnie przypomnieć sobie swoje życie ......

Na półkach: , , , , , , , ,

Szału nie ma, niczego nie urywa. Moi faworyci to następujące opowiadania: "Demon z Whitechapel", "Nic prócz cieni", "Książęta i rycerze błądzi" oraz "Dla nocy i ciemności". Ulubiony bohater, oprócz tych którzy pojawili się w DA i DM, to George Lovelace (szkoda chłopa!).

Na półkach: , , , , , , , ,

Po raczej żenujących Kronikach Bane'a (w każdym razie pierwsze opowiadanie o Peru było tak żenujące że niesmak został na cały zbiór) obawiałam się Opowieści z akademii Nocnych Łowców.

Cassandra Clare znowu zdecydowała się na współautorów. Czasami trochę ich czuć, ale tym razem mamy do czynienia z czymś więcej niż zatwierdzonym o trzeciej nad ranem fanficem. Te opowiadania...

Hello! 💕 SPOILERY Z DARÓW ANIOŁA, DIABELSKICH MASZYN I MROCZNYCH INTRYG.
"Opowieści z Akademii Nocnych Łowców" bardzo kojarzą mi się z "Kronikami Bane'a". Obie te książki są swego rodzaju spójnikiem między wszystkimi książkami Clare.
Opowieści to książka o Simonie, który w ostatnim tomie Darów anioła traci pamięć i by ją odzyskać musi dokonać Wstąpienia i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje