Dom na kurzych łapach

Okładka książki Dom na kurzych łapach Sophie Anderson
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2020
Okładka książki Dom na kurzych łapach
Sophie Anderson
2018-04-05
Przemysław Hejmej
Inne

Okładka książki Śnieżna siostra Lisa Aisato, Maja Lunde
Śnieżna siostra Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki O dziewczynce, która chciała ocalić książki Lisa Aisato, Klaus Hagerup
O dziewczynce,... Lisa Aisato, Klaus ...
Okładka książki Leksykon dzikich kobiet Anna Lewicka, Klaudia Migacz
Leksykon dziki... Anna Lewicka, Klaud...

Wyróżniona opinia i

Dom na kurzych łapach

przeczytanych książek 1423 napisanych opinii 1111

" Dom na kurzych łapach " jest na mojej półce już bardzo długo, moim zdaniem ta książka jest po prostu rewelacyjna.

Jak to jest być wnuczką Baby Jagi i mieszkać razem z nią w domu na kurzych łapkach? Przekonacie się w tej pięknej baśni. Jest to skierowana do młodzieży opowieść o przeznaczeniu, samotności i potrzebie przyjaźni oraz zmiany w swoim życiu. Zapoznamy się w niej z postacią Baby Jagi i jej roli w przeprowadzaniu zmarłych na tamtą stronę. Nasza główna bohaterka Marinka zostanie sama i będzie musiała szybko dorosnąć po drodze zdobywając cenne życiowe lekcje. Czy jej się uda, nie zdradzę :) Jest to przyjemna lektura po którą może sięgnąć każdy. Myślę, że od 7 lat wzwyż (zależnie od wrażliwości dziecka),bo są tam duchy, zmarli, opisy kości itp. Autorka sięgnęła do wielu podań i zawarła lokalne nazwy np. potraw, co uważam na plus.
Dla relaksu i na prezent – polecanko, bo jest pięknie wydana w twardej oprawie ;)

To najlepsza książka tej autorki bez wątpienia ! Pełna zwrotów akcji ; jest bardzo interesującą i wciągająca !

"Dom na kurzych łapach" Sophie Anderson stoi u mnie na półce już na tyle długo, że nie pamiętam skąd tę książkę mam. Wiem, shame of me. W okresie świątecznym nabrałam ochoty, by w końcu się z nią zapoznać.

Dwunastoletnia Marinka mieszka z babcią w małym domku. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby ten dom nie był zaczarowany, posiadał nogi i potrafił się przemieszczać. A jej babcia to najprawdziwsza Baba Jaga, która co wieczór przeprowadza dusze do krainy zmarłych. Marinka nie jest pewna, czy również pragnie takiego losu dla siebie. Popełnia pewien błąd, który kosztuje ją bardzo wiele. Czy sobie poradzi, gdy zostanie pozostawiona sama sobie?

Ta książka ma charakter baśniowy. To taka bajka z wyraźnym i konkretnym morałem. Ukazuje nam siłę przyjaźni, przeznaczenia i więzów rodzinnych. Każdy w końcu znajduje swoją drogę, choć nie raz bywa ona bardzo wyboista. Tutaj również wszystko kończy się szczęśliwie, choć Marinka nie raz wpada w nie lada kłopoty. Genialnie mi się tę historię czytało. Od czasu do czasu lubię się zanurzyć właśnie w takie klimaty. Poza tym postanowiłam sobie, że w tym roku wyczytam wszystkie moje piękne książki które ustawiłam na przedzie półek. Czas zdecydowanie ruszyć moje kiszonki.

Wspaniała książka, dobrze napisana. Nietypowa historia, wciągająca tak bardzo, że zapominasz o czasie. Bohaterka od razu wzbudziła moją sympatię. Jedynym do czego mogłabym się przyczepić to przewidywalność. Poza tym wszystko jest idealne.

Sam koncept - świetny.
Nie wiem czemu główna bohaterka mnie nie porwała. Stąd niższa ocena, niż się spodziewałam, sięgając po te pozycje.

Sam koncept - świetny.

Nie jest to zła historia, ale jednak nie urzekła mnie tak bardzo jak "Baśnie śnieżnego lasu" tej samej autorki. Bywały momenty, że ciężko było mi zmotywować się do dalszego jej czytania. Myślę, że największym minusem tej powieści jest jej główna bohaterka, Marinka, która jest wielką egoistką, patrzącą tylko na siebie i raniącą wszystkich dookoła. Oczywiście można zrozumieć, że każdy ma prawo do wybrania własnej ścieżki życiowej, co jest bardzo ważnym problemem poruszonym w tej historii. Mimo to nie poczułam sympatii do Marinki i szczerze nie rozumiem, dlaczego za swój egoizm i często również podłe zachowanie została na końcu powieści w pewnym sensie nagrodzona.... Bardzo polubiłam za to tytułowy Dom na kurzych łapach, kruka Kubę oraz Starą Jagę. To głównie dzięki nim czułam jakąś przyjemność z czytania tej książki. Polecam "Dom na kurzych łapach" wszystkim fanom słowiańskich baśni. Mimo kilku wad i nieścisłości powieść na pewno ma w sobie pewien urok i magię.

Pięknie wydana książka, z niebieskimi literami przyciągającymi wzrok.... i piękna opowieść, którą się szybko i lekko czyta ze względu na króciutkie rozdziały. 12-letnia Marinka ze starożytnego rodu Jagów jest po trosze przygotowywana przez Babcię wykonywania swojej misji życiowej i do wypełniania swojego przeznaczenia. Jednakże dziewczyna buntuje się i zupełnie nie widzi się w roli osoby strzegącej Bramy między światami i przeprowadzającej umarłych na drugą stronę. Jej bunt i niezrozumienie prowadzi do cierpienia nie tylko swojego ale i Domu, który daje jej ochronę, do pochopnych decyzji, którymi są zaszkowani podobni jej 'bracia' i 'siostry'. Dziewczynka musi sama dojść do swojej Prawdy ... książka jest baśniowa, Dom zmieniający lokalizację czarowny, a historia nietypowa. Polecam z serducha:)

Fantastyczna opowieść o szukaniu swojej drogi w życiu.
Autorka przedstawia losy dwunastoletniej Marinki, która mieszka z babcią w chatce na kurzych łapkach. Dom w nocy się przemieszcza i nigdy nie wiadomo w którym miejscu jego mieszkańcy się obudzą.
Aż pewnego dnia.... nie, nie będę zdradzała więcej szczegółów
Książkę szybko się czyta. Idealna pozycja na relaksujący weekend. Pozycję tą wybrałam do poczytania, bo urzekła mnie piękna okładka i intrygujący tytuł 😉 Świetna książka nie tylko dla dzieci.

Fantastyczna opowieść o szukaniu swojej drogi w życiu.
Aż pewnego dnia.... nie, nie będę zdradzała więcej szczegółów
Książkę szybko się czyta. Idealna pozycja na relaksujący...

Przepiękna baśń dla dorosłych. Dzięki niej wróciłam do czasów dzieciństwa... i przygód, które dzięki takim historiom kształtowały moją wyobraźnię :) polecam bardzo!