Małe Licho i lato z diabłem

Małe Licho (tom 3)
Wilga
2020-09-02
2020-09-02
literatura dla dzieci literatura polska przygoda przyjaźń spotkanie tajemnica wakacje
Inne

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Jaga i dom na orlich nogach Maciej Rożen, Agnieszka Wajda
Ocena 7,7
Jaga i dom na ... Maciej Rożen, Agnie...
Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Ocena 7,5
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...
Okładka książki Strażniczka Słońca Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,2
Strażniczka Sł... Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Cyberpunk Girls Krystyna Chodorowska, Magdalena Kucenty, Gabriela Panika, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Agata Suchocka
Ocena 6,8
Cyberpunk Girls Krystyna Chodorowsk...

Wyróżniona opinia i

Małe Licho i lato z diabłem

przeczytanych książek 406 napisanych opinii 213

Alleluja, wakacje czas zacząć! I nie byle gdzie tylko w tajemniczym, magicznym domu cioci Ody (równie magicznej i tajemniczej). Jeżeli ktokolwiek myśli, że wakacje to tylko kakałko i bambosze to srodze się myli. Wakacje Bożydara to noc pod namiotem w czasie burzy, wielkie groźne tajemnice i równie groźne... wyzwania koleżeńskie. Duet Bożek i Bazyl nie zawodzą, wręcz przeciwnie, coraz bardziej się rozkręcają. I dobrze!

Jeden element mi się nie podobał. Bardzo szybkie i chaotycznie rozwiązanie "przygody" Bożka w tej części. Poza tym uwielbiam kochane Licho i kakałko😋

Gdy jesień hula za oknem "wakacyjne Licho" poleca się do czytania.

Bożek, świeżo upieczony absolwent trzeciej klasy, za sprawą remontu domu zostaje wysłany z Lichem do cioci Ody i czorta Bazyla. Wakacje z kompanami, namiotem i ciepłym kakałkiem zapowiadają PRAWDZIWĄ WIELKĄ PRZYGODĘ. Przygoda ta okazuje się jednak o wiele bardziej upiorna i ekscytującą niż chłopiec przypuszczał.

Cykl Małe Licho, pióra Marty Kisiel, to książki-pewniaki. Idealne zarówno na chandrę, jak i ożywienie nudnej podróży autobusem. Dobra zabawa i łzy śmiechu gwarantowane. A szczypta magii anielsko-diabelskiej przywoła tęsknotę za dawnymi, młodzieńczymi latami.

"Małe Licho i lato z diabłem" to nie tylko uroczo zabawna historia. To również opowieść o dorastaniu, tolerancji, przyjaźni i...stercie naleśników z powidłami śliwkowymi.

Cóż więcej mogę rzec - zjadłobym rosołku sz kluszeczkamy i poczytało kolejną książkę z cyklu Małe Licho.

Gdy jesień hula za oknem "wakacyjne Licho" poleca się do czytania.

To już końcówka wakacji, dlatego dla tych którzy jeszcze przez chwilę chcieliby pozostać w klimacie letniego relaksu polecam dziś tę książkę.

Ja uwielbiam całym serduchem najbardziej ze wszystkich oczywiście Bazyla, ale pomijając jego postać, cała książka jest świetna. Zawarta w niej historia, klimat, dialogi, humor, no mogłabym czytać ma okrągło.

Bożek spędzi te wakacje u cioci Ody, oczywiście wraz ze swoim stróżem Lichem. Co go tam czeka? Może będą mogli spać w namiocie? Jesteście ciekawi? Czytajcie, serdecznie polecam .

Bożek spędzi te...

Wyzwanie czytelnicze LC na czerwiec - książka dla dzieci.

Kilka dni temu zaczęło się lato, więc swoich bohaterów autorka wysłała na wakacje. Ależ im dobrze!

Gdybym była dzieckiem, no załóżmy wczesnoszkolnym, to marzyłabym, by mieć taką ciocię Odę, u której w koszyku mieszka koza o krzywym zgryzie, ma dom w środku lasu i potrafi zawiewać wiatrem.
Gdybym była z kolei ciocią Odą, to na moim odludziu marzyliby mi się tacy goście, jak mający coś z gluta i coś z widma Bożydar Jakiełłek i jego zakatarzony anioł stróż w bamboszkach. Dbałabym o nich, gotowałabym pierogi z truskawkami, racuszki z miodem, kakałko, uczyłabym jeździć na rowerze, chroniłabym przed złym drzewem, straszliwą burzą z piorunami, otaczałabym miłością i dobrocią, pozwoliłabym robić nic.
Ale nie jestem ciocią Odą, ani Bożkiem, Bazylem, ani Małym Lichem, mogę tylko o nich poczytać i im pozazdrościć. I wcale nie chce mi się opuszczać stron książki, gdzie świat aniołów spotyka się ze światem demonów, gdzie Bożek wyprawia się na kolejną szaloną eskapadę, nie wiadomo, czy zaświaty go wypuszczą, znów spotyka dziewczynkę w czerwonym płaszczyku, a znienawidzony kolega zmienia się w tycią żabę.
Jedyny zarzut jaki mam do całej serii - książki są za krótkie. Na szczęście przede mną jeszcze dwa tomy.

To nie przygody bohaterów zachwycają mnie w książce najbardziej, tylko koncept postaci i sposób, w jaki autorka je prowadzi, cudowny język z masą zaskakujących powiedzonek i w ogóle cały świat wykreowany przez panią Martę.
PS. W moim dzieciństwie też były kultowe książki, jakieś Karolcie, czy Polyanny. Ale gdzie im do Małego Licha? W szranki mogłaby stać jedna, no może dwie. A swoją drogą, jakby ich wszystkich, tych bohaterów, spędzić do jednej powieści, to ciekawe, kto wiódłby prym? Ja się domyślam, kto by ich wszystkich podbił swoją dobrocią i miłością. Alleluja. Koniec. Kaszana. I klops.
KONECZ. NAPRAFDŻYFSZY KONECZ.

Wyzwanie czytelnicze LC na czerwiec - książka dla dzieci.

Gdybym była z kolei...

Darmowa porada dla każdego, kto będzie rozpoczynał przygodę z Małym Lichem (niezależnie od tomu), czy jakąkolwiek książką Marty: nigdy, ale to przenigdy nie siadajcie do niej głodni. Koniec porady.
Małe Licho i lato z diabłem to trzeci tom cyklu. I chociaż mieszanka wybuchowa Licho/Bazyl miała pierwszy raz coś zmalować, to tak się nie stało. Przynajmniej nie tym razem. Zmalowało się natomiast znowu Bożkowi i bez diabelskiej interwencji się nie obeszło. 🐙
"- Fidźisz? Fidźisz? Mocz gluta szylna jeszt f tobje, młody patafjanie.
- Ale czemu akurat mocz, alleluja? - zaniepokoił się mały anioł. - To chyba niehigieniczne?..."

Bardzo dobra książka. Dla tych małych, średnich i dużych. Kolejna odsłona przygód Bożka. Chciałoby się w kółko czytać jego perypetie. Idealna książka na jedno popołudnie 🙂

Seria Małe Licho to taki plasterek na złe dni. Daje gwarancję dobrze spędzonego czasu i czystej rozrywki przeplecione z ważnymi sprawami. Małe licho i lato z diabłem to już trzeci tom serii, dzięki któremu miałam szansę spotkać swoich ulubieńców. Jak wyszło z ich przygodami tym razem?

"Małe Licho i lato z diabłem" opowiada kolejną przygodę Bożka, tym razem wraz z uroczym aniołkiem i czortem. Wakacyjny wyjazd do cioci Ody (którą lubię 😁) zaobfitowal w fantastyczne wydarzenia, czego oczywiście należało się spodziewać 😉

Uwielbiam styl tej autorki, jej humor i sposób przekazywania informacji czytelnikowi, tym razem również wielokrotnie uśmiechnęłam się pod nosem w czasie czytania.
Tak samo uwielbiam również bohaterów, praktycznie wszystkich ❤️

Klimat lata, wakacji i dziecięcych pragnień bardzo przypadł mi do gustu 😍 a książkę czytało mi się przyjemnie i szybko, podobnie jak poprzednie tomy.

Chociaż dobrze się bawiłam, to niestety historii z trzeciego tomu nie odebrałam tak pozytywnie jak dwóch poprzednich. Miałam wrażenie, że fabuła była trochę mało konkretna, za mało fantastyczna, przewidywalna i trochę... Wymuszona? Nie czułam się w pełni przekonana do końcówki, gdy zadziało się to, na co czekałam od samego początku.

Poza uśmiechem wywołanym zabawnymi dialogami książka nie wzbudziła we mnie emocji. A w przypadku poprzednich tomów, zwłaszcza drugiego, silniej przeżywałam opisywane wydarzenia.
Niestety ten trzeci tom Małego Licha wydaje mi się najsłabszy, póki co, liczyłam na trochę więcej po wcześniejszych, które mocniej mnie ujęły.

Jednak sentyment do bohaterów i tej serii, humor autorki, który do mnie trafia oraz świetny klimat sprawiły, że i tak całkiem dobrze się bawiłam i miło spędziłam czas z tą lekką historią 😁

Urocza książeczka. Jako dorosła, przeczytałam jako uzupełnienie Dożywocia (dla dorosłych).