Małe Licho i lato z diabłem

Małe Licho (tom 3)
Wilga
2020-09-02
2020-09-02
literatura dla dzieci literatura polska przygoda przyjaźń spotkanie tajemnica wakacje
Inne

więcej Więcej

Wyróżniona opinia i

Małe Licho i lato z diabłem

Jak pozostałe książki z serii- urocza, ciepła, lekka lektura. Przygód co prawda nie ma tam dużo (zaczynają się na poważnie jakieś 50 stron przed końcem), ale to w ogóle nie przeszkadza. Opowieść jest leniwa jak lato między trzecią i czwartą klasą. Nadprzyrodzeni bohaterowie są jak zawsze uroczy... chociaż dostawałam palpitacji, czytając wypowiedzi Bazyla, cóż taka jego uroda ;)

"Małe Licho i lato z diabłem" Marty Kisiel to jak dla mnie lektura obowiązkowa dla młodego czytelnika, trzecio- lub czwartoklasisty. Tym razem pół chłopiec, pół widmo - Bożydar - spędza upragnione wakacje pod namiotem wraz z Lichem i Bazylem u cioci Ody. Co go czeka, przekonajcie się koniecznie sami, a na pewno nie pożałujecie.

Marta Kisiel, podobnie jak w dwóch...

„Bo… tak sobie myśle - dodał zaraz- że jak się czegoś nie wie, to się zawsze można dowiedzieć. Zapytać albo przeczytać, albo przekonać się na własnej skórze, chociaż to czasem boli. A jak się nie umie czuć, to wtedy życie staje się jak…. jak taki trupi las. Straszliwie nieprzyjemne.”

Cudowna książka jak wcześniejsze części!

Gdy temperatura za oknem niebezpiecznie zbliżyła się do 35 stopni Celsjusza, od razu przypomniało mi się, że gdzieś tam na półce czeka na mnie „wakacyjne Licho” z kumplami, namiotem i ciepłym „kakałkiem”. Więc nie zwlekając już ani minuty dłużej (i tak pozwoliłam temu towarzystwu zbyt długo na siebie czekać ;)) sięgnęłam po trzecią odsłonę cyklu w bamboszkach Marty Kisiel...

Dopiero co poznałam się z z Bożkową ekipą i tak się złożyło, że po ostatni tom sięgnęłam właśnie w pierwszy dzień wakacji. Bardzo polecam dzieciom, rodzicom i dorosłym w ogóle.

Na półkach: , , , , , ,

Dwie poprzednie części Małego Licha przeczytałam pożyczając z biblioteki. Małe Licho i lato z diabłem odsłuchałam w audiobooku i od razu zakupiłam, co spowodowało, że i dwie poprzednie musiałam nabyć.
Audiobook w wykonaniu pana Macieja Chorążego sprawił, że teraz najbardziej kocham Bazylka :)

Nadeszły wakacje i długo wyczekiwane lato, które Bożek spędza u cioci Ody, tym...

W wakacje Bożek zwykle zajmuje się opychaniem czereśniami i chodzeniem w całodobowej piżamie. Tym razem jednak lato ma spędzić u cioci Ody, gdzie w przygodach towarzyszyć mu będą Małe Licho, Bazyl i niespodziewany gość.

“Małe Licho i lato z diabłem” to kolejna przezabawna i niezwykle mądra książka spod pióra Marty Kisiel, skierowana dla najmłodszych czytelników. Czy...

Wspaniała! Bożek wyjeżdżą na wakacje do cioci Ody, zabiera ze sobą Licho, z którym planują przeżywać przygody, nawet nie wiedzą, że należy uważać czego sobie życzymy. Powracają ukochani bohaterowie- czort Bazyl, Ossa. Nie zabraknie wierszy epoki romantyzmu, zabawnych naukowych faktów, słowiańskich mitów, podań... Nigdzie indziej dzieci tak szybko nie dowiedzą się co...

Dla mnie zawsze to fantastyczny powrót do świata Licha, utopców, czorta itd. Nie oczekuję po tej książce niewiarygodnych przygód ale kakałka, Bazylego, kilku mądrych i ciepłych słów, że warto być dobrym, pomagać, nawet wtedy gdy paraliżuje strach czy też trudno zrozumieć jest otaczający nas świat.

Kto powiedział, że książki dla dzieci są tylko dla dzieci. Jako dorosła sama się dobrze przy niej bawiłam, a nawet znalazłam głębsze jej przesłanie i jestem szczerze zadowolona z tego. Opowieść uczy dzieci dobrego zachowania i empatii. Pokazuje, że każdy z nas jest inny i trochę zagubiony. Jest dobra dla każdego dziecka, a zawarty w niej humor jest również pouczający....

• 2021
  • 2020