Zielona Burza. Część 1

Okładka książki Zielona Burza. Część 1
Philip Reeve Wydawnictwo: Amber Cykl: Żywe maszyny (tom 4.1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Żywe maszyny (tom 4.1)
A Darkling Plain
Amber
2019-11-26
2019-11-26
fantastyka postapo Zabójcze maszyny

więcej Więcej

Ocena łączna dla Zielonej Burzy - czytałem wersję bez podziału na tomy.

Zwieńczenie historii mocno naciągane. Na dodatek parę wątków bez pomysłu autora. O ile samo uniwersum nadaje się idealnie na dodatkowe historie to mam nadzieję, że będą one dużo bardziej poważne.

Super!

Niestabilny pokój próbują podważyć stronnictwa najlepiej zarabiające na wojnie, obraz niezwykle współczesny i tak samo przerażający.
Czy wędrujące miasta i antymobiliści doprowadzą do kolejnej wyniszczającej wojny? Jaki w tym wszystkim będzie miał udział zgładzony Londyn oraz Tom, Hester i Wren.

Chyba zamknięcie serii. Ponieważ mimo zamknięcia wielu wątków oraz dość dosłownego epilogu jest miejsce na dodatkowe przygody w tym uniwersum. Ale nie uprzedzajmy wypadków. Tutaj w większości przypadków powracają stare postacie dzięki czemu nawet ktoś kto miał długą przerwę od uniwersum z łatwością się tam odnajdzie. Mimo iż między mieszkańcami miast statycznych oraz...

Jeśli podobały Ci się poprzednie części serii nie będziesz zawiedziony. Reeve niewątpliwie trzyma poziom w czwartym tomie Żywych Maszyn, co wcale nie jest takie oczywiste, bo nie każdemu pisarzowi udaje się ta sztuka. Podobnie jak w poprzednich częściach akcja powieści jest wartka, zmierza w konkretnym kierunku, ale nie brakuje też małych zwrotów akcji. W Zielonej Burzy...

• 2020
  • Chcę w prezencie