Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 39.90 zł

Data 1. wydania:
2019-03-21
Monika Szewc-Osiecka
Rebis
Francja koszmar literatura francuska manipulacja niebezpieczeństwo przestępstwo samobójstwo seryjny zabójca sztuczna inteligencja thriller wyścig z czasem zabójstwo
M, le bord de l'abîme
kryminał, sensacja, thriller
Monika Szewc-Osiecka
Inne

Spośród horrorów i thrillerów największą grozę budzą te, które opisują rzeczywistość.
Tylko jeszcze trzeba ją dobrze opisać.

Zapowiadało się nieźle: oto książka o wszechwładnej korporacji Ming zajmującej się elektroniką i sztuczną inteligencją. Jej ostatecznym dziełem jest Deus, osobisty asystent ludzkości. Moïra, młoda Francuzka ściągnięta przez szefa wszystkich szefów do...

Mnie nie zachwyciła, a nawet znudziła. Z książki można wywnioskować, że Minier widzi w nowych technologiach i Internecie źródło wszelkiego zła. A przecież w rękach (złego) człowieka wszystko może stać się narzędziem zła, również religia. Tezę, że prawdziwe życie zaczyna się poza zasięgiem telefonów, tabletów i komputerów, należałoby jakoś uzasadnić. A poza tym: czym jest...

Bardzo ciekawy pomysł na książkę. Czasami sztucznie rozciągane opisy, moim zdaniem nic nie wnoszące do fabuły. Zakończenie też trochę nie do końca przemyślane.

Książka ciężko się "rozkręca", ale jeśli przebrniesz do połowy to zaczyna się dynamiczna historia z nieoczywistym zakończeniem. Polecam

Ciężka sprawa......coś było nie tak. Nie czytało się dobrze. Nie trzymało w napięciu i chciałam żeby się wrescie skończyło. Szkoda...

Hongkong - miasto, ludzie - to można zobaczyć, nawet poczuć. Poczucie wyobcowania, samotność bohaterów - wynikająca z różnych powodów, wydarzeń, traum - całkiem wiarygodna, choć czasem dość banalna (jak to w życiu).
Wątek Deusa, kształtowanie jego osobowości, bo nie świadomości - fascynujący (szkoda, że potraktowany trochę po macoszemu).
Ale wątek kryminalno-sensacyjny...

Nie mój gust. Ogromna ilość tekstów zapychaczy. Co prawda czasem dotyczą Hong Kongu - a to był jeden z powodów, czemu się nią zainteresowałem. . . I podniosłem ocenę - to zbyt dużo pojawiało się fragmentów o niczym.
Koniec też nijaki.

Kolejna powiesc Miniera za mna i niestety, kolejne rozczarowanie poprowadzeniem akcji na koncu. Mam wrazenie, ze autor zaczal niewobrazalnie udziwniac swoje ksiazki, aby miec pewnosc, ze czytelnika zaskoczy, ale serwowanie rozwiazan rodem z Dynastii, tylko go odpycha. A zapowiadalo sie tak dobrze - Hongkong w tle, ktory odwiedzilam i zafascynowal mnie od pierwszego naszego...

Kiedy czytałem trylogie Ukryta Sieć Jakuba Szamałka zapragnąłem aby znów przeczytać coś w stylu technologicznego kryminału. Przeczytałem powieść Miniera, co jest moim pierwszym kontaktem z autorem. Ta książka jest jednym z wielu przykładów kryminałów wiodących za nos czytelnika tzn. już wiesz kto jest tym złym, ale jednak osobę która podejrzewać w drugiej bądź dalszej...

Minier, jak zwykle - świetny.
Książka daje do myślenia i zwraca uwagę na nasze, coraz mniej ważne miejsce na Ziemii.
Podświadomie nasuwa pytanie, dokąd to wszystko zmierza?
Jak mało która pozycja, uświadamia, że dawne since-fiction, coraz częściej staje się rzeczywistą.
Poza tym, to kawał solidnej powieści ☝️

• 2020
  • 2020