Na krawędzi otchłani

2019-11-12
Data 1. wydania:
2019-03-21
Monika Szewc-Osiecka
Francja koszmar literatura francuska manipulacja niebezpieczeństwo przestępstwo samobójstwo seryjny zabójca sztuczna inteligencja thriller wyścig z czasem zabójstwo
Inne

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Gwiazdka więcej za poruszenie tematu sztucznej inteligencji. Szału nie ma ;-)

Gwiazdka więcej za poruszenie tematu sztucznej inteligencji. Szału nie ma ;-)

Nie przepadam za nowoczesną technologią, zazwyczaj książki z tą tematyką w tle mnie nie interesują. Ale to przecież Bernard Minier. Zaryzykuję, pomyślałem. No i warto było. Dobrze napisana, tematyka sztucznej inteligencji aż tak nie przeszkadzała. Ale sprawca łatwy do odgadnięcia.

Polecam - to dla wszystkich miłośników cyfryzacji.
Młodzi to jest wasza przyszłość.
Najgorsze to jest to że tego nie unikniecie.
To się właśnie dzieje.

Polecam - to dla wszystkich miłośników cyfryzacji.
Młodzi to jest wasza przyszłość.
Najgorsze to jest to że tego nie unikniecie.
To się właśnie dzieje.

Początek dobry, wciągająca akcja. Niestety im dalej, tym gorzej. Jakby zabrakło pomysłu na zakończenie.

2038
1981

Ta książka budzi we mnie protest, mroczna tematyka cynicznego wykorzystania sztucznej inteligencji do całkowitej kontroli ludzkości. Z jednej strony dobra pozycja z pogranicza fantasy (oby nie rzeczywistości), z drugiej "nie siadła" mi ta książka tak jak cykl Martin Servaz.

Dobra, choć nie od razu mnie wciągnęła. Ta nasza elektroniczna przyszłość.... obiecująca, kusząca,fantastyczna....-ale też niebezpieczna

Bardzo dobrze, jak zwykle.

Bardzo dobrze, jak zwykle.

Bardzo ciekawa historia. Na tak zwanym czasie;) Uprzedzono mnie, że akcja zaskakuje na końcu i faktycznie tak było. Historia poprawnie poprowadzona , ale miejscami mi się dłużyło. Postanowiłam wyczekać do końca i.. udało się. Zaskakujące, niebanalne zakończenie. Czyżby to taka maniera Miniera?

Przyszłość przed nami nie wygląda zbyt różowo

Przyszłość przed nami nie wygląda zbyt różowo

Nowinki elektroniczne zawsze są w kregu moich
zainteresowań poniewaz lubię ułatwiać sobie życie.
W dodatku, chyba każdy kto ma w domu nastolatka,
zdaje sobie sprawę, że i tak jest do tyłu z tą nowoczesnością.
Tym razem Minier nie zaskoczył mnie ani profilowaniem,
ani kontrolowaniem ludzi za pomocą urządzeń.
Wielu z nas to wie.
Chyba nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali przetwarzanych o nas informacji.
Polecam.
Kryminał dobry.
Tło pouczające.
Od lat sprzęt zostawiam w innym pokoju niż rozmawiamy.
No, ale z telefonem jeżdżę wszędzie😀

Nowinki elektroniczne zawsze są w kregu moich
zainteresowań poniewaz lubię ułatwiać sobie życie.
W dodatku, chyba każdy kto ma w domu nastolatka,
zdaje sobie sprawę, że i tak jest do tyłu z tą nowoczesnością.
Tym razem Minier nie zaskoczył mnie ani profilowaniem,
ani kontrolowaniem ludzi za pomocą urządzeń.
Wielu z nas to wie.
Chyba nie wszyscy jednak zdają sobie...

Bernard Minier Na krawędzi otchłani Zobacz więcej
Bernard Minier Na krawędzi otchłani Zobacz więcej