Na krawędzi otchłani

Data 1. wydania:
2019-03-21
Monika Szewc-Osiecka
Rebis
Francja koszmar literatura francuska manipulacja niebezpieczeństwo przestępstwo samobójstwo seryjny zabójca sztuczna inteligencja thriller wyścig z czasem zabójstwo
M, le bord de l'abîme
kryminał, sensacja, thriller
Monika Szewc-Osiecka
Inne

Na początku przyznam się, że wcześniej nie miałem żadnej styczności z twórczością Bernarda Miniera. Nie wiedziałem, czego się spodziewać po jego stylu pisania. Sama fabuła wydawała się intrygująca i bardzo na czasie przez wzgląd na tematykę sztucznej inteligencji i zaawansowanych nowinek technologicznych. Zapraszam do recenzji, by wiedzieć czy warto zapoznać się z tą...

Co się stanie, kiedy niektórzy ludzie będą wiedzieli o nas wszystko? Technologia wkroczyła do naszego prywatnego życia niepostrzeżenie i zajmuje coraz większe terytorium.

Bardzo dobra powieść,a zawarty w niej temat,jak najbardziej na czasie.
Nowoczesna technologia,sztuczna inteligencja,roboty to wszystko z jednej strony nas pociąga,a z drugiej sieje grozą,bo kto z nas chciałby być inwigilowany przez cały czas?
Tutaj wszystkie te nowości technologiczne łączą się jeszcze z wątkami kryminalnymi- okrutnymi morderstwami na młodych kobietach, co...

Bardzo współczesna powieść, po przeczytaniu której samo nasuwa się pytanie: "Czy to już Orwell?". I z przykrością , no i przerażeniem trzeba udzielić sobie twierdzącej odpowiedzi. Naprawdę warto przeczytać.

Jak zwykle pan Minier nie zawiódł i napisał bardzo dobrą powieść , której akcja tym razem rozgrywa się w Hongkongu . Nie szukajmy tutaj jednak ciekawostek o zwyczajach i mieście , które stanowi głównie tylko tło dla wypadków opisywanych w książce . Nie mam zwyczaju pisać streszczeń , więc powiem tylko , że rzecz dzieje się w firmie zajmującej się wdrożeniami nowych...

Świetna książka.
Uważam, że każdy powinien się z nią zapoznać, to takie małe kompendium na temat sztucznej inteligencji, a przy tym niecodzienna fabuła i niesamowity Hongkong.
Na pewno sięgnę po inne pozycje tego autora.

To książka z pogranicza fikcji i rzeczywistości. Rzeczywiście nowe technologie próbują zdominować gospodarkę i życie prywatne ludzi ale tak rozwiniętej jak Minier wyobraźni nie mam. Trudno mi sobie wyobrazić, że (w największym uproszczeniu) telefon czy komputer będzie podejmował za mnie decyzje. Sztuczna inteligencja mnie nie porywa. wole przysłowiowe "rwanie włosów z...

Świetna, drobiazgowo dopracowana, bardzo współczesna i intrygująca powieść. Mroczna wizja śledzenia każdego ruchu człowieka przez coraz bardziej zaawansowaną technologię jest niepokojąco bliska rzeczywistości.

Bardzo dobra książka, trzymająca w napięciu. Polecam :)

Trochę mnie zmęczyła. Przeładowana wiedzą o nowoczesnej myśli technologicznej, co raczej przeszkadzało w śledzeniu fabuły.

Dyskusje

• 2020