Pieśń o Awanturnikach. Tom II

2019-10-23
9788381195614
piraci

więcej Więcej

Bardzo ciekawa książka przygodowe - historyczna, lekka w czytaniu, wielowątkowa. Opowiada przygody szkutnika Marcina Seradzkiego oraz przygody pirata Williama Jamesa Blackborna i nie tylko. Polecam serdecznie

Zainteresowałam się opisem a jeszcze bardziej urzekła mnie recenzja Mirosławy. Jako, że nie czytałam I części, myślałam, ze nie skuszę się na tą powieść... jednak śmiało potwierdzam, ze można ją czytać bez znajomości losów bohaterów części I.

,,Pieśni o Awanturnikach'' to powieść wielowątkowa. Pierwszy wątek dotyczy Marcina Seradzkiego, który znajduje się w Danii,...

Akcja rozgrywa się w różnych rejonach świata. Razem z bohaterami odwiedzamy Danię, Anglię, Korsykę ale też Algierię czy Karaiby. Autor popisał się ogromną wyobraźnią i wiedzą o tamtych czasach łącząc w swojej powieści fikcyjne wątki z prawdziwymi wydarzeniami. Przygotowywał się do każdego wątku solidnie, chcąc jak najbardziej szczegółowo oddać dzieje z XVII roku. Według...

• Powieść historyczna

Mateusz Juszczyk Pieśń o Awanturnikach. Tom II Zobacz więcej