Czarna bandera

Jacek Komuda Wydawnictwo: Fabryka Słów fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
2008-03-14

Pozytywnie mnie zaskoczyła. Bardzo wciągająca. Różne opowieści trzymające ten sam poziom - czyli bardzo dobry. Polecam. Chyba najlepsza książka autora jaką czytałem.

Zabrałem się do tej książki bez wielkiego entuzjazmu - coś potrzebowałem wziąć na urlop, żeby nie było zbyt opasłe no i trafiła się "Czarna Bandera". Bardzo dobre, krótkie opowiadania. Nie jest to lektura ambitna, z niesamowicie zarysowanymi bohaterami z którymi wiążemy się na kolejne rozdziały - każda opowieść jest ze sobą zupełnie niepowiązana. Natomiast tempo prowadzenia...

Ot, opowiadania o piratach, ktore czyta sie szybko, chociaż nie zawsze przyjemnie, bo jednak przeszkadzają mi poglądy autora. Plus za odwoływanie się do historycznych postaci i to, że autor zrobił przynajmniej częściowy research.

Fajne i ciekawe opowiadania. Momentami autor trochę przynudzał, ale książka wypadła dobrze. Zastanawiałem się czy nie dać 6/10, ale w domyśle daje 6,5/10.

Bardzo dobrze mi się czytało czarną banderę.Jest to zbiór opowiadań fantasy - horror o piratach z Port Royale. W każdym opowiadaniu występuje jakiś element grozy czy to pod postacią demona czy klątwy . Piraci przedstawieni są jako nikczemni , pozbawieni skrupułów i brutalni ludzie, mimo to Komuda przemycił do książki sporą dawkę humoru. Książka zawiera ilustracje.

Fantastyka w literaturze współczesnej to temat tudzież gatunek szeroki niczym ,,rzeka”. I nie jest to mylące, złe, zbyt dziwaczne i niejasne błahe określenie. Bo słowo ,,rzeka” w tym przypadku oznacza coś rozległego, bogatego w wiele dziedzin i multum rozgałęzień. Beletrystyka z gatunku – bardziej rodziny - fantastyki ma więc niezwykle bujne podłoże: jest to klasyczne –...

Zbiór opowiadań fantasy w pirackich klimatach. Niestety, to nie moja bajka.

Ho ho i butelka rumu! Aj waj lubię tych piratów. Polecam wszystkim bywalcem zamtuzów od Port Royal przez Tortugę

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie nie

Całkiem OK, nie bardzo porywająca, ale w miarę dobrze napisana.

Dyskusje

1 437