Pielgrzym Kamanita

Biblioteka Telgte, M-Druk
2011-01-01
1923-01-01
Franciszek Mirandola
powieść duńska literatura obyczajowa miłość dawne Indie

więcej Więcej

Akcja toczy się na płaszczyznie historycznej (czasy Buddy), by w pewnym momencie wejść na płaszczyznę fantastyczną czy też transcendentną i się z historyczną przeplatać. Fani Indii i buddyzmu, zanim sięgną po książkę, muszą pamiętać, że napisano go ok. 110 lat temu i autor nie uniknął paru błędów i przeinaczeń, które dziś mogą tego i owego razić. W swej formie i treści jest...

• Xyz
  • Literatura niemiecka
  • Azja Południowo-Wschodnia) (Indie, Indonezja, Chiny)
  • Literatura piękna & beletrystyka
  • Literatura duńska
  • Chcę przeczytać (niedomowe)
  • Literatura skandynawska

Dodaj cytat z książki Pielgrzym Kamanita