Komórki się pani pomyliły

Okładka książki Komórki się pani pomyliły Jacek Galiński
Okładka książki Komórki się pani pomyliły
Jacek Galiński Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Zofia Wilkońska (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Zofia Wilkońska (tom 2)
W.A.B.
2019-11-13
2019-11-13
Zofia Wilkońska Jacek Galiński Komórki się pani pomyliły Komedia kryminalna

Uwielbiam te starszą kobietę! Cudowne zdarzenia i przypadki kierują jej losem w sposób nieoczywisty XD. Dobra po prostu pani starsza pcha się wszędzie gdzie kłopoty i jest z tego sporo śmiechu.
Wiadomo ze sytuacje są naciągane i przerysowane ale hej ludzie, trochę luzu i poczucia humoru

Wypożyczyłam od razu 4 tomy, ale nie wiem, czy dam radę przeczytać wszystkie. Po pierwsze bohaterka nie wzbudza za grosz sympatii, po drugie jej przygody są absurdalne i bezsensowne (nawet biorąc poprawkę na to, że ma być absurdalnie),po trzecie nie podoba mi się wątek biedy głównej bohaterki, w którym według mnie autor przekroczył granicę żenady. Jakieś plusy? Jeden - szybko się czyta.

Śmieszna i zakręcona historia. To lekka i przyjemna lektura, jednak bez zaskoczenia czy czegoś wyróżniającego tę powieść na tle innych podobnych. Niemniej mile spędzony czas z lekturą.

Ta książka, tak jak pierwszy tom, to świetny sposób na rozrywkę i relaks. Komedia kryminalna pełna absurdów i czarnego humoru. Ta część kończy się mocnym clifhangerem. Niby już prawie wszystko się wyjaśniło, a tu na ostatniej stronie pach i zabawa trwa dalej.
Tego typu kryminału nie czyta się dla zagadki, dla plot twistów, a dla samego spojrzenia na świat głównej bohaterki. Pani Wilkońska jak zwykle nie bierze jeńców i sama się nie poddaje.

Pierwszej części nie czytałam więc ciężko mi się odnieść czy porównać. O ile na początku czytałam z zaciekawieniem i częstym uśmiechem, o tyle pod koniec czułam już lekkie zmęczenie bohaterką i jej przygodami. Mam wrażenie, że od pewnego momentu i sam autor był zmęczony i pisał trochę na siłę. Kilka śmiesznych tekstów i sytuacji ale generalnie czy to komedia? Nie wiem.........

Trochę słabsza i bardziej rozwlekła, niż pierwsza część, ale wciąż śmieszy. Troszkę niespójna historia, ale zobaczymy jakie przygody pani Zofia będzie miała w kolejnej części :)

Na półkach: , , , , , ,

Po pierwszym tomie z Zofią się poddałam, baba mnie zwyczajnie irytuje.
Nie śmieszne, a wkurzające.
Jakbym taką poznała na żywo to albo bym uciekała gdzie pieprz rośnie albo pogoniła.
Może gdyby cała książka nie opierała się tylko na jej przygodach to coś by z tego było.

Po pierwszym tomie z Zofią się poddałam, baba mnie zwyczajnie irytuje.
Nie śmieszne, a wkurzające.

Zośka za wszelką cenę chce mieć kontakt ze swoim synem. Wydzwania do niego wiele razy, lecz nic to nie daje. Jest bardzo zła na niego, ponieważ w ogóle nie pamięta on o hmm… starej, schorowanej matce. Po jakimś czasie nie wytrzymuje i stwierdza, że osobiście zawita w jego niezbyt skromnych progach. Jakiś czas temu syn proponował jej wspólne mieszkanie, przygotował nawet dla niej pokój, lecz ona nie skorzystała z jego propozycji. Oczywiście w drodze do jej pierworodnego czeka ją mnóstwo przygód, z którymi ona sobie świetnie radzi.

Będąc już w domu, jak na złość nikt jej nie chce otworzyć drzwi. To znak, że nikogo nie ma. Ale… dla Zośki nie ma rzeczy niemożliwych! Ona znajdzie sposób na wszystko! Mimo jakichś trudności wślizguje się przez okno i pierwsze co zauważa, to… trup! A na dodatek sąsiad widzi starsza panią przy nieboszczyku. Co więc następuje? Policja sądzi, że… tym zmarłym jest syn Zośki, a ona go… zabiła. Na nic są tłumaczenia i wyjaśnienia. Policja wie lepiej!

Od tej chwili życie Wilkońskiej nabiera tempa. Zaczyna pojawiać się w dość dziwnych ale bardzo ciekawych dla niej miejscach, ma układy z ‘typami spod ciemnej gwiazdy’, poznaje Generała, Biskupa i Ministra – trzech bezdomnych mężczyzn, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić. W dodatku… wychodzi na jaw niezbyt przyjemna tajemnica jej męża.

Koniec końców, Zośka jest tak mocno wplątana w aferę zabójstwa tego niby jej syna, że trafia do więzienia…

Koniecznie musicie przeczytać ten tom książki! Dzieje się dużo!

Po szybkiej lekturze pierwszej części zabrałam się od razu za kolejne. Tu niestety się zawiodłam. O ile początek zabawny tak potem tylko gorzej. A szkoda bo pomysł fajny, tylko coś poszło w złą stronę.

O ile pierwsza część wciągnęła mnie od razu o tyle po przeczytaniu pary stron tej części zaczęłam się zastanawiać po co?? Po co ta kolejna część??
Napewno ta część jest jeszcze bardziej przekombinowana niż poprzednia. No i o ile wcześniej Zośka wydawała mi się osoba wredna, bezczelna i irytująca ale za to ogarnięta tak w tej przez jakiś czas wydawała mi się po prostu (wybaczcie) głupia. Jak dla mnie trochę autora poniosło z jej zachowaniem i troszkę się szala przeważyła nie w ta stronę.
Ogólnie cała historia jest tak przekoloryzowana,że aż mi się jej czytać nie chciało 🙈  no ale jednak skończyłam i teraz się bardzo mocno zastanawiam czy brać się za kolejne... a najgorsze,że jutro ma przyjść ostatnia część 🙈

• Audiobooki