Dziewczyna, którą znałaś

W.A.B.
2020-02-26
2020-02-26
Agnieszka Walulik

"Dziewczyna, którą znałaś" Nicola Rayner.

"Dziewczyna, którą znałaś" Nicoli Rayner, to historia zniknięcia Ruth, pięknej rudowłosej kobiety, która pod koniec studiów zniknęła bez śladu. Miała wielu przyjaciół, zostawiła siostrę, zakochanego w niej chłopaka. Policja podejrzewała jej utonięcie, jednak jej ciała nie odnaleziono. Co jakiś czas komuś wydaje się jednak, że ją niedawno widział. W książce historię Ruth opowiadają najbliższe jej osoby oraz jej znajomi. Dość dobrze słuchało się audiobooka.

"Dziewczyna, którą znałaś" Nicola Rayner.

"Dziewczyna, którą znałaś" to ciekawa książka.
Fabuła długa ale czytało się dobrze.
Końcówka trochę mnie rozczarowała.
Polecam.

"Dziewczyna, którą znałaś" to ciekawa książka.
Fabuła długa ale czytało się dobrze.
Końcówka trochę mnie rozczarowała.
Polecam.

Fabuła nie jest zbyt odkrywcza, ponieważ to nie jest pierwsza książka o tajemniczym zniknięciu. Bohaterowie w sumie ciężko się z nimi zżyć, dopingować ich czy jakoś się z nimi utożsamić. Pewne wątki zbyt rozwleczone, inne zaś za bardzo skrócone, a mogłyby lepiej wybrzmieć. Sama zaginiona nie wydaje się być dobrym charakterem, więc obojętne czy żyje czy nie, a momentami to bohaterom jest na rękę, że jej nie ma. Mam mieszane uczucia co do tej książki, która chciała być kryminałem, a jest dramatem.

Czuje się rozczarowana ta książka, spodziewałam się lepszego kryminału, akcja tak naprawdę to może ostatnie 20% książki i też nie porywa… Dość przewidywalna, a niektóre wątki {MOIM ZDANIEM} niepotrzebnie rozbudowane aż w takim stopniu. Cieszę się, że to pozycja z odsłuchu, bo inaczej bym powiedziała, że zmarnowałam czas.

takie to było jakieś nijakie...

takie to było jakieś nijakie...

Rozczarowanie. Więcej tu pytań niż odpowiedzi. Zakończenie też nie robi wrażenia

Książka przeciętna. Trochę chaotycznie napisana, można się pogubić. Czasami miałam wrażenie , jakbym czytała książkę dla nastolatków. Pomysł na fabułę fajny, i ciekawe zakończenie. Na 2 zimowe wieczory w sam raz.

Czuje niedosyt

Czuje niedosyt

Świetnie skonstruowana z dbałością o wszystkie szczegóły, nieprzewidywalna i zabójczo wciągająca powieść. Choć fabuła początkowo może wydawać się mało oryginalna to cała otoczka wokół niej sprawia, że staje się naprawdę nietuzinkowa. Bohaterowie są genialnie przedstawieni, czytelnik ma wgląd do ich życia, przemyśleń i postępowań a później okazuje się, że pojawienie się każdego z nich w fabule ma ogromne znaczenie. Muszę przyznać, że dawno tak dobrze nie bawiłam się przy czytaniu tego typu powieści. Było dużo zagadek i jeszcze więcej nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ale historia ta to nie tylko dobrze zbudowana fikcja. To również opowieść o tym, że prawda zawsze wyjdzie na jaw i przewinień z przeszłości niekiedy nie da się w żaden sposób wymazać, o studenckich czasach kiedy chwila zagubienia może mieć wpływ na całe życie, o miłości silniejszej niż upływ czasu i o bliskich, których chroni się za wszelką cenę.

Mocno średnia, w sumie to nudna

Mocno średnia, w sumie to nudna