O północy w Czarnobylu

Zwycięzca w plebiscycie 2019
Okładka książki O północy w Czarnobylu
Adam Higginbotham Wydawnictwo: Sine Qua Non reportaż
reportaż
Midnight in Chernobyl: The Untold Story of the World's Greatest Nuclear Disaster
Sine Qua Non
2019-10-02
2019-10-02
Data 1. wydania:
2019-02-12
Robert Filipowski
choroba popromienna Czarnobyl elektrownia jądrowa katastrofa katastrofa w Czarnobylu komunizm literatura faktu manipulacja promieniowanie reportaż skażenie środowiska śmierć wysiedlenia ZSRR
Inne

więcej Więcej

Jak doszło do największej cywilnej atomowej tragedii? Dlaczego przycisk bezpieczeństwa spowodował awarię? Jak wygląda, z góry skazana na porażę, walka z chorobą popromienną? Z tej książki poznacie każdy front walki z niewidzialnym wrogiem - promieniowaniem.

Katastrofa Elektrowni Jądrowej w Czarnobylu odcisnęła piętno w historii świata. Jej następstwa dostrzec można w...

Bardzo dobra książka. Reportaż napisany jak powieść. Olbrzymim atutem jest olbrzymia bibliografia, więc chętni mogą z niej skorzystać i bardziej zagłębić się w temat. Smaczku dodae też plan Prypeci i blueprint CzEA.

Genialna książka o atomowej czarnobylskiej katastrofie. Przez tyle lat narosło wiele legend,półprawd itp. Myślałem sobie że tyle napisano, nakręcono filmów na ten temat że już nic ciekawego nie można stworzyć. A jednak reportaż Adama Higginbotham ukazuje nam nowe światło i fakty dotyczące tej strasznej katastrofy. Książka jest prawdziwą kopalnią wiedzy,czyta się ją jak...

Rzetelny i doskonale dopracowany reportaż. Dużo szczegółów technicznych, ale jeśli ktoś się wnikliwie interesuje, to pewnie są przydatne.

Książka opowiadanie - reportaż napisana niczym sensacja. Nie trzeba się znać na fizyce jądrowej. Autor opisuje w przystępnym języku jak doszło do jednej z największych katastrof jądrowych. Drugim nie mniej przerażającym wątkiem książki jest to, jak próbowano zataić przed światem co się stało oraz próby zrzucenia winy i odpowiedzialności na innych.

Świetna książka, ma bardzo dużo szczegółów, jest logiczna i spójna. Może trochę nieodpowiednia jako audiobook bo dużo wątków można zgubić natomiast i tak jestem pod wrażeniem. Lektor również na bardzo wysokim poziomie. A sam trochę się zżyłem z bohaterami :)

Świetna książka, fachowa, spokojna, rzeczowa, napisana przystępnym językiem i wiele wyjaśniająca.

Na półkach: , , , ,

Zycie dzieli sie na to przed Czarnobylem i po....
Wspaniala ksiazka, pelna faktow i wywiadow z ocalalymi. Dla mnie wstrzasajaca. Opisujaca podejscie wladzy radzieckiej do problemu, typu jakos to bedzie a moze nikt nie zauwazy,bezradnosc ludzi, ktorzy musieli wszystko zostawic i wyjechac na 3 dni jak im mowiono, choc wladza wiedziala, ze oni nigdy tam nie wroca....

Jak wiemy historia to nie tylko daty ale przede wszystkim poszerzanie poglądów na dane sytuacje.
Chyba nie ma takiej osoby, która nie słyszała o ogromnej katastrofie z kwietnia 1986 roku.💥 Cały świat wstrzymał oddech. Przerażeni ludzie zostawiający swój cały dobytek i uciekający jak najdalej od Czarnobyla. To właśnie wtedy miasto zostało okryte złą sławą.🏭
Muszę przyznać,...

Nie miałem nawet jeszcze pięciu lat, gdy 26 kwietnia 1986 roku reaktor w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej wymknął się spod kontroli operatorów. Mówiąc w skrócie, nieudany test energetyczny doprowadził do wybuchu rdzenia reaktora i uwolnienia radioaktywnej pary, która wraz z wiatrem rozpoczęła śmiertelną wędrówkę po Europie. Zadufane w sobie, wierzące w swoją nieomylność...

2 885
    2 043