Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

Jennifer Wright Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie Seria: ZROZUM popularnonaukowa
Get Well Soon: History's Worst Plagues and the Heroes Who Fought Them
Maciej Miłkowski
Wydawnictwo Poznańskie
Literatura amerykańska plagi plaga choroby choroba epidemia epidemie pandemia pandemie popularnonaukowa popularnonaukowe
Get Well Soon: History's Worst Plagues and the Heroes Who Fought Them
popularnonaukowa
Maciej Miłkowski
ZROZUM

Książka napisana trochę z przymrużeniem oka. Mnie osobiście zainteresowała ze względu na wiedzę, ale sposób pisania to nie to co lubię

Bardzo ciekawe spojrzenie na historie epidemii na świecie. Przyjemne i lekkie do czytania pomimo ciężkiego tematu. Polecam serdecznie wszystkim.
Spodobał mi się także aspekt pewnego rodzaju kontaktu autorki z czytelnikiem.

Książka napisana w sposób lekki, przystępny dla każdego czytelnika i miejscami - pomimo poważnej tematyki - humorystyczny. W świetle obecnych wydarzeń książka bardzo "na czasie". Pokazuje, że mimo tak wielu chorób atakujących ludzkość na przestrzeni wieków, wcale nie sprawiło to, że kolejne pokolenia wyciągnęły wnioski z poprzednich epidemii. Wielokrotnie wręcz widzimy, że...

Jest to pozycja, którą chciałam posiadać w swojej biblioteczce i nie zawiodłam się.
Mile spędzony czas, pełen śmiechu, nie raz odrazy na rózne opisy.
Lubię książki przepełnione, ciekawostkami, historią i luźnymi przemyśleniami autora. Humor w książce zdecydowanie do mnie trafia.
Po okładce i spisie treści nie spodziewałam się pracy naukowej, trzymającej się sztywnych...

Książka ciekawa, jest w niej naprawdę sporo interesujących faktów i informacji. Jest napisana prostym językiem, więc owe ciekawostki są naprawdę łatwe do przyswojenia, a książkę szybko się czyta. Jest również sporo humoru, co jest ciekawym podejściem w książkach popularnonaukowych, ale dość trudnym - co autorce niestety nie bardzo wyszło. Duża ilość żartów jest poniżej...

Epidemie - tematyka niewykle ciekawa.
Temat zmarnowany przez wszędobylskie komentarze autorki. Uwagi niepotrzebne, nieśmieszne, głupie, irytujące, czasami niezrozumiałe. Przez te wstawki pozycja traci wiele na wartości.
Ogólnie z książki dowiedziałem się wielu ciekawych faktów ale po prostu bardzo ciężko się ją czyta.
Treść 8/10, forma 2/10. Średnia 5/10
Polecam ale też...

Wright postanowiła napisać książkę o plagach ludzkości w sposób zabawny. Dziwne? Też wydawało mi się takie z początku, wręcz trochę makabryczne, ale im dalej zgłębiałam się w lekturę, tym mocniej utwierdzałam się w przekonaniu, że te chyba jeden z najlepszych sposobów w jaki te historie można było opisać. Nie dosyć, że pióro autorki jest superlekkie, zabawne i bardzo...

Świetna książka na bieżący czas! Daje do myślenia i pozwala mieć nadzieję, iż następna pandenua nas nie wykończy.

Jako, że temat plag jest ostatnio bardzo na czasie, postanowiłam sięgnąć po tę książkę, mimo okładki, która bardzo odpychała mnie od zakupu. I dokonałam dobrego wyboru!

Z książki wyniosłam bardzo dużo nieznanych mi wcześniej informacji na temat epidemii, które nękały ludzkość w przeszłości oraz tych, które są z nami do dnia dzisiejszego. Poznajemy w niej wiele bardzo...

Literatura popularnonaukowa napisana lekkim i przystępnym językiem, porusza tematy ponure i negatywne traktując je w sposób hummorystyczny. Książka zawiera sporo ciekawych informacji dotyczących pandemii na przestrzeni dziejów ludzkości zaserwowanych w bardzo przyjemny sposób. Daje możliwość nabrania większego dystansu do paniki która jest wszechobecnie podawana nam przez...

Dyskusje

1 186
  • 2020
  • 2020
  • Popularnonaukowe
  • 2021
  • Legimi

Jennifer Wright Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości Zobacz więcej