Król darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę

Okładka książki Król darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę Nick Bilton
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Król darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę
Nick Bilton Wydawnictwo: Czarne Seria: Seria Amerykańska reportaż
reportaż
Seria Amerykańska
American Kingpin: The Epic Hunt for the Criminal Mastermind Behind the Silk Road
Czarne
2020-03-11
2020-03-11
Rafał Lisowski
cyberprzestrzeń cyberspołeczność gang gang narkotykowy gangster internet literatura faktu narkotyki piractwo internetowe przemoc przestępstwo reportaż USA więzienie
Inne

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Ciemna strona sieci

Link do recenzji

1884 14 283

Genialny reportaż. Bardzo podobała mi się forma, ponieważ książka była pisana jako opowiadanie non-fiction, a nie jako zapis faktów, co sprawiało, że czytelnik dużo lepiej się wczuwał. Sama historia jest niesamowita, a Nick Biton po przeczytaniu, przesłuchaniu i dotarciu do naprawdę ogromnej ilości materiałów stworzył z tego książkę, którą czyta się świetnie dla samej...

Książka jest genialna! Czyta się ją jednym tchem i pod koniec ma się wielki żal, że to już koniec. Polecam gorąco!

Nie mogłem się oderwać. Według mnie mistrzostwo reportażu. Temat imperium narkotykowego online dla przeciętnego zjadacza chleba wydaje się wręcz nierzeczywisty, jednak książka pokazuje krok po kroku jak zwykły człowiek w krótkim czasie stał się jednym z najbardziej wypływowych baronów.

Historia głównego bohatera iście filmowa. Pomysł na książkę ciekawy. Ale krótkie rozdzialiki oraz sposób pisania nie przypadł mi do gustu. Tak jak już zostało to wcześniej napisane, trudno też przypisać do gatunku.

„Król darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę.” Nicka Biltona to literatura faktu, którą czyta się jak powieść sensacyjną. Intryguje od pierwszych stron. Wnikliwa kronika jednego z najważniejszych śledztw we współczesnej historii Stanów Zjednoczonych. W miarę czytania wprawia w osłupienie. Mamy XXI wiek. Poruszamy się w internecie przez większość doby. Do czego...

Nick Bolton nie napisał reportażu, a trzymający w napięciu kryminał. Jednocześnie trudno nie docenić ogromu pracy, który włożył w zebranie i opracowanie materiałów. Niesamowita historia, bardzo ciekawa sprawa dla wszystkich, których interesuje polityka narkotykowa. Zresztą nie tylko.

Spodziwalam się suchego reportażu a dostałam wciągająca powieść kryminalną. Świetnie napisana książka a historia, która wydarzyła się naprawdę jest ciekawsza niż niejedna fikcja literacka.

Jedna z najbardziej wciągających książek jakie czytałem. Mimo że od początku znałem jej zakończenie, to naprawdę trudno było oderwać się od lektury - swoją zasługę ma w tym głównie sama historia, która jest niesamowicie interesująca, jak i dynamiczna narracja.

Autor musiał włożyć naprawdę dużo pracy w przedstawienie historii Silk Road z tak wielu perspektyw. Zakładam...

Najlepsze historie to te, które wydarzyły się naprawdę. Polecam i czekam na ekranizację o ile się pojawi.

Historia Rossa Ulbrichta – niezwykle inteligentnego chłopaka, który postanowił sprzeciwić się amerykańskiej demokracji i zbudował narkotykowy biznes w najgłębszych czeluściach Internetu. Czytelnik śledzi całą drogę, jaką musiał przejść chłopak, od drobnych epizodów z paleniem trawki i debat na temat legalizacji narkotyków, przez rozbudowywanie nielegalnej strony...

2 091
    1 419
  • 2021
  • 2020
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • Literatura faktu

Nick Bilton Król darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę Zobacz więcej