Wszyscy kłamią. Big data, nowe dane i wszystko, co Internet może nam powiedzieć o tym, kim naprawdę jesteśmy

Seth Stephens-Davidowitz popularnonaukowa
Everybody Lies: Big Data, New Data, and What the Internet Can Tell Us About Who We Really Are
Data 1. wydania:

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Statystyka jest prawdą

3 Link do recenzji Przeczytaj drugą recenzję

W książce najwięcej jest wyciągania błędnych wniosków, które od razu rzucają się w oczy bez potrzeby robienia badań lub specjalnie takich jakie w obecnych czasach spotkają się z aprobatą. Jeśli ktoś ma coś wspólnego z analizą danych, zdecydowanie nie polecam.
Autor zachowuje się jakby odkrył Amerykę, kiedy wielkie i małe firmy zajmują się takimi badaniami od lat. Nawet w...

Ciekawe jakimi to kłamczuchami jesteśmy. Mozna się było tego domyślać, ale teraz już wiemy, że to wszystko jest mierzalne. Książka miejscami bardzo ciekawa, czasami nużąca.

Na półkach: , , , ,

Truizm w tytule, a jednak książka mnie zainteresowała. Pracuję w miejscu, gdzie do ankiet przywiązuje się dużą wagę, podobnie jak do dużych zbiorów danych. Poza tym codziennie korzystam z wyszukiwarki i czasami się zastanawiam jaki ślad zostawiam po sobie, czego można się o mnie dowiedzieć, gdyby przekopać tę stertę danych.

Seth Stephens-Davidowitz wychodzi z założenia, że...

Bardzo wiele interesujących analiz

Nowe pokolenie "chuliganów nauki" wkracza na salony próbując - chyba dość udanie - nawiązywać do dokonań autorów "Freakonomii". Najciekawsza ostatnia część pokazująca zagrożenia i to, czego big data nie potrafi (na razie). #czytamy53

Wszyscy kłamią to znane słowa głównego bohatera seriali „Dr House" i to właśnie z nim skojarzyły mi się, gdy zobaczyłam tytuł książki pana Stephens-Davidowitza. Dobry tytuł to podstawa do przyciągnięcia uwagi. Dopiero później, zainteresowałam się o czym jest ta książka. Gdy dowiedziałam się, że opowiada o big data, to stwierdziłam, że może być ciekawie. Do tej pory niezbyt...

Przeczytana, ufff. Ciekawe obserwacje, świetne pomysły na wykorzystanie statystyki i internetu do bliższego poznania człowieka. Wnioski momentami takie, że brew sama unosiła się do góry ze zdziwienia. Skąd to "ufff" i tylko 6 gwiazdek? Język jakim ta książka jest napisana był dla mnie ledwie do zniesienia. Autor próbował być taki cool-hamerykański, wtrącał jakieś suche...

Ciekawe wprowadzenie do tematu big data, pare zaskakujących odkryć, ale bardzo powierzchowne

Niech będzie 6, chociaż wahałam się nad 5 gwiazdkami. Początek książki super, znaczna jej część bardzo interesująca, ale jednak za długa, z licznymi powtórzeniami, trudnymi do ogarnięciami wyliczeniami (zamiast tabelek z cyframi niektórzy przedstawiają dane statystyczne za pomocą tekstu i cyfr pisanych słownie, mordęga), zbyt dużą ilością sportu i polityki.
Książkę czytałam...

Imponuje ogrom pracy analitycznej koniecznej do napisania tej książki. Czyta się wartko, a treść jest niezwykle pouczająca i skłaniająca do przemyśleń na temat nas samych i świata, w którym żyjemy.
Nie wierz postom na portalach społecznościowych, tylko liczba kliknięć, odsłon i komentarzy anonimowych prawdę ci powie.

• 2020
  • 2019