Eragon

Christopher Paolini Wydawnictwo: Mag Cykl: Dziedzictwo (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Mag
powieść fantasy smoki
Dziedzictwo (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
powieść fantasy smoki

Opinie [1 062]

Ciekawa, ale żmudna w przeczytaniu. Miałem ją z biblioteki. Lektura na raz. Drugą część zacząłem czytać zaraz potem, ale nie dałem rady i odłożyłem po kilku stronach.

Zderzenie po latach z książką, którą czytało się za młodu zawsze bywa odkrywcze - jesteśmy mądrzejsi o wiele tysięcy przeczytanych stron, inne gatunki, może nadrobione klasyki. Są książki, które mimo upływu lat nadal czyta się wspaniale, a są i takie, które sporo tracą. Eragon niestety należy do tej drugiej grupy. Choć książkę czytało mi się lekko i przyjemnie, to jednak...

Książkę przeczytałam dość dawno temu gdy na fali był Harry Potter. Wtedy zaczęło się zainteresowanie fantastyką. Jest to lektura dość gruba, ale bez wątpienia wciągająca. Akcja toczy się dość szybko, ale do bohatera przywiązujemy się już od pierwszych stron, przeżywając z nim wszystko.

Dla mnie rewelacja! Pochłonęłam tę książkę

Jako mały bobek oglądałam film i byłam zakochana. Zawsze byłam ciekawa, co dalej, ale (nie)stety nie nagrali kolejnych części. Mimo, że wiedziałam, że książka jest zupełnie inna niż jej adaptacja to i tak jakoś nie miałam motywacji do lektury. Błąd. Dosłownie pochłonęłam ’Eragona’ po wielu, wielu latach od obejrzenia filmu. Bardzo lekka książka, akcja szybko się rozwija i...

Bardzo dawno temu oglądałam film pt. Eragon i tak zawsze miałam chęci żeby przeczytać książki ale jakoś to mi z głowy uciekało. W końcu przeczytałam pierwszą część i według mnie ocena 7/10 jest ok. Eragon to młody chłopak, który znajduję jajo smoka i tak zaczyna się ta przygoda. Podobało mi się, ze chłopak nie jest najbystrzejszy i popełnia błędy. Nawet bardzo głupie. Na...

Pamiętam, że na początku byłam zafascynowana, ale ilość tekstu czy to na stronie, czy w ogóle w książce niesamowicie męczy. Nie mniej jednak jedna z lepszych książek, które miałam okazję w tamtym czasie przeczytać.

Bardzo przyjemna, lekka lektura. Niezwykła wyobraźnia autora wprowadza czytelnika w piękny, fantastyczny świat. Wiele akcji, ciekawa fabuła, charakterystyczne postacie i humor. Książka ma wiele skąplikowanych nazw, lecz mimo to jest przejrzysta.

Bardzo miło czytało się całą serię, polecam zwłaszcza dla młodzieży.

No nie, po tych piętnastu latach od pierwszego czytania, "Eragon" zdecydowanie się nie broni. Nie jest to zły debiut, porownując do wielu pojawających się w ostatnim czasie, natomiast rozdmuchanie tej serii do klasyki fantastyki młodzieżowej jest zdecydowanie przesadzone (acz jest to dowód na to, że dobry marketing nigdy nie powinien być pomijany).
Generalnie nie mam...

Męczyłam przez pół miesiąca. Widać, że książkę napisało dziecko, dlatego szacunek dla pani Braiter za podjęcie się tłumaczenia.
Autorowi nie można odmówić wyobraźni, wymyślił te wszystkie nazwy własne, język, ale to było tak skomplikowane, że nawet nie próbowałam zapamiętać tego wszystkiego. Nie wiem czy chcę sięgać po kolejne części by się męczyć.
Akcja się wlecze, przez...

Dyskusje

22 920