To Sleep in a Sea of Stars

Okładka książki To Sleep in a Sea of Stars Christopher Paolini
Okładka książki To Sleep in a Sea of Stars
Christopher Paolini Wydawnictwo: Tor Books Cykl: Fractalverse (tom 1) fantasy, science fiction
Fractalverse (tom 1)
Tor Books
2020-09-15
2022-06-30
2020-09-15

Proza jest dość dobra, pewne elementy dość ciekawe gdyby je jakoś wyeksploatować, ale całościowo zawodzi na tak wielu polach...
- Psychologia bohaterów (ludzkich i nieludzkich) jest zupełnie niewiarygodna
- Opis polityczny ludzkości, płytki, sprwowadzający się do tego że rząd to banda debili.
- niekończące się opisy bitew/starć/walk w "kosmosie" - nudy na pudy z których nic nie wynika
- Element heroiczny głównego wątku naiwny do bólu zębów.
Ostentacyjnie przestałem czytać koło 90% mając dość tego co wyżej, nie sądzę żebym coś stracił.
W s-f szukam jakieś ciekawej wizji tego co nas czeka lub mogłoby czekać, jakiejś odskoczni do analizy z boku. U Paolliniego tego nie znalazłem.

- Psychologia bohaterów (ludzkich i nieludzkich) jest zupełnie niewiarygodna

Początek bardzo mi się podobał, zapowiadał się na cosmic horror, trzy razy byłam przekonana że zaraz główna bohaterka zemrze i dostaniemy zmianę POV;
dalej średnio, Kira zachowuje się jak android lub (co najmniej) żołnierz a nie zwykły człowiek którym niby była, akcja jest nierówna, a końcówka nieco... przesłodzona? Na plus świat przedstawiony, solidnie przemyślany, nie żebym się znała na SF.

• Storytel
  • Nie posiadam