Trzydziesta pierwsza cz. 1

więcej Więcej

Puzyńska jak zwykle nie zawiodła, takiego zakończenia się nie spodziewałam. Dużo wątków, zero nudy, czytało się świetnie. Jedyne co mnie irytowało podczas czytania to "chłopiec w ciele mężczyzny" i tym podobne zamienne nazewnictwo bohaterów.

W końcu dowiadujemy się czegoś więcej o historii policjantów, którzy niegdyś pracowali w Lipowie, poznajemy losy ojca Daniela. Dzieje się dużo, trzeba być bardzo uważnym, by się nie pogubić. Mylenie tropów, kolejni podejrzani, nic nie jest takie, jak się wydaje. Solidna dawka dobrego kryminału!

Niemożliwe jest, żeby tyle rzeczy działo się w jednej małej wiosce gdzieś w Polsce, ale jednak z drugiej strony postacie wydają się tak realne, że bardzo łatwo jest się z nimi związać, wątki obyczajowe intrygują i porywają równie mocno jak te kryminalne. Nie mogę się doczekać kolejnych tomów.

Na półkach: , , , , , ,

Tym razem w Lipowie przeszłość wraca jak bumerang. Zimowy, świąteczny czas zakłóca wyjście z więzienia 𝐩𝐨𝐝𝐩𝐚𝐥𝐚𝐜𝐳𝐚 𝐢 𝐦𝐨𝐫𝐝𝐞𝐫𝐜𝐲. Całe Lipowo go nienawidzi. W wywołanym przez niego pożarze zginęli nie tylko cywile. Chcąc nieść ratunek osobom przebywającym w płonącym budynku, z pomocą ruszyli wtedy policjanci z Lipowa - rodzina dzisiejszych policjantów z komisariatu w Lipowie....

Czytam.. a właściwie słucham kolejnych pozycji z serii z niesłabnącym zainteresowaniem.

Ja nie wiem, czemu to sobie robię.
Nie było tu nic. Kompletnie nic.
I ciekawe jest, że podoboczne zagadki okazują się bardziej zajmujące, niż główna tajemnica. O wiele bardziej interesowała mnie historia z 1998 i losy sekty. Nitka z teraźniejszości – mech.
A ojcostwa oczywiste (dobra, poza tym z prologu).
Podejrzewam, że na tym nie skończę. Chyba potrzebuję odmóżdżenia.
W...

Jak dobrze znów popodglądać życie w Lipowie. I znów ciekawa historia fajnie napisana rozwiązanie wydawałoby się proste a jednak autorka zaskakuje i wszystkich zadziwia rozwiązanie.

45/29k/52/2021

To naprawdę świetna seria! Na razie mnie nie zawiodła

Nie spodziewałam się, że dam się zaskoczyć 😜 Autorka tym razem "ukryła" moje ulubione bohaterki: wysłała Weronikę do Warszawy, Klementyna załatwia gdzieś swoje sprawy a tymczasem w Lipowie wrze... Daniel wraz z pozostałymi policjantami musi rozwiązać zagadkę sprzed 15 lat w wyniku której stracił życie jego ojciec... Mnóstwo tajemnic, sekretów, niewypowiedzianych i...

5 946
    1 629