Tysiąc

Dagmara Andryka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Marta Witecka (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
Literatura polska
Marta Witecka (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Literatura polska

Cudowna opowieść. Pełna interesujących postaci, wielkiej tajemnicy i mnóstwa niedopowiedzeń. Do samego końca nic nie jest pewne. Autorka w umiejętny sposób stopniuje informacje. Po małym kawałku otwiera przed nami mały świat. Przeczytałam z największą przyjemnością.

Zaskakująco dobrze czytało mi się "Tysiąc", choć początek nie wciągnął mnie od razu. Całe szczęście Dagmara Andryka z każdą kolejną stroną się "rozkręcała". Specyficzny styl, ale taki, który nie męczy.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej historii.
I ta fantastyczna niepewność jakie jest rozwiązanie, naprawdę warto przeczytać, bo nie znam w polskiej literaturze podobnej historii. Brawo!

Spokojnie rozwijająca się narracja, początkowo wydaje się nawet nudna. Ale stopniowo napięcie i to nieznośne pytanie: jest klątwa czy jej nie ma. Nieee... Przecież niemożliwe, że jest... A może? Pytanie trzyma się nieźle aż do końca

Wspaniała! Do samego końca nie wiedziałam jakie jest rozwiązanie tajemnicy! Zagadka, napięcie, świetnie kreacje bohaterów - wszystko czego można oczekiwać od dobrego kryminału.

Niby nic takiego się nie dzieje ale książka mnie wciągnęła. Z przyjemnością czytalo się kolejne strony, napięcie wzrastało stopniowo. Akcja rozgrywa się bardzo wolno, inną książkę w tej sytuacji już dawno odlozylabym z nudów niedokończoną ale w przypadku "Tysiąca" było wrecz odwrotnie. Jestem bardzo mile zaskoczona.

POLECAM!!!

Najwięcej akcji dzieje się na początku i na końcu. Akcja dzieje się wolno, a mimo to czuć przez cały czas czuć napięcie. Przez długi czas główna bohaterka nie robiła w zasadzie nic, jednak jest coś w tej książce, że z przyjemnością czyta się kolejne strony.
Ciekawy pomysł na fabułę, a jednak książka momentami mnie nużyła i nie mogłam się doczekać, aż wreszcie ją...

MILLE - po łacinie znaczy Tysiąc i jest to tajemnicze miasteczko ukryte przed wszystkimi ludźmi, nie znajdziesz je na mapie, nie poprowadzi do niego nawigacja.
MILLE - to miejsce, gdzie nie ma zasięgu, a internet prawie nie działa.
MILLE - to dziwny kraj gdzie nie ma mechanika, a jest kowal.
MILLE - pochwala związki homoseksualne, bo z tej pary nie będzie nowego...

Bardzo dobry debiut. Niby akcja toczy się wolno, niby nic się nie dzieje, ale.... No właśnie. Cały czas czuć pewne napięcie. Z każdą kolejną stroną coraz bardziej byłem ciekawy zakończenia. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka, którą napisała Dagmara Andryka pod tytułem "Tysiąc" to opowieść o dziennikarce Marcie Witeckiej. Spotyka ją w życiu nieszczęście, ale też i szczęście w jednym. Trafia do małego miasteczka gdzie wszyscy się znają i w uprzejmy sposób próbują się jej pozbyć. Marta trafia na Janka, z którym zagłębia się w bliższą relację. Cała opowieść o Marcie, przyznam szczerze,...

Dyskusje

• 2018