Gwiazdozbiór

Okładka książki Gwiazdozbiór Marta Zaborowska
Okładka książki Gwiazdozbiór
Marta Zaborowska Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Julia Krawiec (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Julia Krawiec (tom 3)
Czarna Owca
2020-10-14
2015-11-04
literatura polska
Inne

Niedawno wróciłam do "Gwiazdozbioru" Marty Zaborowskiej - wciągająca historia, warto przeczytać. "Fabryką talentów, podwarszawską szkołą dla wybitnie uzdolnionych uczniów, wstrząsa informacja o śmierci jednego z wychowanków. Wkrótce zamordowani zostają kolejni uczniowie, a autopsja u każdego z nich wykazuje postępujące kalectwo, przekreślające ich drogę do sławy. W trakcie śledztwa, prowadzonego przez policyjną detektyw Julię Krawiec, do warszawskiej ASP wpływa list z rysunkami zamordowanych dzieci. Ktoś uwiecznia moment ich śmierci na swoich pracach. " Czy uda jej się znaleźć sprawcę? Nie będzie to łatwa zagadka....

Marta Zaborowska
"Uśpienie"
"Rajskie ptaki"
"Gwiazdozbiór"
"Czarne ziarno"
"Bez powrotu"
"Debiutantka"
Całkiem niezła seria. Początkowo byłam sceptyczna, dwa pierwsze tomy oceniam jako najsłabsze. Za to piąty i szósty jako najlepsze. To oznacza, że seria cały czas podnosi poziom.
Dla mnie dużym plusem poszczególnych powieści były bardzo rozbudowane wątki osobiste - do tego świetna kreacja bohaterów, ze szczegółami ich emocji, motywów ;)
Polecam ;)

"Bez powrotu"
"Debiutantka"

Z tomu na tom coraz lepsze historie

Z tomu na tom coraz lepsze historie

Bardzo dobra książka. Zakończenie, szczególnie dotyczące życia osobistego Julii zaskakuje. Sięgnę po kolejny tom.

Z każdym kolejnym tomem uświadamiam sobie, że mam wrażenie iż Pani Marta rozwija swój warsztat pisarski. Coraz lepiej mi się czyta jej kryminały, które trzymają w napięciu i próbujesz rozwiązać zagadkę wraz z komisarz Krawiec, a dodatkowo przeżywa się życie prywatne Julii, które wydawałoby się, że jest mało interesujące, a tu człowiek się myli, bo naprawdę wchodzi się w jej życie i to bardzo.

Dwie poprzednie części podobały mi się również i miałam obawy, że im dalej będzie się wchodzić w historię to na pewno kolejne tomy nie będą tak świetne, bo ciężko jest utrzymać dobry poziom, a tu jednak trzeba pokłonić się Pani Marcie, bo trzeci tom, a tu wysoki poziom.

Świetnie ukazani bohaterzy, każdy naprawdę jest dobrze nakreślony, a główni bohaterowie, których znamy już z poprzednich tomów to takie perełki w całej tej historii. Widać, jak zżyci ze sobą są wszyscy na komisariacie i chociaż Zasępa i Bodnar dogryzają sobie przez cały czas to można ich wszystkich nazwać policyjną rodziną.

Polecam tę serię, ale jeśli ktoś chce przeczytać cykl o Julii Krawiec to powinien zacząć od pierwszego tomu, bo życie prywatne głównych bohaterów idzie do przodu i aby zrozumieć pewne sytuacje, które się wydarzają, trzeba wiedzieć co było wcześniej. Nie da się zacząć czytać od środka, bo wszystko ma powiązania. Ale naprawdę seria jest świetna. Z czystym sumieniem mogę ją polecić i jestem pewna, że fanom kryminałów ona się spodoba.

Bardzo dobry kryminał , dodatkiem jest ciekawe życie prywatne Juli.

Bardzo dobry kryminał , dodatkiem jest ciekawe życie prywatne Juli.

Tajemnicze morderstwa dzieci, które bardzo wstrząsają prowadzącymi śledztwo. Ciekawa motywacja sprawcy oraz sposób jego ustalenia. W sferze prywatnej z jednej strony wielka miłość, z drugiej tragedia. Zakończenie dość niespodziewane. Polecam!

Polecam.

Polecam.

Książka „Gwiazdozbiór” autorstwa Marty Zaborowskiej to trzecia część cyklu z detektyw Julią Krawiec. Jeżeli o mnie chodzi to ta część na chwilę obecną najbardziej przypadła mi do gustu.
Odnalezione zostało ciało chłopca. Szymon okazał się być wychowankiem podwarszawskiej szkoły dla wybitnie uzdolnionych uczniów. Szkoła ta nazywana jest fabryką talentów. Jednak Szymon nie jest jedyną ofiarą. W odstępie kilku dni giną kolejni uczniowie szkoły. Wszystkie dzieci łączy kalectwo. Kto jest odpowiedzialny za te zbrodnie? Czy Julia Krawiec po raz kolejny podoła powierzonej jej sprawie? Czy dla Julii w dalszym ciągu praca będzie ważniejsza od rodziny? Podczas prowadzonego śledztwa do warszawskiej ASP wpływa list z rysunkami zamordowanych dzieci. Kto i dlaczego uwiecznił moment ich śmierci na swoich pracach? Sprawa ta dla Julii na pewno nie jest łatwa, tym bardziej, że nasza detektyw także jest matką. Ta część bardzo zaciekawiła mnie już od samego początku, co sprawiło, że od książki ciężko było mi się oderwać. Nieoczekiwane zwrotny akcji i dość zaskakujące zakończenie, na które na pewno bym nie wpadła wpływają na moją pozytywną ocenę. Tylko co będzie dalej z życiem prywatnym Julii Krawiec? Tego mam zamiar dowiedzieć się z kolejnej części serii.

Do samego końca trzyma w napięciu

Do samego końca trzyma w napięciu