Trzydziesta pierwsza cz. 2

Okładka książki Trzydziesta pierwsza cz. 2
Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lipowo (tom 3) Seria: Kolekcja Katarzyny Puzyńskiej kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Lipowo (tom 3)
Kolekcja Katarzyny Puzyńskiej
Trzydziesta Pierwsza
Prószyński i S-ka
2015-02-24
2015-02-24
9788380971967
kryminał literatura polska niebezpieczeństwo policjant polski kryminał strach śledztwo zabójca zabójstwo zagadka kryminalna pożar
Inne

więcej Więcej

🔎 "Kiedy zwracała się w jedną stronę, z drugiej pojawiał się nowy podejrzany." 🔍

W tej części poznajemy w końcu historię pożaru sprzed lat i bohaterskiej śmierci policjantów. Jest tutaj zdecydowanie więcej kryminału niż obyczajówki - wiele tropów, kilku podejrzanych a wszystko się ze sobą miesza i w jakiś sposób ma sens 🤔

Jak dotąd najlepszy tom. Aż nie chce się jej...

Puzyńska jak zwykle nie zawiodła, takiego zakończenia się nie spodziewałam. Dużo wątków, zero nudy, czytało się świetnie. Jedyne co mnie irytowało podczas czytania to "chłopiec w ciele mężczyzny" i tym podobne zamienne nazewnictwo bohaterów.

W końcu dowiadujemy się czegoś więcej o historii policjantów, którzy niegdyś pracowali w Lipowie, poznajemy losy ojca Daniela. Dzieje się dużo, trzeba być bardzo uważnym, by się nie pogubić. Mylenie tropów, kolejni podejrzani, nic nie jest takie, jak się wydaje. Solidna dawka dobrego kryminału!

Niemożliwe jest, żeby tyle rzeczy działo się w jednej małej wiosce gdzieś w Polsce, ale jednak z drugiej strony postacie wydają się tak realne, że bardzo łatwo jest się z nimi związać, wątki obyczajowe intrygują i porywają równie mocno jak te kryminalne. Nie mogę się doczekać kolejnych tomów.

Na półkach: , , , , , ,

Tym razem w Lipowie przeszłość wraca jak bumerang. Zimowy, świąteczny czas zakłóca wyjście z więzienia 𝐩𝐨𝐝𝐩𝐚𝐥𝐚𝐜𝐳𝐚 𝐢 𝐦𝐨𝐫𝐝𝐞𝐫𝐜𝐲. Całe Lipowo go nienawidzi. W wywołanym przez niego pożarze zginęli nie tylko cywile. Chcąc nieść ratunek osobom przebywającym w płonącym budynku, z pomocą ruszyli wtedy policjanci z Lipowa - rodzina dzisiejszych policjantów z komisariatu w Lipowie....

Czytam.. a właściwie słucham kolejnych pozycji z serii z niesłabnącym zainteresowaniem.

Ja nie wiem, czemu to sobie robię.
Nie było tu nic. Kompletnie nic.
I ciekawe jest, że podoboczne zagadki okazują się bardziej zajmujące, niż główna tajemnica. O wiele bardziej interesowała mnie historia z 1998 i losy sekty. Nitka z teraźniejszości – mech.
A ojcostwa oczywiste (dobra, poza tym z prologu).
Podejrzewam, że na tym nie skończę. Chyba potrzebuję odmóżdżenia.
W...

Jak dobrze znów popodglądać życie w Lipowie. I znów ciekawa historia fajnie napisana rozwiązanie wydawałoby się proste a jednak autorka zaskakuje i wszystkich zadziwia rozwiązanie.

45/29k/52/2021

To naprawdę świetna seria! Na razie mnie nie zawiodła

5 950
    1 628