Okularnik

Okładka książki Okularnik
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Muza Cykl: Cztery żywioły Saszy Załuskiej (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Cztery żywioły Saszy Załuskiej (tom 2)
Muza
2017-04-12
2015-05-20
literatura polska zbrodnia ziemia profiler kryminalistyka Podlasie
Inne

Kolejna część o Szaszy Załuskiej.
Fabuła wciąga od pierwszych stron.
Świetnie napisana ksiazka.
Bohaterowie sa dobrze dobrani do swoich rol.
Polecam wam ta książkę.

Kolejna część słynnego cyklu cztery żywioły Saszy, zbyt wolna akcja na początku jednak im dalej w fabułę ty ciekawiej.

Co tu się dzieje?
Jakby wyrzucić wszystkie wątki poboczne to co zostanie?
Warsztat dobry.
Reserch wysmienity.
Wątki - genialne, lecz każdy z nich zasługuje na odrębne pochylenie.
Przeczytać można, zostaje mętlik.

Punkcik wyżej niż Pochłaniacz ale tylko dlatego , że interesuje mnie historia Hajnówki i tego co się tam stało. Podobnie jak pierwszy tom powieść wlecze się bardzo.

,,Okularnik'' to kontynuacja tetralogii Katarzyny Bondy o profilerce Saszy Załuskiej.

Tym razem główna bohaterka udaje się do Hajnówki, by uporządkować sprawy osobiste. Staje się jednak świadkiem dramatycznych wydarzeń – panna młoda znika bez śladu, a jest to kolejna zaginiona kobieta związana z lokalnym przedsiębiorcą, natomiast w okolicznych lasach ponownie zostają...

Za długa, za dużo wątków, za dużo postaci. Można się w tym wszystkim pogubić. Momentami książka mocno przynudza, dużo opisów a mało konkretnej wartkiej akcji. Sięgnąłem po książkę jako kryminał, a odkładam na półkę jako literatura obyczajowa. Spodziewałem się czegoś innego, nie jest to w mojej ocenie klasyczny kryminał.

Na poczatku myslalam, ze Okularnik bedzie mi sie bardziej podobal niz Pochlaniacz. Ciekawe watki historyczne, lokalne uklady i zaleznosci. Im glebiej w ksiazke jednak, tym bardziej zaczelam sie gubic- kto jest kim, kto jest z kim powiazany... Ponownie nadmiar bohaterow, powiazan, nie na moj umysl.

Jestem tutejsza...
Długo zastanawiałam się czy napisać recenzję o Okularniku Katarzyny Bonda.
Wychowałam się w Hajnówce, 21- tysięcznym miasteczku na Podlasiu. Tu spędziłam 18 lat życia i często odwiedzam je w wakacje czy podczas świąt. Zupełnie nie zgadzam się z ujęciem Hajnówki w Okularniku. Gdy czytałam książkę miałam wrażenie, że to zupełnie inne miasto. Zazwyczaj...

Dobra książka, z tłem historycznym, pokazująca współczesne problemy tzw. kresów wschodnich. Ciekawe postacie, które intrygują. I znów problematyczne zakończenie. Mam wrażenie, że ta autorka ma z nimi pewien problem. Książka napisana w ciekawy sposób, a na końcu klops psujący cały efekt. No i postać lekarki i wiążący się z nią wątek - naciągane maksymalnie.

Po prostu trzeba przeczytać 👍

8 317