Die purpurne Wolke

Okładka książki Die purpurne Wolke
M. P. Shiel Wydawnictwo: Heyne Verlag Seria: Science Fiction Classics fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
1982-01-01
niemiecki
Hans Maeter
katastrofa powieść katastroficzna

Okładka książki Bramy piekieł Henry James, Montague Rhodes James, Jasper John, Joseph Sheridan Le Fanu, Vincent O'Sullivan, Roger Pater, M. P. Shiel, Bram Stoker
Ocena 6,2
Bramy piekieł Henry James, Montag...

więcej Więcej

1901

Na półkach: , , , ,

David G. Hartwell pisze w posłowiu do „The Purple Cloud” („Purpurowej chmury”), że science fiction XIX-go i początków XX-go wieku było ekscentryczną formą wyrazu, praktykowaną, z wyjątkiem Verne'a i Wellsa, przez dziwaków i ekscentryków. Sprawdziwszy biografię Matthew Phipps Shiela muszę przyznać temu panu absolutną rację.

Jednakże nie bardzo ciekawe życie autora wzbudza...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Angielski/fantastyczne