Najnowsze artykuły
- ArtykułyAkcja recenzencka! Wygraj egzemplarz książki „Z czworaków na salony“LubimyCzytać1
- ArtykułyCzytamy w weekend. 13 września 2024LubimyCzytać327
- ArtykułyPlebiscyt Nike Czytelników 2024. Zagłosuj na swojego faworyta!LubimyCzytać1
- ArtykułyKsiążki na deszczowe dni: co czytać w niepogodę?LubimyCzytać6
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Tom Hillenbrand
Źródło: http://www.tomhillenbrand.de/
Znany jako: Thomas Hillenbrand, Tom König
5
6,8/10
Urodzony: 1972 (data przybliżona)
Urodzony w 1972 roku, studiował politykę europejską, był wolontariuszem w szkole dziennikarskiej im. Georga von Holtzbrincka i kierownikiem działu w Spiegel Online. Zapalony kucharz hobbysta i smakosz, podczas wielomiesięcznego pobytu w Luksemburgu w ramach praktyk z Unii Europejskiej zakochał się w Wielkim Księstwie. Mieszka w Monachium. "Diabelski owoc" to jego pierwsza powieść.
Dużym sukcesem okazał się thriller SF pt. "Drohnenland" (Kraina dronów) wydany w 2014. Autor zdobył nim prestiżową Kurd Lasswitz-Preis. Kolejne książki o tematyce fantastyczno-naukowej ("Hologrammatica" i "Qube") również zostały nominowane do niemieckich nagród literackich, przy czym ta pierwsza zdobyła DSFP, nagrodę fandomu.http://www.tomhillenbrand.de/
Dużym sukcesem okazał się thriller SF pt. "Drohnenland" (Kraina dronów) wydany w 2014. Autor zdobył nim prestiżową Kurd Lasswitz-Preis. Kolejne książki o tematyce fantastyczno-naukowej ("Hologrammatica" i "Qube") również zostały nominowane do niemieckich nagród literackich, przy czym ta pierwsza zdobyła DSFP, nagrodę fandomu.http://www.tomhillenbrand.de/
6,8/10średnia ocena książek autora
246 przeczytało książki autora
210 chce przeczytać książki autora
4fanów autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Czerwone złoto. Kryminał kulinarny
Tom Hillenbrand
Cykl: Xavier Kieffer (tom 2)
6,6 z 105 ocen
196 czytelników 26 opinii
2016
Diabelski Owoc. Kryminał kulinarny
Tom Hillenbrand
Cykl: Xavier Kieffer (tom 1)
6,5 z 175 ocen
354 czytelników 43 opinie
2016
Najnowsze opinie o książkach autora
Czerwone złoto. Kryminał kulinarny Tom Hillenbrand
6,6
Razem z bohaterem możemy się dowiedzieć jak się łapie i w jaki sposób zjada się ortolany. I tak jak bohaterowi może nam się zrobić niedobrze. A to zaprawiony w kulinarnych bojach , kucharz i właściciel restauracji w Luksemburgu- Xsawier Kieffer. Xawier uczestniczy w przyjęciu wydanym przez burmistrza Paryża w muzeum d'Orsay . Podczas imprezy umiera mistrz sushi. Bohater podejmuje się prywatnego śledztwa.
Okazuje się , że cała sprawa kręci się wokół połowu , hodowli i sprzedaży , niezwykle drogich ryb- tuńczyków błękitnopłetwych , zagrożonych wyginięciem.
Nastrój tej książki momentami kojarzy mi się z jedną ze scen z "Gliniarza z Beverly Hills". W galerii sztuki mamy długi stół , wokół którego siedzą manekiny. Przed nimi wolno obracają się talerze , na których leżą ludzkie głowy. Gdyby zamienić je na głowy zwierząt z podpisami , w którym roku my , ludzie , całkowicie wytępiliśmy dany gatunek- kto wie czy nie robiłoby to większego wrażenia.
8 gwiazdek daję za ciekawe opisanie jak działa zachłanność i bezwzględność wobec przyrody.
Niestety sama akcja kryminalna nie jest już tak dobra. Wyłapałam trochę nielogiczności. Choćby to , że burmistrz Paryża poświęca kolosalne sumy na odkrycie mordercy , ale przecież nie jest oskarżany o zabicie mistrza sushi , tylko o zamknięcie muzeum d'Orsay dla swoich prywatnych celów , w godzinach kiedy powinno być dostępne dla publiczności. Złapanie mordercy nie oddala tego zarzutu , ale rozumiem , że autor musiał jakoś sfinansować bardzo drogie śledztwo. Dochodzi też do drugiego morderstwa . Nie jest wyjaśnione po co ktoś to zrobił. Jeśli uzyskał w ten sposób jakieś informacje , to w ogóle z nich nie skorzystał. Ja , żeby się zabezpieczyć , zamordowałabym kogoś zupełnie innego.
Chodziło zapewne o podkręcenie akcji , ale wypadło to mało wiarygodnie.
Za to ciekawe i malownicze są opisy Luksemburga i podróży bohatera.
To książka dla tych , którzy chętnie przeczytają co nieco o zapleczu branży żywieniowej , a jednocześnie będą świadkami śledztwa prowadzonego w tym środowisku.
Qube Tom Hillenbrand
6,0
Niezwykle udanej „Hologramatyki” część druga. Akcja książki ma miejsce dwa lata po wydarzeniach z pierwszego tomu tej opowieści. „Qube” niestety nie ma już tej samej siły przebicia.
Brak świetnego protagonisty z „Hologramatyki”, czyli prywatnego detektywa Galahada Singha, który opisywał wydarzenia z własnej perspektywy i robił to oczywiście przy pomocy pierwszej osoby liczby pojedynczej. Decyzję autora, aby „wyrzucić” go z narracji mogę zrozumieć pod względem wiarygodności fabuły (w końcu prywatny detektyw nie jest w stanie działać jak agent organizacji rządowej),ale była ona dla czytelników, rozstrzygających przede wszystkim emocjonalnie, krokiem w złą stronę.
Drugim problemem „Qube” są całe rozdziały opisujące przebieg gier w wirtualnej rzeczywistości. Książka przeradza się z ich powodu w relację typu fantasy (do tego z bardzo przewidywalnym zakończeniem) – trudno wykrzesać z siebie jakieś zauroczenie, jeśli oczekiwało się jednak twardego cyberpunka.