Szczury Wrocławia. Szpital

Okładka książki Szczury Wrocławia. Szpital Robert J. Szmidt Patronat LC
Okładka książki Szczury Wrocławia. Szpital
Robert J. Szmidt Wydawnictwo: Insignis Cykl: Szczury Wrocławia (tom 3) horror
horror
Szczury Wrocławia (tom 3)
Insignis
2019-07-31
2019-07-31
epidemia lata 60. XX w. literatura polska niebezpieczeństwo postapokalipsa strach śmierć walka o życie Wrocław zombi

Oficjalne recenzje i

Powrót do piekła

267 0 108

Na półkach: , , , ,

Robert J. Szmidt stworzył bardzo przyjemną serię w której akcja goni akcje. MIałem okazje czytać "Kraty", ale pokonała mnie liczba stron. "Szpital" jest znacznie lżejszy, temu też po dłuższej przerwie postanowiłem wrócić do serii.
I co tu dużo pisać była to świetna lektura.
Ludzie ukryci w starej, pamiętającej czasy wojny klinice starają się przetrwać, pozostając w pełni sprawnym szpitalem dla ludzi psychicznie chorych.
Wydarzenia mamy okazje śledzić z wielu perspektyw, a bohaterowie zachowują się w sposób adekwatny i realistyczny do danej sytuacji. Pacjenci kliniki to naprawdę przyjemne i kolorowe grono, których schorzenia nie raz przyprawiły mnie o uśmiech. Lekarze również nie są typowymi NPC'ami w białych kitlach. W książce nie ma bohaterów, a przejawy brawury od razu znajdują swoje jakże kosztowne konsekwencje.
Historia prezentowana, momentami nawiązuje do innych powiesci z tego cyklu, ale jest to tylko dobry smaczek.

Podsumowując mamy tu wartką akcję, trochę dobrego humoru i sporo śmierci. Jest to dobry kawałek ciasta, który może nas zachęcić do sięgnięcia po cały tort. Niezobowiązująca lektura którą możemy czytać w busie czy pociągu.
Oferująca sporo prostej Rozrywki.

I co tu dużo pisać była to świetna lektura.

Świetna książka, bardzo sugestywna, z niesamowitym klimatem lat 60. Brak tu zapadających w pamięć bohaterów (no, może poza pacjentem, któremu wydaje się, że pochodzi z przyszłości: wisienka na torcie), ale nie o nich tu chodzi, a o wszechogarniającą zarazę, strach przed nieznanym, gasnący z każdą kolejną chwilą płomyk nadziei.

Szpital to raczej "dodatek" do całej serii, skupia się na wydarzeniach w szpitalu psychiatrycznym, który jest parę razy wspomniany w Kratach. Trzyma poziom poprzedników, a to co się dzieje w kostnicy rozwala na puzzle.

Na osłodę czekania autor wydał nowelę o szpitalu psychiatrycznym wspomnianym w "Kratach"

Wieczorem 9 sierpnia lekarz z jedną z pacjentek organizują sobie potajemną schadzkę w kostnicy do której tego samego dnia trafił samobójca bredzący o ludziach wstających z martwych i... każdy może już się domyślić czym to się skończy. A to dopiero początek zmagań personelu szpitala psychiatrycznego tej koszmarnej nocy.
Krótka, ale zawierająca wszystko co potrzeba. Ładnie zazębia się z resztą tomów, mam wrażenie, że gdyby czytać wszystkie naraz znalazłoby się wiele smaczków. Przez większą ciągłość akcji dużo łatwiej przywiązać się do bohaterów jednak przed lekturą oczekiwałam trochę większych indywidualistów ze względu na miejsce wydarzeń, a duża ich część okazała się dość nijaka.
Zakończenie przygnębiająco tragiczne, szczególnie że czytelnik zdaje sobie sprawę jak niewiele dzieliło ich od ocalenia.

Taki trochę odgrzewany kotlet. Tom nie kontynuuje historii ale dzieje się w początkowej fazie. A do tego w szpitalu który dosłownie graniczy z więzieniem z tomu drugiego.

Jest to 3 tom szczurow wrocławskich dla wszystkich fanów zombiakow apokalipsy.
Każdy fan ten gatunku znajdzie coś dla siebie.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Jest to 3 tom szczurow wrocławskich dla wszystkich fanów zombiakow apokalipsy.
Każdy fan ten gatunku znajdzie coś dla siebie.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Fabuła nie zaskakuje

Fabuła nie zaskakuje

Niestety, zapychacz. Ani trochę nie posuwa do przodu fabuły, opisuje poboczne i nieznaczące wypadki. Oczywiście, napisany dobrze, bo to klasa autora zapewnia, ale mimo wszystko rozczarowuje.

Napewno sięgnę jeszcze po książki tego autora bo ma on wielki talent. Dawno nie czytałem tak krwawej książki a akcja w szpitalu psychiatrycznym zwaliła mnie z nóg. Majstersztyk!

Ksiażka mi osobiście się podobała. Przeczytałem 1 i 2 część i z czystym sumieniem mogę polecić 3. Warto przeczytać. I mam nadzieje ze juz koniec żeby autor nie zepsuł zakończenia i całej serii. Co za dużo to nie zdrowo. Dla mnie 8.

Robert J. Szmidt Szczury Wrocławia. Szpital Zobacz więcej
Robert J. Szmidt Szczury Wrocławia. Szpital Zobacz więcej