Dzieci krwi i kości

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Tomi Adeyemi Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Dziedzictwo Oriszy (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Children of Blood and Bone
Data 1. wydania:
2018-03-06
Łukasz Witczak
Wydawnictwo Dolnośląskie
dla młodzieży fantastyka magia motywy afrykańskie
Children of Blood and Bone
Dziedzictwo Oriszy (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Łukasz Witczak
dla młodzieży fantastyka magia motywy afrykańskie
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Powiew świeżości?

35 Link do recenzji

W "Dzieciach krwi i kości" Tomi Adeyemi udowadnia, że znakomicie rozumie konwencję młodzieżowej fantasy, dostarczając sporej dawki emocji w toczącej się na naszych oczach walce o odzyskanie magii dla Oriszy. Buduje różnorodnych, trójwymiarowych bohaterów, których poglądy nieustannie się ścierają, by decydować o kształcie przyszłości. A wszystko to w przekonująco okrutnym...

Orisza niegdyś tętniąca życiem i magią, dziś zniewolona przez okrutnego władcę. Po bezwzględnej obławie Zelie traci matkę, a jej lud wszelkie prawa i nadzieję na przyszłość.
Kiedy nadarza się okazja by, obalić monarchę dziewczyna udaję się na niebezpieczną misje. Towarzyszy jej zbuntowana księżniczka Amari i starszy brat.
Czy uda jej się ocalić swój lud?
Dzieci krwi i...

Rzadko kiedy zdarza mi się przeczytać książkę w ciągu jednego tygodnia od momentu dostarczenia. W dodatku, że miałem sporo rzeczy do zrobienia. Nie powstrzymało mnie to przez przeczytaniem tej książki. Nie sposób oderwać wzrok od niej. Każdym rozdziałem coraz bardziej wciąga i zagłębia historię.

Największym plusem książki Dzieci Krwi i Kości jest to, w jaki sposób jest...

Cieszy mnie obecność reprezentacji osób czarnoskórych w fantastyce i dlatego doceniam tą książkę.
Jednak jeśli chodzi o fabułę, jakieś nowatorstwo, ciekawe rozwiązania i propozycje... no nie za wiele w tym temacie się dzieje. Bohaterowie irytująco stereotypowi, a już zwłaszcza Zeli - taka druga Katniss Everdeen. Czyta się szybko i przyjemnie.

,,Dzieci Krwi i Kości" to historia ulokowana w wykreowanym przez autorkę świecie, a dokładnie w jednym z jego państw- Oriszy- krainie niegdyś przepełnionej magią, która teraz jednak uznawana jest za największe zło, a ci którzy nią władają, uważani są za dzieci demonów, które bez procesu należy stracić. Tak tez się stało z matką głównej bohaterki- Zélie, która to wraz ze...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fantasy trzeciego sortu może bym jeszcze zdzierżyła ale fantasy trzeciego sortu w wersji romansowej to już absolutnie nie do wytrzymania.

Szukając czegoś związanego z magią, natrafiłem na książkę: „Dzieci krwi i kości” i mogę ocenić ją jednym słowem – FENOMENALNA! Autorka, Tomi Edeyemi wkroczyła w świat literacki z doskonałą propozycją, a przede wszystkim z czymś, co doskonale zna i w czym dobrze się czuje. Dlaczego? Gdyż studiowała mitologię afrykańską w Brazylii, a jej powieść jest opisana na podstawie tej...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Intrygujący świat przedstawiony, jednak nie wybija się zbytnio, historia przypomina wiele podobnych o głównej bohaterce poszukującej sprawiedliwości.

Polecam audiobook w oryginale czytany przez Bahni Turpin - jej akcent pozwala lepiej wczuć się w afrykański klimat i podejrzewam, że inkantacje w języku Yoruba są wypowiedziane poprawnie.

Świetna książka ze współczesnym przesłaniem, którą powinno przeczytać wielu nastolatków. Ja jestem trochę starsza, ale też się nie nudziłam. Widziałam porównania do Pottera i zgadzam się...

Ta książka przełamała mój kryzys czytelniczy. Wciąga od pierwszych stron, akcja nie ustaje. Niektóre rzeczy mnie zaskoczyły, choć nie wszystkie. Mimo to książka była rewelacyjna. Pokazująca inny świat, ale mający wiele wspólnego z naszym. Warta uwagi każdego.

Dyskusje

1 363