Zenith

Okładka książki Zenith Sasha Alsberg, Lindsay Cummings
Okładka książki Zenith
Sasha AlsbergLindsay Cummings Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Androma (tom 1) fantasy, science fiction
Androma (tom 1)
HarperCollins
2018-01-11
2018-01-11
Zenith
fantastyka

Okładka książki Nexus Sasha Alsberg, Lindsay Cummings
Nexus Sasha Alsberg, Lind...
Okładka książki Zenith Sasha Alsberg, Lindsay Cummings
Zenith Sasha Alsberg, Lind...

Mocno wciągają historia, które rozgrywa się w kosmosie co już samo w sobie brzmi ciekawie. Początkowo miałam wrażenie jakby to była kontynuacja, a nie pierwszy tom serii. Autorki moim zdaniem słabo wytłumaczyły zasady w tym świecie, co później się na szczęście zmieniło. Polubiłam bohaterów, chociaż nie wszystkich z samego początku. Akcja jest wartka, sceny nie są na siłę przedłużane. Jest ciekawy obrót akcji, którego się nie spodziewałam. Zakończenie naprawdę dobre, zaciekawiło mnie niesamowicie i pozostawiło w niedosycie, przez co od razu zaczęłam czytać kontynuację historii.

Androma Racella, piratka, najemniczka, jedna z najlepszych, przez większość nazywana Krwawą Baronową. Wraz z załogą podróżuje po galaktyce Mirabel i łapie się różnych zleceń. Jednak gdy jedno z zadań nie idzie tak gładko jak zakładano i przez to załoga trafia w ręce łowcy nagród i generała wiadomo, że dobrze się to nie skończy. Zmuszone są do wyruszenia na kolejną misję, na którą tylko głupcy by się porywali. Jednak jak nie oni to kto? Jakie tajemnice skrywają członkowie załogi? Czy można pogodzić się z przeszłością? Jak smakuje zemsta?

Nie ukrywam, gatunek science fiction raczej nie jest moim pierwszym wyborem. W życiu czytałam może ze dwie maks trzy książki, gdzie akcja dzieje się w kosmosie, dlatego byłam ciekawa, jak odbiorę taką potężną fabułę. Przyznam, że miło się zaskoczyłam i cieszę się, że mam pod ręką kontynuację, bo na pewno do końca roku będę chciała się z nią zapoznać.

Od początku jesteśmy wrzuceni w fabułę i to przeraża. Ja nie wiedziałam o co chodzi i czy powinnam coś wcześniej najpierw przeczytać, by zabrać się za to. Na szczęście to chwilowym szoku zostaje nam to ładnie przedstawione i już można się w to wkręcić. Super pomysłem autorek było rozbicie fabuły na wiele postaci, dzięki czemu mamy szerszy ogląd i możemy poznać perspektywę kilku stron. Ogólnie powiem, że jak na początku się jej obawiałam, tak i dalej tym było już tylko lepiej.

Jeśli chodzi o postacie, to mamy ich sporo. Możemy uznać Andromę jako główną bohaterkę, jest kapitanem statku i to na nią spada cała odpowiedzialność. I bardzo mnie ta postać zaskoczyła! Z pozoru można ją postrzegać jako osobę bezwzględną, silną i czasami bezduszną. Jednak pod tą maską skrywa się o wiele więcej i poznawanie tego, było czystą przyjemnością. Dziewczyny z załogi także były świetne. Autorkom udało się tchnąć w nie charakteru, przez co stały się bardziej rozpoznawalne i unikalne. No i mamy jeszcze Dexa... O nim jakoś trudno mi się wypowiedzieć, ponieważ mam mieszane odczucia i nadal trudno mi ustalić, co przewyższa. Zachowywał się jak cham i prostak, był opryskliwy i dwulicowy, ale też momentami pokazywał inną, delikatniejszą i zranioną równie mocno twarz.

Fabularnie także nie mam za bardzo czego się czepiać. Stworzenie świata było ciekawe, dobrze też, że w książce jest mapka, która wiele ułatwia. Czytało się ją szybko i z zainteresowaniem. Chociaż miałam jeden problem z perspektywą Nor i ogólnie jej rodziny historii. Jakoś nie mogłam się połapać kto jest kim w tym wątku i dopiero końcówka mi to jakoś poukładała. Można też by się było czepiać lekkiego wątku miłosnego, który się pojawia, bo jakoś to za szybko i zbyt łatwo poszło.

Jednak tak podsumowując, naprawdę zostałam miło zaskoczona! Nie spodziewałam się, że powieść przypadnie mi do gustu, i że będę chciała tak szybko czytać o dalszych losach bohaterów. Zakończenie było genialne i cieszę się, że przeczytałam ją w momencie, gdy na rynku można spokojnie dostać drugi tom, bo trudno by było bez tego wytrwać. Mamy tutaj wartką akcję, dużo podróży, silne kobiece bohaterki i końcówkę, która powoduje, że zbieramy szczękę z podłogi!

Jako rozrywka jest to świetna książka. Taka typowa fantastyka młodzieżowa. Polubiłam się bardzo z bohaterami. Strasznie zapadł mi w pamięć bal z tej książki… jeżeli jesteście ze mną dłużej, to wiecie, że bale i przyjęcia to coś, na punkcie czego mam mini obsesje 😅 w tej książce był cudowny! Jestem też strasznie ciekawa, co tam w drugiej części, bo zakończenie dla mnie spokojnie mogłoby takie pozostać.

Na półkach: , , , , , ,

Nie przypadła mi jakoś mocno do gustu.

Nie przypadła mi jakoś mocno do gustu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Już trochę dawno przeczytałem ta książkę , i w miarę coś pamiętam , typowa książka akcji . Minusy to , długo się czytało miejscami nudna i miejscami nie wiadomo o co chodziło, też zbyt szybko rozgrywająca się akcja , też trochę za dużo przemocy , I trudno było zapamiętać wszystkich bohaterów. Plusy to zachęcająca okładka , dobry pomysł że statkiem kosmicznym , ciekawe bohaterki , było się ciekaw dalszych rozdziałów , im więcej się czytało tym wydawali się ciekawsze

Na początku zastanawiałam się czy na pewno zaczęłam od pierwszej części :) Bardzo dobra, przyjemna książka. Tak dobra, że można ją czytać kilka razy a szybko się nie znudzi. Gorąco polecam.

Nic na to nie poradzę.Zakochalam się w okładkach, zakochałam się w książkach i zakochałam się w bohaterkach.

Nie mam pojęcia czemu ta seria jest tak nie lubiana i niedoceniana. To najwspanialsza SiFi YA jaką można sobie wymarzyć. Spacer opera z intrygującym uniwersum pełna przygód, nie odwiedzonych planet i statków kosmicznych. Głównymi bohaterkami są maruderki-piratki w różnym wieku i różnych ras. Romans jest ale wątkiem w tle a nie główną osią fabularną. Struktura pierwszego tomu jest tak skonstruowana, że na początku mamy samych tajemniczych bohaterów, z wyjątkiem głównej bohaterki Andromy, dzięki czemu przez cały tom narasta napięcie, które wybucha na końcu. Zostawiając czytelnika z otwartą gębą.

Drugi tom jest już mniej tajemniczy, bardziej melancholijny ale ostatecznie byłam rozczarowana, że to już koniec przygód załogi Marudera. Chętnie spędziłabym jeszcze wiele tomów w galaktyce Mirabel u boku tych piratek.

Moim zdaniem książka naprawdę świetna i polecam przeczytać

Moim zdaniem książka naprawdę świetna i polecam przeczytać

⭐ 8.2

O Boże.... nie wiem co powiedzieć

🎶space girl - Frances Forever🎶

⭐ 8.2

O Boże.... nie wiem co powiedzieć

🎶space girl - Frances Forever🎶

Androma Racelli, choć większości galaktyki znana bardziej jako Krwawa Baronowa, jest najemniczką, która podróżuje po Mirabel wraz ze swoją wierną, złożoną wyłącznie z kobiet załogą. Jednak pewnego dnia przeszłość dogania Andi i, aby odkupić swoje winy, musi wyruszyć w zupełnie nową galaktyczną przygodę, a może galaktyczną klapę?
Wyjątkowo bardzo dłużyła mi się ta książka. Nie jest to zdecydowanie pozycja, która stoi akcją - skupiamy się w niej raczej na bohaterach, ich problemach, rozterkach i przemyśleniach. Myślę, że to ten brak akcji sprawił, że książka momentami była nużąca, zbyt przegadana. Bohaterki zostały jednak przedstawione w sposób realistyczny, znaliśmy ich motywy, podejmowane przez nie decyzje były uzasadnione. Jest to moim zdaniem zwyczajna, dość przewidywalna fantastyka młodzieżowa. Niemniej jednak zakończenie zainteresowało mnie na tyle, aby zabrać się za kolejny tom.

Wyjątkowo bardzo dłużyła mi się ta książka....