Warcross

Okładka książki Warcross
Marie Lu Wydawnictwo: Wydawnictwo Młodzieżówka Cykl: Warcross (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Warcross (tom 1)
Wydawnictwo Młodzieżówka
2019-05-22
2019-05-22
Data 1. wydania:
2017-09-12
fantastyka młodzieżowa gra tajemnica haker zaufanie

Bardzo lubię ksiazki tej autorki choć ta seria ciut mniej zrobiła na mnie wrażenie nie tak jak Legenda

Sięgając po tą pozycje absolutnie nic o niej nie wiedziałam. Znalałam tylko nic nie mówiący mi tytuł i okładkę sugerującą mi SF. Pierwsze rozdziały niepokojąco mocno kojarzyły mi się z Player One i Igrzyskami Śmierci, śle na szczęście szybko okazało się, że to tylko skojarzenie tematyką, bo same książki nie maja ze sobą nic wspólnego.

Emika Chen jest hakerką, na życie...

Naprawdę świetna pozycja, która wciąga od pierwszych stron. Nie byłam pewna jak podejdzie mi książka gdzie akcja rozgrywa się w dużej części w wirtualnej rzeczywistości ale było to martwienie się na zapas. Historia jest genialna i elektryzująca a główna bohaterka wymiata. Ta książka ma w sobie wszystko co potrzeba i nawet mała jak dla mnie ilość romansu tu nie przeszkadza....

Nie wiem jak się zabrać za napisanie tej opinii bo w mojej głowie panuje taki nieporządek, że ledwo udało mi się ustalić liczbę gwiazdek. Zacznę więc może od tego, że owy chaos wynika z bardzo sprzecznego odbioru przeze mnie książki. Pod względem technicznym jest ona bardzo średnia, natomiast to jaki klimat i świat nam proponuje jest wręcz uzależniające.
Pozwolę sobie...

Ta książka to połączenie DeepWebu, Małych agentów 3D i mistrzostw e-sportu w stylu League of Legends.

Może to nie brzmieć zachęcająco, ale według mnie warto przeczytać : D

Dwie gwiazdki za to, że historia próbowała wykonać dobry plot twist. Oprócz tego była nudna i przewidywalna. Jeżeli ktokolwiek trochę mocniej siedzi w świecie japońskiej popkultury czy koreańskiej w mig domyśli się, o co tam naprawdę chodzi. Bohaterowie byli płascy. Szczególnie bohaterka. Dziewczyna nie przejawiała żadnych cech charakteru. Określał ja jedynie wybitny talent...

Książka opowiada o nastoletniej Emice Chen, która pod wpływem impulsu włamuje się do międzynarodowych mistrzostw gry Warcross, przez co zostaje zamieszana w poszukiwania hakera, który chce zniszczyć wyżej wspomniane rozgrywki.

I to co napisałam jest tylko małym zarysem tego, o czym możemy przeczytać w tej książce – bo dzieje się w niej naprawdę dużo. To właśnie ta fabuła i...

Pierwszy raz w moim życiu jest mi przykro, że autor/ka dodała wątek romantyczny. Ta historia jest na prawdę niezła! A właściwie by była gdyby nie wrzucony bez potrzeby wątek miłosny, który zupełnie mi tam nie pasował. Czytało się szybko, przyjemnie (choć błędów masa!) do pewnego momentu,wątku, po którym stwierdziłam DNF. A było tak fajnie!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna książka Marie Lu, która bardzo mnie zaciekawiła. Oryginalna, niebanalna fabuła, wspaniali bohaterowie i świat
przyszłości który ciągle się zmienia i nie oszczędza nikogo.
Historia pewnej dziewczyny Emiki Chen nie jest zbyt kolorowa.
Wychowywana przez samotnego ojca, który potem także znika zostawiając młodą Emikę z długami i... grą! W erze elektroniki młody...

Długo szukałam młodzieżówki która nie będzie się powtarzać. Ooooo! Proszę o to i ona! Nie będę się rozpisywać i zdradzać. Sięgajcie po książkę i sami odkryjcie co kryje, jaki świat przedstawia. Polecam!!!! Nie zawiedzie waszych oczekiwań.

• 2019
  • 2021