Kup teraz - 2 oferty w cenie od 31.00 zł do 64.84 zł

Mariusz Kowoll Wydawnictwo: fusbal-mk sport
fusbal-mk
sport
2019-04-01

Sport w czasie wojny, to zawsze trudny temat, ale w końcu trzeba jakoś żyć mimo historycznej zawieruchy. Książka opowiada o futbolu w latach 1939-1945 na Górnym Śląsku, czasach, kiedy piłkarz mógł zostać powołany do Wehrmachtu i zostać wysłanym na front, ale też kiedy żołnierze tworzyli własne drużyny i tak jak Ernest Wilimowski można było zagrać w drużynie wojsk...

"Wiedza autora o śląskim futbolu wydaje się być niczym nieograniczona. Liczba nazwisk i pseudonimów piłkarzy, trenerów i działaczy, nazw klubów i klubików, szczegółów z życiorysów bohaterów śląskich boisk wzbudza szczery podziw. Ilu z Was, Drodzy Czytelnicy, wie, kim byli Reinhard Schaletzki albo Richard Malik? A jeśli nawet o nich słyszeliście, to czy wiedzieliście, w...

Czy wiecie, że zespół piłkarski z Lipin (dzielnica Świętochłowic) grała w półfinale Pucharu Niemiec - razem z Schalke 04, Werderem Brema i TSV 1860 Monachium ? Znacie wyniki ?
Czy wiecie, że mecz piłkarski przerwano i nie dokończono z powodu pęknięcia piłki i braku zastępczej ? I dlaczego niektóre akcesoria piłkarskie były reglamentowane ?
Takie historie i odpowiedzi na te...

Świetna książka. Każdy kto lubi futbol, historię i Górny Śląsk musi ją przeczytać. To książka jedyna w swoim rodzaju.

• Lista zakupów
  • XSport
  • Sport
  • Piłka nożna
  • Football Fakty
  • Piłka Nożna

Dodaj cytat z książki Futbol ponad wszystko